En iyi Alman Üniversiteleri

1.4K
En iyi Alman Üniversiteleri
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

En iyi Alman Üniversiteleri

En iyi Alman Üniversiteleri 2022- 2023

Almanya, çeşitliliğe sahip bir ülkedir. Modaya uygun ve modern Berlin, muhafazakar Münih’ten uzak bir dünya gibi görünebilir. Frankfurt’un ışıltılı gökdelenleri, antika Heidelberg ile tam bir tezat oluşturuyor. Ve hareketli ve hızlı tempolu Hamburg çok fazlaysa, huzurlu ve pitoresk Orta Ren… Almanya’da eğitime hazır mısınız ?

Almanya’daki üniversiteler, Batı Avrupa’daki en prestijli kurumlardan bazıları da dahil olmak üzere çok sayıda seçenek sunar. Almanya’nın en yüksek sıralamaya üniversite  QS Dünya Üniversite Rankings® 2019  olan  Technische Universität München  (61 sırada st  yakından takip dünyada)  -Universität Ludwig-Maximilians München  (62 nd ) ve  Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg  (64 inci ) .

Bunun ötesinde, aklınıza gelebilecek her büyük Alman şehri, dünyanın en iyileri arasında en az bir üniversiteye sahiptir. Toplam 13 Alman üniversitesi dünyanın en iyi 250’sini oluşturuyor ve 30’u dünyanın en iyi 500’ü arasında yer alıyor. Bu, Almanya’yı dünyanın en iyi üniversitelerine sahip ülkelerden biri haline getiriyor.

Dünya çapındaki üniversitelere ek olarak, Almanya aynı zamanda yüksek yaşam kalitesi, nispeten düşük öğrenim ücretleri, uluslararası öğrenciler için kapsamlı destek ve burs programları ve mezuniyet sonrası uygun istihdam olanakları sunmaktadır. Bu nedenle, her yıl neden bu kadar çok kişinin Almanya’da eğitim almayı seçtiğini anlamak kolay.

Almanya’daki En İyi Üniversiteler Listesi

Burada, dünya üniversite sıralamalarına göre Almanya’daki En İyi Üniversitelerin Listesini sağladık. Bu Üniversite sıralamaları, öğrencilerin kaliteli yüksek öğretim kurumlarını karşılaştırmalarına ve dünya çapındaki en iyi üniversiteleri belirlemelerine yardımcı olur.

 • Ludwig Maximilians Üniversitesi (LMU) Münih
 • Heidelberg Üniversitesi
 • Münih Teknik Üniversitesi
 • Humboldt Üniversitesi Berlin
 • Freie Universität Berlin
 • RWTH Aachen Üniversitesi
 • HTW Berlin
 • Tübingen Üniversitesi
 • Freiburg Üniversitesi
 • Mannheim Üniversitesi

En yenilikçi Alman üniversiteleri

Avrupa’nın en yenilikçi üniversitelerinin sıralandığı Reuters Top 100 listesinde Almanya’dan 23 üniversite yer aldı. Haber ajansı Reuters tarafından hazırlanan bu sıralama aralarında yapılan patent başvurularının ve alıntı yapılan bilimsel araştırmaların sayıları gibi on kritere göre hazırlanıyor.

Listede en yüksek sırayı elde eden Alman üniversiteleri şunlar:

 • Nürnberg Erlangen Üniversitesi (2)
 • Münih Teknik Üniversitesi (7)
 • Heidelberg Ruprecht Karls Üniversitesi (11)

En çok Nobel ödüllü Alman üniversitesi

Münih Teknik Üniversitesi bugüne kadar fizik, kimya ve tıp alanlarından Nobel alan 16 akademisyene ev sahipliği yaptı.

Almanya’nın en büyük üniversitesi

Almanya’nın uzaktan eğitim veren yegane devlet üniversitesi olan Hagen Açık Üniversitesi’ne kayıtlı yaklaşık 75.000 öğrenci var.

Almanya’nın en uluslararası üniversitesi

Münih Teknik Üniversitesi’ndeki neredeyse her dört öğrenciden biri yabancı. THE 2019 sıralamasına göre bu kurum yüzde 24’lük payla en büyük yabancı öğrenci oranına sahip üniversite. Bu alandaki rekorsa Berlin’de küçük ve özel bir müzik yüksek okulu olan Bareinboim Said Akademisi’ne ait: 2016 yılında eğitim vermeye başlayan üniversiteye bu dönemde kayıtlı olan 37 öğrencinin yüzde 97’si yabancı ülkelerden geliyordu.

Almanya’nın en iyi üniversiteleri tam liste için TIKLAYINIZ

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.