Almanya’da Sosyoloji Eğitimi

2169
Almanya’da Sosyoloji Eğitimi
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Almanya’da Sosyoloji Eğitimi

Almanya’daki Sosyoloji  Eğitimi, Lisans ve yüksek lisans programları hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Almanya’da sosyoloji  lisans derecesi nedir?

Sosyoloji toplumu, süreçleri, koşulları, kamuoyunu ve etkileşimleri inceler. Sosyoloji Lisans programı sosyolojik teori, nüfus eğilimleri ve politikası, istatistik, seçmeli dersler, sosyal sorunlar ve sosyal psikoloji alanlarında dersler sunmaktadır.

Almanya’daki sosyoloji eğitimi, Türkiye’deki gibi Fen Edebiyat fakültelerinde değil, daha çok sosyolojinin yanında siyasi bilimler, psikoloji ve bazen de eğitim bilimlerinin de bulunduğu Sosyal Bilimler Fakültelerinde (Sozialwissenschaftliche Fakultät) verilmektedir.

Sosyoloji yüksek lisans öğrencisinin görevleri nelerdir?

Bir sosyoloğun görevleri arasında sorunları bulmak, sosyal davranışları incelemek, siyasi sistem ve sosyal koşullar hakkındaki kamuoyunu incelemek, anketleri düzenlemek ve analiz etmek yer alır. Sonuç olarak sosyal hizmet uzmanları aileler ve bireylerle birlikte çalışır, onlara farklı eylemler ve kararlar konusunda destek ve tavsiye sağlar.

Almanya Sosyoloji alanında lisans programları

Almanya eğitim rehberi, Almanya’daki 72 üniversitedeki Sosyoloji alanındaki 72 lisans programı hakkında danışmanlık hizmeti sağlar. Ayrıca 72 üniversitede Sosyoloji alanında 72 Lisans programından, 63 üniversitede Sosyoloji alanında 64 Yüksek Lisans programından ve 19 üniversitede Sosyoloji alanında 19 Doktora programlarını sizler için inceleyerek size geniş bir çalışma alanı sağlayabiliriz.

Sosyoloji alanında lisans sonrası kariyer

Sosyoloji işlerinin listesi, sosyal hizmet görevlisi, danışmanlık görevlisi, aile destek görevlisi, personel koordinatörü, Barış Gönüllüsü ve toplum geliştirme görevlisi gibi pozisyonları içerecek şekilde çeşitlilik göstermektedir. Sosyoloji uzmanları kamu kuruluşlarında, şirketlerin insan kaynakları departmanlarında, danışmanlık ve sağlık merkezlerinde çalışmaktadır. Yüksek lisans mezunları da eğitimlerine devam edebilir ve enstitü veya üniversitede sosyal araştırmacı olabilirler. Sosyoloji eğitiminin Almanya için oldukça değerli bir alan olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Sosyoloji alanında lisans derecesi almak için nedenler nelerdir?

Edu Vizyon ve Felix Academy eğitim danışmanları , bu profesyonellere olan yüksek talep nedeniyle Sosyoloji alanında bir derece tamamlamayı adaylara tavsiye ediyor. Sosyoloji alanında bir iş, sosyal organizasyonlar için çalışmayı veya bir bilim insanı olmayı size kariyer fırsatı olarak sunar. Bir sosyolog kariyeri boyunca harikulade bir network oluşturabilir.

Almanya’da Sosyoloji alanında lisans programı bulunan en büyük şehirler

  • Rostock Üniversitesi
  • Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi
  • Freiburg Üniversitesi
  • Berlin Özgür Üniversitesi
  • Mannheim Üniversitesi
  • Braunschweig Teknik Üniversitesi
  • Marburg Üniversitesi
  • Berlin Teknik Üniversitesi
  • Justus Liebig Üniversitesi Giessen
  • Bremen Üniversitesi

Almanya ,Sosyoloji alanında yüksek lisans için doğru yer !

Almanya, gelecek vaat eden sosyologlar için yurtdışındaki en saygın çalışma destinasyonlarından biridir. Birkaçını saymak gerekirse LMU Münih, Heidelberg Üniversitesi ve Berlin Humbolt Üniversitesi gibi birçok prestijli üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır.

Sosyoloji, öğrencilerin sosyal hizmet, sosyal politika, sosyal hizmetler ve daha fazlası gibi alanlarda uzmanlaşmalarına olanak tanıyan çeşitli bir çalışma alanıdır. Sosyoloji Yüksek Lisans derecesi, mezunlara sosyal hizmet, sosyal hizmetler ve toplum çalışması gibi birçok kariyer fırsatı sunar.

Almanya aynı zamanda Max Planck Topluluğu ve Avrupa Sosyal Refah Merkezi gibi birçok araştırma ağı ve kuruluşuna da ev sahipliği yapmaktadır; bu da öğrencilerin akademik açıdan sıkı bir ortamda eğitim almayı bekleyebilecekleri anlamına gelir.

Cömert iş fırsatları ve nispeten kolay vize süreciyle Almanya, uluslararası öğrenciler için popüler bir yurt dışı eğitim destinasyonudur. Ayrıca mezun olduktan sonra kolayca arkadaşınız ve meslektaşınız olabilecek 500.000’den fazla uluslararası öğrenciye de ev sahipliği yapmaktadır!

Almanya Eğitim Danışmanlığı

Almanya eğitim danışmanlığı olarak Almanya’da eğitim için birlikte çalıştığımız öğrencileri bir devlet üniversitesine yerleştiremez isek sizden hiç bir koşulda ücret almıyoruz. Tüm süreci birlikte yürütüyoruz ve bu süre ortalama 1,5 ile 2. yıl kadar sürmektedir.

Eğer Almanya’da bir üniversite eğitimi hayaliniz var ise bu hayali bir kaç ayda tesadüflerle gerçekleştireceğinizi sakın düşünmeyin.  Almanya’da eğitim ciddi bir karardır ve bunun için lütfen bizimle 11.sınıf yada 12.sınıftan itibaren iletişim kurunuz.

Siz de Almanya dil okullarıAlmanya devlet üniversiteleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen bizimle 0 212 261 28 88 yada 0 212 543 58 06 ‘dan iletişim kurunuz. Dilerseniz bize Whatsapp hattımızdan mesaj bırakabilirsiniz.

Tüm CİDDİ mesajlara mutlaka dönüş yaptığımızı unutmayınız.

Almanya yolculuğunuzda başarılar dileriz 🙂

Almanya'da Sosyoloji Eğitimi

Almanya’da ücretsiz üniversite eğitimi için bizi arayın : 0 212 543 58 06

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.