Almanya’nın en iyi Teknik TU9 Üniversiteleri

7003
Almanya’nın en iyi Teknik TU9 Üniversiteleri
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

TU9 hakkında

2003 yılında, Bologna sürecinin uygulanması sırasında, Almanya’daki önde gelen dokuz teknik üniversitenin başkanları ve rektörleri gayri resmi bir grup olarak güçlerini birleştirdiler. 2006 yılında grup, kar amacı gütmeyen “TU9 – Alman Teknoloji Enstitüleri e. V.” ve Berlin’de TU9 Ofisinin açılışı.

TU9 , Almanya’daki önde gelen teknik yönelimli 9 üniversitenin ittifakıdır ve 1900’den önce kurulmuş olan Almanya’daki Teknoloji Enstitülerinin gayri resmi bir konsorsiyumu olarak 2003 yılında başlamıştır. Almanya her zaman teknik eğitim için en iyi yer olmuştur. Bunun nedeni, TU9’un dünyanın her yerinden öğrencilere son teknolojiler ve araştırma fırsatları sunan birinci sınıf üniversitelere ev sahipliği yapmasıdır.

TU9 Dokuz Teknik Üniversiteler Hangileridir?

RWTH Aachen

RWTH Aachen, Aachen şehrinde bulunan bir araştırma üniversitesidir. 144 kursuna kayıtlı 42.000’den fazla öğrencisi vardır. RWTH, Almanya’nın en büyük teknik üniversitesi olduğundan, RWTH Aachen’deki uluslararası öğrenci topluluğu 7000 üyeden oluşmaktadır. RWTH Aachen Üniversitesi’ndeki tüm lisans dersleri Almanca olarak verilmektedir. Bu nedenle, bu üniversiteye katılmak için bir Almanca dil yeterlilik sınavı sertifikası sağlamanız gerekecektir. Dil gereksinimleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Berlin Teknik Üniversitesi

TU Berlin, Almanya’nın en saygın eğitim kurumlarından biridir ve 7 fakültesi vardır. Bu, lisans, lisansüstü ve araştırma programları sunar. Yüzde 20’si uluslararası öğrenci olan yaklaşık 34.000 öğrencisi vardır. Ayrıca, bir dizi önemli mezun ve profesöre sahiptir. TU Berlin’deki tüm lisans dersleri Almancadır. Bu nedenle, bir Almanca dil yeterlilik testi sertifikası sağlamanız gerekecektir.

Braunschweig Üniversitesi

TU Braunschweig, 1745’te kuruldu. Bu, Almanya’daki en eski teknik üniversitelerden biridir. 6 fizik bilimleri, mühendislik doğa bilimleri ve beşeri bilimler, ekonomi ve sosyal bilimler bölümü aracılığıyla 118 tam ve modüler derece programı sunan birkaç fakülteye sahiptir. TU Braunschweig’in 20.000’den fazla öğrenci nüfusu vardır ve uluslararası öğrencilerin sayısı yaklaşık 3.000’dir.

TU Darmstadt

TU Darmstadt ünlü bir araştırma üniversitesidir. Mühendislik, doğa bilimleri, matematik, sosyal bilimler ve beşeri bilimler alanlarında 13 akademik bölümü vardır. Ancak, uluslararası öğrenciler tarafından en çok takip edilen dersler, 13, vb. yoluyla 112 ders sunan Hesaplamalı Mühendislik, Malzeme Bilimi, Enerji Bilimi ve Mühendislik’tir. Uluslararası öğrenciler, toplam 25.840 öğrenci nüfusunun yüzde 18’ini oluşturmaktadır.

Dresden Teknik Üniversitesi

TU Dresden, en büyük ve popüler teknik üniversitelerden biridir. Bilgi Teknolojileri, Biyomühendislik, Malzeme Bilimleri, Biyotıp, Mikroelektronik ile Enerji ve Çevre bölümlerinde 122 ders sunan 5 okulda 18 fakülteye sahiptir. 33.000 civarındaki üniversitenin öğrenci nüfusunun yüzde 13’ü uluslararası kökenlidir.

Leibniz Üniversitesi Hannover

Bu üniversitenin adı Gottfried Wilhelm Leibniz’den gelmektedir, Leibniz Üniversitesi Hannover tanınmış bir devlet üniversitesidir. ve 9 fakültesi vardır. Bu fakülteler makine mühendisliği, kuantum optiği, biyomedikal araştırma ve öğretmen eğitimi alanlarında eğitim ve araştırma olanakları sunmaktadır. Üniversitenin uluslararası öğrenci temsili iyi olduğu için toplam 28.000 nüfus içinde yaklaşık 3.000 uluslararası öğrenci bulunmaktadır.

Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü

Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü veya KIT, önde gelen bir kamu araştırma üniversitesidir ve bilgisayar bilimi alanında lider üniversitedir. Fizik bilimleri, sosyal bilimler, mühendislik, matematik ve işletme alanlarında lisans ve yüksek lisans dersleri veren 11 fakülteye sahiptir.

Münih Teknik Üniversitesi

Münih Teknik Üniversitesi, Reuters 2022 Avrupa en yenilikçi üniversite sıralamasında 8. sırada yer alan oldukça prestijli bir araştırma üniversitesidir. Dünyanın dört bir yanındaki şirketler ve bilimsel kurumlarla olağanüstü bir bağlantısı var. Ayrıca, yüzde 29’u uluslararası öğrenci olan 40.000’den fazla öğrenciye müthiş bir ortam sağlayan 15 bölüme sahiptir. Ve TUM’daki çoğu lisans dersi Almanca dilinde verilmektedir. Bu nedenle, bir Almanca dil yeterlilik testi sertifikası sağlamanız gerekecektir. TUM’un Almanya ekonomisine yıllık direkt katkısı 4 Milyar Euru’dur.

Stuttgart Üniversitesi

Stuttgart Üniversitesi, Almanya’nın küresel öneme sahip en eski teknik odaklı üniversitelerinden biridir ve 10 fakülteye sahiptir. Fakülteler inşaat, mekanik, elektrik ve endüstri mühendisliğinde yüksek dereceli programlar sunar. Ve 1829 yılında kurulmuştur. 10 fakülte olarak düzenlenmiştir. Üniversitedeki öğretim üyeleri grubu, nitelikli akademisyenler ve sektörel uzmanlardan oluşur.

Genel olarak, TU9 , dünya çapında öğrencileri destekleyen ve en parlak beyinleri çeken bölgesel ve ekonomik güç merkezleri olan gelenek, mükemmellik ve yenilik altında gelişen bir üniversiteler kümesidir.

Almanya’da TU9 üniversitelerine başvuru ve kayıt koşulları

Almanya’nın en iyi Teknik TU9 Üniversiteleri, her alanın başvuru şartları ve kriterleri değişmektedir. Bu üniversitelere girmenin çok kolay olmadığını biliyor ve uzun bir sürece hazır iseniz bizi arayabilirsiniz.

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.