Aşağı Saksonya’da ki üniversiteler

1679
Aşağı Saksonya’da ki üniversiteler
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Aşağı Saksonya’da ki üniversiteler

Aşağı Saksonya’da ki üniversitelerden en iyi 26 üniversiteyi uluslararası sıralamalarına, araştırma performanslarına ve mezunlar üzerindeki etkilerine göre sıraladık.

Kuzeybatı Almanya’da yer alan Aşağı Saksonya ( Niedersachsen ), yüzölçümü bakımından Almanya’nın ikinci en büyük federal eyaleti ve nüfus bakımından dördüncü en büyük eyaletidir. Schleswig-Holstein, Hamburg, Mecklenburg-Vorpommern, Brandenburg, Saksonya-Anhalt, Thüringen, Hessen ve Kuzey Ren-Vestfalya dahil olmak üzere, diğerlerinden daha fazla eyaletle sınırlanmıştır. Bremen eyaleti ayrıca Aşağı Saksonya içinde iki yerleşim bölgesi oluşturur.

Aşağı Saksonya, Batı Avrupa’nın deniz iklimi ile Doğu Avrupa’nın karasal iklimi arasında, havada açıkça hissedilen bir geçiş bölgesinde yer almaktadır . Eyaletin kuzeybatı kesiminde tipik olarak sadece küçük sıcaklık değişiklikleri yaşanırken, güneybatı kesimde yaz ve kış mevsimleri daha net bir şekilde hissedilir. Ortalama sıcaklık 8,8 derece olup, Temmuz ve Ağustos aylarında ortalama en yüksek 22 derece ile Ocak ve Şubat aylarında ortalama en düşük -2 derece arasında değişmektedir.

Aşağı Saksonya Eyaletinde ki en büyük şehirler

Aşağı Saksonya’daki büyük şehirler çoğunlukla eyaletin güney ve orta kesimlerinde yoğunlaşmıştır. 

Hannover

Aşağı Saksonya’nın eyalet başkenti Hannover, turistler tarafından merakla gözleri kendine çekiyor. Bu yeşil, rahat şehir yerel halk tarafından sevilir çünkü gerçekten ekonomik Alman şehirlerinden biridir. İyi toplu taşıma araçlarına ve zengin bir kültüre sahiptir ve tümü Avrupa’nın en büyük şehir ormanına kolayca ulaşabileceğiniz bir mesafededir.

Brunswick (Braunschweig)

Bu tarihsel açıdan önemli ticaret merkezi, bir zamanlar Hansa Birliği’nin bir üyesiydi. Günümüzde Hannover ve Berlin arasındaki en büyük şehirdir ve 1166 yılında Aslan Henry tarafından ana meydanında dikilen anıttan dolayı halk arasında “Aslan Şehri” olarak bilinir .

Lüneberg

Bir zamanlar bir tuz üretim merkezi olan Lüneberg, büyüleyici, neredeyse el değmemiş eski şehri ve 7.000 kilometrekarelik Lüneberg Heath’e yakınlığı sayesinde, günümüzde Aşağı Saksonya’nın başlıca turistik cazibe merkezlerinden biridir. Her yaz mor çiçeklerden oluşan nefes kesici bir halıya dönüşen bir şehir düşünün…

Osnabrück

Bu tarihi ortaçağ şehri, Otuz Yıl Savaşlarını sona erdiren barış anlaşmasının imzalandığı yer olarak bilinir. Osnabrück, günümüzde canlı müzik, modern sanat ve gurme restoranlarıyla hareketli bir şehirdir.

Oldenburg

Oldenburg’un kanallarla çevrili, trafiğe kapalı, hoş, şehir merkezi restoranlar, kafeler ve barlarla dolu bir yerdir. Danimarka ve Alman yönetimi arasında gidip gelmek, bu rahat şehri ilginç bir mimari ve kültür karışımına sahne olur.

Hildesheim

2015 yılında 1.200. kuruluş yılını kutlayan Hildesheim, resmi olarak Almanya’nın en eski şehirlerinden biri olarak adlandırılabilir . Tarihi şehir merkezi, İkinci Dünya Savaşı sırasında yerle bir edildi, ancak sevgiyle restore edildi, bu da onu çok keyifli bir günlük gezinti yapılacak bir yer haline geetirdir. Romanesk Aziz Mary Katedrali ve Aziz Michael Kilisesi, UNESCO Dünya Mirası noktaları olarak belirnelenmiştir.

Wolfenbüttel

Teknik olarak bir şehir değil, ancak Wolfenbüttel, Almanya’daki en büyük ahşap çerçeveli bina yoğunluğuna sahip olduğu için bu listede yer almayı hak ediyor. Aynı zamanda Jägermeister içki fabrikasına ve uluslararası üne sahip Herzog August Kütüphanesine de ev sahipliği yapmaktadır.

Wolfsburg

Wolfsburg ilk olarak 1938’de yakındaki fabrikada Volkswagen Beetles’ı monte eden işçileri barındırmak için bir kasaba olarak kuruldu. Hala Volkswagen’in genel merkezinin yeridir ve günümüzde dünyanın en büyük otomobil fabrikasına ev sahipliği yapmaktadır.

Göttingen

Bugüne kadar 40’tan fazla Nobel Ödülü sahibi yetiştiren üniversitesi ile ünlü Göttingen, gençliği hissettiren entelektüel bir şehirdir. 2003 yılında, şehir içi nüfusunun yaklaşık yüzde 45’i 18 ila 30 yaşları arasında idi.

Aşağı Saksonya’da görülecek yerler ve turistik yerler

Wattenmeer ve Harz Ulusal Parkları

Aşağı Saksonya bölgesinin yaklaşık yüzde 20’si korunan olarak belirlenmiştir ve eyalet bir değil iki milli parka ev sahipliği yapmaktadır , bu da ziyaretçilerin keşfetmesi gereken dönümlerce bozulmamış kırsal alana sahip olduğu anlamına gelir. Wattenmeer Ulusal Parkı’nın antik çamur düzlüklerinde gelgitin altında dalşıp, Harz Ulusal Parkı’nın etkileyici dağlarında yürüyüş yaparak keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Hayvanat Bahçesi, Hannover

22 hektarlık arazinin yedi temalı araziye yayılmış 3.000’den fazla hayvana ev sahipliği yaptığı Hannover Hayvanat Bahçesi’nde dünyayı dolaşın. Hayvanat bahçesi, günlük hayvan gösterileri programının yanı sıra hayvanat bahçesi, beslenme saatleri ve bir dondurma fabrikası sunuyor!

Hämelschenburg Kalesi

Almanya’daki çoğu federal eyalet gibi, Aşağı Saksonya da çarpıcı kaleler ve saraylardan kendi payına düşeni almış bir yerdir. Ancak Hämelschenburg çok başka bir yerdir. Bu Rönesans tarzı saray, bir zamanlar İspanya’ya kadar uzanan eski bir hac yolunda yer almaktaydı. Weser Nehri’nden kaleye kadar dört kilometre bisiklet sürerek tüm açılardan muhteşem manzaralar izleyerek harika bir manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Herrenhausen Kraliyet Bahçeleri

Hannover’deki en ünlü cazibe merkezlerinden biri olan Herrenhausen Bahçeleri, Herrenhausen Sarayı’nın merkezinde yer alır ve Avrupa’nın en önemli barok bahçelerinden biri olarak kabul edilir.

Bergen-Belsen Toplama Kampı

Alman tarihinin en karanlık bölümlerinden birinden arta kalan, meşhur Bergen-Belsen toplama kampı, 1945’te İngiliz birlikleri tarafından kurtarıldı. En yaygın olarak 1945 yılının Şubat veya Mart aylarında kız kardeşi Margot ile birlikte orada ölen Anne Frank ile ilişkilendirilir. Günümüzde, sitede bir sergi merkezi olan bir anıt var.

Heide Parkı

Aşağı Saksonya’nın kuzeyindeki Soltau’nun hemen dışında yer alan Heide Park, Almanya’nın en büyük eğlence parklarından biridir ve dünyanın en dik ahşap hız trenlerinden biri ve Almanya’nın ilk kanat treni de dahil olmak üzere tüm aile için eğlence sunar.

Aşağı Saksonya’da ki en iyi üniversiteler

Üniversite Şehir Dünya Sırası
Hochschule für Bildende Künste Braunschweig Lower Saxony 3831 193
Private Hochschule Göttingen Lower Saxony 5098 248
hochschule 21 Lower Saxony 6603 301
Hochschule für Künste im Sozialen Ottersberg Lower Saxony 7387 317
Hochschule Weserbergland Lower Saxony 7645 328
Fachhochschule für die Wirtschaft Hannover Lower Saxony 8043 336
Leibniz-Fachhochschule Lower Saxony 8049 337
Private Hochschule für Wirtschaft und Technik Lower Saxony 8338 345
Universität Osnabrück Lower Saxony 693 51
Technische Universität Braunschweig Lower Saxony 798 54
Technische Universität Clausthal Lower Saxony 1292 69
Medizinische Hochschule Hannover Lower Saxony 1297 70
Hochschule Hannover Lower Saxony 1733 84
Leuphana Universität Lüneburg Lower Saxony 1354 74
Hochschule Emden/Leer Lower Saxony 1987 96
Hochschule Osnabrück Lower Saxony 1416 76
Universität Hildesheim Lower Saxony 1585 80
Tierärztliche Hochschule Hannover Lower Saxony 2169 105
HAWK Hochschule Hildesheim/Holzminden/Göttingen Lower Saxony 2294 117
Ostfalia Hochschule für angewandte Wissenschaften Lower Saxony 2967 151
Jade Hochschule Lower Saxony 2760 141
Universität Vechta Lower Saxony 2318 118
Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover Lower Saxony 3724 188
Georg-August-Universität Göttingen Lower Saxony 267 20
Carl von Ossietzky Universität Oldenburg Lower Saxony 544 40
Leibniz Universität Hannover Lower Saxony 235 16

Almanya eğitim danışmanlığı

Tüm öğrencilerimize %100 yerleşim garantisi veriyoruz. Eğer Almanya’da herhangi bir Devlet üniversitesine yerleşemezseniz sizden hiç bir şekilde danışmanlık ücreti almıyoruz.

  • Alman üniversitelerinin eğitim standartları ve kalitesi çok yüksektir.
  • Üniversite eğitiminizi Alman devlet üniversitelerinde alacaksınız ve eğitimler ücretsizdir.
  • Alman devlet üniversitelerinin Türkiye’de YÖK tarafından  denkliği vardır ve tüm Dünya’da geçerlidir.
  • Bilinenin aksine Almanya’da üniversite eğitimi maliyeti Türkiye’de ki üniversite maliyetlerinden daha yüksek değildir.
  • Almanya’da bir  öğrencinin konaklama dahil aylık gideri ortalama 650,- 850 euro arasındadır.
  • Türk öğrencilerin Üniversite eğitimleri esnasında çalışma izinleri vardır.

Almanya’da üniversite eğitimi almak istiyorsanız yerleşim garantili olarak bizlerle çalışabilirsiniz. Edu Vizyon ve Felix Academy olarak sizlere sorunsuz ve en iyi hizmeti vermeyi garanti ediyoruz. Almanya  üniversiteleriAlmanya dil okulları , Almanya eğitim danışmanlığı programlarımız hakkında daha fazla bilgi için bizi arayın .

Tel : 0 212 543 58 06 – 0 212 261 28 88

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.