Alice Salomon University of Applied Sciences

1265
Alice Salomon University of Applied Sciences
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Alice Salomon University of Applied Sciences Berlin

Alice Salomon University of Applied Sciences , kadın hakları ve sosyal adaletin güçlü bir savunucusu olan Alice Salomon tarafından 1899 yılında kurulmuştur . İlk yıllarında “Kadınlar İçin Sosyal Okul” olarak adlandırıldı.

Öğrencilerin çoğu Almanya’dan olmasına rağmen, okul , Bulgaristan’ın ilk profesyonel olarak eğitilmiş sosyal hizmet uzmanlarından biri olacak olan Rayna Petkova gibi bazı yabancı öğrencileri kabul etti. Müfredat hem teorik eğitimi hem de gerekli pratik deneyimi içeriyordu. Sunulan kurslar arasında aile sorunları, pedagoji, nüfus analizi ve değişimi, psikoloji, sosyal sağlık organizasyonu, meslek olarak sosyal hizmet, gençlik hizmetleri ve diğerleri vardı.

Kursların öğretmenlerinden bazıları, Salomon’un yanı sıra, diğerleri arasında Käthe Bonikowsky, Margarethe Freiin von Erffa, Elly Heuss-Knapp , Hilde Lion , Elisabeth Nietzsche ve Helene Weber’di .

Üniversite’ye 1945’e kadar sadece kadın başvuruları kabul edildi. 1932’de Salomon’un 60. doğum gününün anısına Alice Salomon Okulu olarak yeniden adlandırıldı. 1933 yılında Nazi Partisi iktidara gelir , Alice Salomon okuldan uzaklaştırılır ve çok sayıda Yahudi asıllı öğretim görevlisi görevden alınır.

1937’de Alice Salomon Almanya’dan kovuldu ve Amerika Birleşik Devletleri’ne göç etti. 1954 yılına kadar okul “Alice Salomon Okulu” adını eski haline getiremedi.

Okul, 1971 yılında Devlet Sosyal Hizmet ve Sosyal Pedagoji Uygulamalı Bilimler Üniversitesi olarak kabul edildi ve bir kez daha “Alice Salomon” adını kaybetmesine rağmen, derece verme hakkı verildi. 1991 yılında, üniversitenin resmi adı olarak ‘Alice Salomon Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ değiştirildi.

ASH’ye ortalama 2200 öğrenci kaydını yaptırmıştır. Öğretim kadrosu 40 profesör, altı fahri profesör ve 120 diğer öğretim görevlisinden oluşmaktaydı. Araştırma, uygulamaya yönelik bir şekilde yürütülmekte ve bilimsel olarak desteklenmektedir.

Alice Salomon Üniversitesi şu anda Almanya’nın en eski ve en büyük sosyal hizmet yüksek öğrenim kurumudur . Sosyal alanda uygulamalı bilimler alanında Almanya’nın en araştırma-yoğun üniversitelerinden biri olarak kabul edilmektedir. Üniversitenin temel taşlarından biri uygulamalı araştırmadır.

Modern üniversite binası, Berlin’in “Helle-Mitte” (Parlak Merkez) lakaplı Hellersdorf semtinde yer almaktadır. Binanın bulunduğu meydana, Alice Salomon’un adı verilmiştir. Üniversite ile Hellersdorf bölgesi arasındaki işbirliği, çocukları ve gençleri içeren topluluk projelerini ve kentsel gelişim konusunu içermektedir.

Alice Salomon University of Applied Sciences Lisans Bölümleri

 • Çocuklukta Eğitim ve Yetiştirme
 • Sağlık Yöneticiliği ve Hemşirelik
 • Fizyoterapi / Mesleki Terapi
 • Hemşirelik
 • Sosyal Çalışma

Alice Salomon University of Applied Sciences Yüksek Lisans Bölümleri

 • Biyografik ve Yaratıcı Yazı
 • Klinik Sosyal Hizmet
 • Erken Yardım ve Çocuk Korumada Diyalojik Kalite Gelişimi
 • Sağlık Hizmetlerinde Yönetim ve Kalite Geliştirme
 • Kültürlerarası Çatışma Yönetimi
 • Sürdürülebilir Kalkınma İçin Ağ Yönetimi Eğitimi
 • Sosyal Hizmet ve Eğitimde Pratik Araştırma
 • Sosyal Hizmet Ustası- Bir İnsan Hakları Mesleği Olarak Sosyal Hizmet

Almanya’da ücretsiz üniversite okuyun !

Tüm öğrencilerimize %100 yerleşim garantisi veriyoruz. Eğer Almanya’da herhangi bir Devlet üniversitesine yerleşemezseniz sizden hiç bir şekilde danışmanlık ücreti almıyoruz.

 • Alman devlet üniversitelerinin kalitesi tüm Dünya’da kabul görmüştür. Türkiye’den çok sayıda öğrenci her yıl kaliteli alman devlet üniversitelerinde ÜCRETSİZ eğitim almaktadır.
 • Alman devlet üniversitelerinin Türkiye’de YÖK tarafından  denkliği vardır ve tüm Dünya’da geçerlidir.
 • Bilinenin aksine Almanya’da üniversite eğitimi maliyeti Türkiye’de ki üniversite maliyetlerinden daha yüksek değildir.
 • Almanya’da bir  öğrencinin konaklama dahil aylık gideri ortalama 650,- 850 euro arasındadır.
 • Türk öğrencilerin Üniversite eğitimleri esnasında çalışma izinleri vardır.

Alman devlet üniversiteleri ÜCRETSİZ EĞİTİM için bizi arayın. Tel : 0 212 543 58 06 – 0 212 261 28 88

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.