Almanya’da İngilizce Lisans ve Yüksek Lisans

3534
Almanya’da İngilizce Lisans ve Yüksek Lisans
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Almanya’da İngilizce Lisans ve Yüksek Lisans

Almanya’da İngilizce Lisans ve Yüksek Lisans yapmak mümkündür. Almanya’daki birçok üniversite, İngilizce çalışmaları da dahil olmak üzere çeşitli disiplinlerde İngilizce eğitim programları sunmaktadır.

Almanya’da İngilizce lisans programına başvurmak için genellikle bir lise diplomasına ( YKS Sonucuna göre Türkiye’de 4 yıllık bir lisans programına yerleşmiş olmanız gerekir ) veya Almanya’da tanınan eşdeğer bir niteliğe sahip olmanız gerekir. Ek olarak, TOEFL veya IELTS gibi bir dil yeterlilik sınavı ile İngilizce yeterliliğinizi kanıtlamanız gerekebilir.

Yüksek lisans programları için, genellikle ilgili bir alanda lisans derecesine ihtiyacınız vardır. Bazı üniversiteler ayrıca dil yeterliliği kanıtı isteyebilir ve TOEFL veya IELTS gibi standartlaştırılmış sınavlarda almanız gereken minimum puan için özel gereksinimleri olabilir. Bazı Alman üniversiteleri sizden İngilizce’ye ek olarak B1 Almanca yada en az A2 Almanca da isteyebilir. Hatta TU 9 üniversiteler sizden 7.0 IELTS ve C1 düzeyde Almanca’da istemektedir.

Almanya’da İngilizce öğretilen programlar ararken, farklı üniversiteleri ve programları keşfetmek için DAAD veya Study in Germany gibi web sitelerini kullanabilirsiniz. Her program için kabul koşullarını kontrol etmek ve buna göre plan yapmak da önemlidir. Almanya’da İngilizce eğitim veren devlet üniversitelerinin bazılarına https://yurtdisiegitim1.com/almanyada-ingilizce-egitim-veren-ucretsiz-alman-universiteleri/ web adresinden ulaşabilirsiniz.

Almanya’da İngilizce lisans ve yüksek lisans bölümleri nelerdir ?

Almanya’da İngilizce olarak sunulan birçok lisans ve yüksek lisans programı bulunmaktadır. Alman üniversitelerinde yaygın olarak sunulan İngilizce lisans derslerine bazı örnekler:

 1. İngiliz Çalışmaları: Bu program, İngiliz dili ve edebiyatı çalışmalarına odaklanmaktadır.
 2. Dilbilim: Dilbilim, dilin bilimsel çalışmasıdır ve bu program fonetik, sözdizimi ve anlambilim gibi konuları kapsar.
 3. American Studies: American Studies, Amerika Birleşik Devletleri’nin tarihine, edebiyatına ve kültürüne odaklanan disiplinler arası bir programdır.
 4. Kültürel Çalışmalar: Kültürel Çalışmalar, edebiyat, sanat, medya ve popüler kültür dahil olmak üzere kültürle ilgili çok çeşitli konuları kapsayan disiplinler arası bir programdır.
 5. Uluslararası İlişkiler: Bu program, küresel siyaset, diplomasi ve uluslararası kuruluşların incelenmesine odaklanmaktadır.
 6. Yukarıda ki bölümlere ek olarak yazılım mühendisliği, Bil.Müh, Mak. Müh ve bir çok mühendislik alanında lisans programları da İngilizce olarak sunulmaktadır.

İngilizce yüksek lisans dersleri için bazı örnekler şunları içerir:

 1. İngiliz Edebiyatı: Bu program, İngiliz edebiyatı, edebiyat teorisi ve eleştirel analiz alanlarındaki ileri çalışmalara odaklanır.
 2. Dilbilim: Dilbilimdeki ileri düzey çalışmalar, psikodilbilim, toplumdilbilim ve hesaplamalı dilbilim gibi konuları kapsayabilir.
 3. Çeviri Çalışmaları: Bu program, edebi çeviri ve sözlü çeviri de dahil olmak üzere çeviri teorisi ve pratiğine odaklanır.
 4. Amerikan Çalışmaları: Amerikan Çalışmaları lisansüstü programları genellikle Amerikan tarihi, kültürü ve siyaseti ile ilgili konularda daha ileri araştırmaları içerir.
 5. Yaratıcı Yazarlık: Yaratıcı Yazarlık lisansüstü programları genellikle kurgu, şiir ve yaratıcı kurgu dışı alanlarda atölye çalışmaları ve seminerler sunar.
 6. Yukarıda ki bölümlere ek olarak yazılım mühendisliği, Bil.Müh , Mak. Müh ve bir çok mühendislik alanında  yüksek lisans programları da İngilizce olarak sunulmaktadır.

Bunlar, Almanya’da mevcut olan birçok İngilizce lisans ve yüksek lisans dersinden sadece birkaç örnektir. Mevcut belirli kurslar ve programlar, üniversiteye ve bölüme göre değişiklik gösterecektir.

Almanya’da İngilizce eğitim verilen ücretsiz üniversiteler

Almanya’daki bir devlet yüksek öğrenim kurumuna – normal bir üniversite veya bir uygulamalı bilimler üniversitesi (UAS) – kaydolmayı planlıyorsanız, size harika haberlerimiz var:

Almanya’daki tüm devlet üniversiteleri, milliyetlerine bakılmaksızın tüm uluslararası öğrenciler için ücretsizdir. Bunun tek istisnası, 2017’nin sonunda AB/AEA üyesi olmayan öğrenciler için öğrenim ücretlerini yeniden uygulamaya koyan Federal Baden-Württemberg Eyaletidir.

Diğer tüm devlet üniversitelerinde, dönem başına yalnızca 100–350 EUR yönetim ücreti ödersiniz. Tabii ki, genellikle aylık 700 ila 1.200 EUR arasında değişen yaşam masraflarını da düşünmelisiniz. Mali durumlarını halletmek için, birçok öğrenci eğitimleri sırasında bir işe girmeyi düşünür.

İngilizce Eğitim veren bazı Alman Üniversiteleri

 • Freie Universität Berlin
 • Ludwig-Maximilians-Universität München
 • Humboldt-Universität zu Berlin
 • University of Bonn
 • University of Hamburg
 • University of Cologne
 • University of Heidelberg
 • University of Tübingen

 

İngilizce Lisans programı kabulü alan öğrenciler, Almanca’ya hiç ihtiyacım olmayacak diye ASLA düşünmeyin.

Uluslararası öğrenciler için Almanya’nın en iyi üniversitelerinden birine kaydolmak, İngilizce eğitimli Lisans programları sunmak, akademik hayatınızı kolaylaştıracaktır. Ayrıca, sizin gibi diğer uluslararası öğrencilerle tanışacak ve takılacaksınız.

Ancak, günlük yaşam söz konusu olduğunda, biraz Almanca bilmek gerçekten fark yaratıyor. Tıpkı dünyanın diğer birçok yerinde olduğu gibi, yerel halk genellikle ana dilini konuşmayı tercih ediyor.

Bu nedenle, Almanya’yı eviniz yapmak istiyorsanız, yurtdışında okurken bazı Almanca kursları almayı düşünmelisiniz. Bu, Almanya’da kalmaya karar verirseniz ve bir yüksek lisans derecesi için başvurursanız da size yardımcı olacaktır.

Sonuç

Almanca öğrenmek, zamanınızı geçirmenin kötü bir yolu değildir; dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birinin dilini bileceksiniz ve mezun olduktan sonra Almanya’da kalmayı planlıyorsanız iş ile ilgili birçok fırsat önünüze açılacak. Almanya Üniversiteleri, Almanya eğitim danışmanlığı hakkında daha fazla bilgi almak için bizi arayın.

Almanya Eğitim Danışmanlığı

Almanya’da üniversite eğitimi almak istiyorsanız yerleşim garantili olarak bizlerle çalışabilirsiniz. Edu Vizyon ve Felix Academy olarak sizlere sorunsuz ve en iyi hizmeti vermeyi garanti ediyoruz.

Danışmanlık yaptığımız öğrencilere , Almanya’da bir devlet üniversitesinden şartlı yada direkt kabul alınamaz ise  öğrencimizden hiç bir şekilde danışmanlık ücreti almıyoruz. 

Tel : 0 212 543 58 06 – 0 212 261 28 88

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.