Braunschweig Teknoloji Üniversitesi

666
Braunschweig Teknoloji Üniversitesi
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi Almanya’daki en eski teknik üniversitedir. Collegium Carolinum adıyla 1745 yılında kurulmuş olup, en tanınmış ve en büyük Alman teknoloji enstitülerinin bir araya geldiği TU9’un çok önemli bir üyesidir.

Braunschweig Üniversitesi’nin kendine ait bir araştırma havaalanı vardır. Almanya’daki en iyi mühendislik üniversiteleri arasında yer almaktadır. Araştırma odaklı olan üniversite, Helmholtz Enfeksiyon Araştırmaları Merkezi, Alman Havacılık ve Uzay Merkezi, Almanya Ulusal Metroloji Enstitüsü ve çeşitli Fraunhofer Enstitüleri ile işbirliği yapmaktadır.

Genellikle TU Braunschweig olarak anılan Technische Universität Braunschweig (gayri resmi olarak Braunschweig Üniversitesi – Teknoloji Enstitüsü), Almanya’daki en eski Technische Universität’tır (Amerikan sistemindeki bir teknoloji enstitüsüyle karşılaştırılabilir) .

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi Öğrencileri

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi ağırlıklı olarak araştırmaya odaklanmaktadır. Araştırmalar çoğunlukla 4 alanda yürütülmektedir: Metroloji, Enfeksiyonlar ve Terapötikler, Geleceğin Şehri ve Mobilite.

Metroloji alanında Physikalisch-Technische Bundesanstalt ile birlikte LENA (Gelişen Nanometroloji ve Analitik Laboratuvarı) araştırma yapmaktadır. Enfeksiyonlar ve Terapötikler alanında, biyolojiyi bilgi teknolojisi, mühendislik ve doğa bilimleriyle birleştiren Braunschweig Entegre Sistem Biyolojisi Merkezi (BRICS) bulunmaktadır. Leibniz Enstitüsü DSMZ ve Helmholtz Enfeksiyon Araştırmaları Merkezi’nin yardımıyla zararlı mikroorganizmalara karşı stratejiler geliştirilmektedir.

Üniversiteden bilim insanları, verimli Geleceğin Şehirlerini ortaya çıkarmak için akıllı konseptler geliştiriyor. Ayrıca çok modlu bir mobilite sistemi üzerinde de çalışıyorlar. Araştırmalar havacılık ve uzay teknolojisi, otomotiv sektörü ve demiryolu teknolojisi üzerinde yoğunlaşıyor.

Bunun dışında üniversitenin başka araştırma merkezleri de var. Bunlar Pil Laboratuvarı Fabrikası (BLB), Braunschweig Entegre Sistem Biyolojisi Merkezi (BRICS), Gelişen Nanometroloji ve Analitik Laboratuvarı (LENA), Niedersachsen Otomotiv Araştırma Merkezi (NFF), Niedersachsen Havacılık Araştırma Merkezi (NFL) ve İlaç Mühendisliği Merkezi (PVZ).

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Kulesi

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi Mimarlık Kulesi

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi Fakülteleri

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi’nde 6 fakülte bulunmaktadır. Bazı fakülteler ayrıca çok sayıda bölüme ayrılmıştır.

Tüm fakülteler çeşitli enstitülere ayrılmıştır. Carl-Friedrich-Gau Fakültesi’nde Matematik Bölümü, Ekonomi ve İşletme Bölümü ve Bilgisayar Bilimleri Bölümü bulunmaktadır. İnşaat Mühendisliği, Mimarlık ve Çevre Bilimleri Fakültesi’nde Çevre Bilimi ve İnşaat Mühendisliği Bölümü ile Mimarlık Bölümü bulunmaktadır. Braunschweig Teknoloji Üniversitesi’nde 4 fakülte daha bulunmaktadır; Eğitim Bilimleri ve Beşeri Bilimler Fakültesi, Makine Mühendisliği Fakültesi, Yaşam Bilimleri Fakültesi ve Bilgi Teknolojileri, Elektrik Mühendisliği ve Fizik Fakültesi.

TU-Braunschweig/ Kruszewski

TU-Braunschweig/ Kruszewski – Tarihi Bina

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi’nin önemli mezunları

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi’nin önemli mezunları arasında matematikçi Carl Friedrich Gauss, Alman fizikçi Klaus von Klitzing, BMW Yönetim Kurulu Başkanı Harald Kruger, havacılık mühendisi Adolf Busemann, Porsche CEO’su Oliver Blume, Alman fizikçi Henning Kagermann, Alman gazeteci Nina Ruge, Alman moda tasarımcısı Wolfgang Joop, Jakarta Valisi Fauzi Bowo, Thareq Kemal Habibie, Elektrik Mühendisi Ulrich Reimers, Makine Mühendisi Eckhard Scholz, Alman-İranlı mimar Hadi Teherani yer almaktadır.

Mezunlar listesinde ayrıca Alman kriptograf Tanja Lange, yazılım mühendisi Andreas Zeller, Alman kimyager Gerhard Schrader, Alman siyasetçi Franz Seldte, Alman kimyagerler Gerd Wedler ve Stefan Grimme, Alman mimar Dorte Gatermann, Devlet memuru Ludwig von Westphalen, Alman mimar Ernst Sagebiel ve Paul Mebes, araştırmacı Raymond Freymann, profesör Torsten Suel, Alman coğrafyacı Richard Andree, Alman ressam Bernhard Plockhorst ve Alman mühendis Bernd Kroplin yer almaktadır.

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi Öğrencileri

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi’nin 2024 sıralaması nedir?

QS Dünya Üniversite Sıralaması 2024’te Braunschweig Teknoloji Üniversitesi 751-800 pozisyonunda yer alırken, 2023’te 601-650 pozisyonunda, 2022’de ise 551-600 pozisyonunda yer almıştır. Üniversitelerin performansını analiz etmek için dikkate alınan çeşitli parametreler akademik itibar, işveren itibarı, öğretim üyesi başına düşen atıf sayısı, öğretim üyesi/öğrenci oranı ve uluslararası öğretim üyesi oranı/uluslararası öğrenci oranıdır.

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi THE Üniversite Rank nedir ?

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi 2023 yılında THE (Times Higher Education) Üniversite Sıralamasında 601-800 arasında yer almıştır. Üniversite 2022 ve 2021 yıllarında sırasıyla 601-800 ve 601-800 sıralarında yer almıştır. 2022 yılında bir önceki yıla göre sıralama pozisyonunda değişiklik olmamıştır. Sıralama 2023 yılında 601-800’e yerleşecek şekilde gelişiyor.

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi’nin dünya sıralaması nedir?

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi, yıllar içinde genel kalitesini gösteren istikrarlı bir performans sergilemiştir. 2022 yılında QS Dünya Üniversite Sıralamasına göre 551-600, US News & World Report Küresel Üniversiteler sıralamasında ise 856. sırada yer almıştır. QS’in 2023 ve 2024 sıralamalarında düşüş göstermesine rağmen, US News & World Report’ta düşüş göstermemiştir. Üniversite Almanya’nın en iyi üniversiteleri arasındadır.

TU Braunschweig’ı özel kılan nedir?

Çalışmak için özel bir yer: Braunschweig

Braunschweig bölgesindeki araştırma kurumlarında 16.000’den fazla, endüstriyel araştırma ve geliştirme alanında ise 20.000’den fazla kişi çalışmaktadır – bu da bölgedeki toplam istihdamın yaklaşık %4’ünü ve dolayısıyla Avrupa’daki en yüksek bilim insanı yoğunluğunu temsil etmektedir. Çok sayıda öğrenci sayesinde Braunschweig çok canlı ve renkli bir şehirdir: Ana akımdan alternatife, elektroya, barlardan caz kulüplerine kadar her türden kulüp bulabilirsiniz. Hafta sonu biraz farklı bir şeyler arıyorsanız: Almanya’nın başkenti Berlin sadece 90 dakikalık bir tren yolculuğu mesafesindedir. Şehir çok sayıda park ve dinlenme alanıyla tanınmaktadır ve çok sayıda üst düzey spor kulübüne ev sahipliği yapmaktadır.

Geniş bir seçenek yelpazesi

Sürdürülebilirliğin tüm alanlarıyla ilgileniyorsunuz ve hangi uzmanlık alanını seçeceğinize karar veremediniz mi? Kimse sizden hemen belirli bir yöne bağlanmanızı beklemiyor: Size temel bilgileri öğretmek için üç dönem ayırıyoruz. Ayrıca, tam olarak ilgi alanlarınıza göre eğitim alabilmeniz için seçtiğiniz uzmanlık alanında çok sayıda ders seçeneği sunuyoruz. Bu ilke daha sonra sunduğumuz çok sayıda yüksek lisans programında da devam ediyor.

Derslerin ötesinde

Dersler dışında da profesyonel ve disiplinler arası bir şekilde dahil olabilirsiniz. Lions Racing Team’e katılmak ve Formula Student araçlarını yarış pistine göndermek gibi birçok öğrenci girişiminden birine dahil olun. Belki de bir dönemi iş dünyasında veya akademide profesyonel deneyime sahip biriyle etkileşim içinde geçirmek istersiniz – o zaman başarılı Mentor.ING programımıza katılın. Ve eğer bir mola verip huzur ve sessizlik içinde kendi çalışmalarınıza konsantre olmak istiyorsanız, çalışma odalarıyla Masch.Bau öğrenci evi hizmetinizdedir.

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi Uygulama

Braunschweig Teknoloji Üniversitesi Öğrencileri

Almanya Eğitim Rehberi İncelemesi

Braunschweig canlı bir öğrenci şehridir ve Niedersachsen eyaletinin ikinci büyük şehridir. 250.000 nüfusuyla hem kozmopolit hissettirecek kadar büyük, hem de bunaltıcı olmayacak kadar küçük. Dostça bir yer, tanınması kolay ama uzun yıllar burada yaşadıktan sonra bile sürprizler barındırabilen bir yer. Almanya’nın tam kalbinde yer alan Braunschweig’e ulaşmak kolaydır. Berlin ve Hamburg’dan gelen yüksek hızlı trenler iki saatten az sürüyor ve Hannover’e bir saatten daha kısa sürede ulaşılıyor. Öğrencilere ücretsiz olarak toplu taşıma ağı sunulmaktadır.

Braunschweig, Aşağı Saksonya’da, Hannover’in yaklaşık 30 mil doğusunda yer alır ve Berlin, Varşova ve Leipzig’e kolayca ulaşılabilir. Doğa tutkunları için Harz Dağları yürüyüş ve kayak için ideal fırsatlar sunuyor.  Öğrenciler TU Braunschweig’de birçok farklı alanda heyecan verici araştırma ve bireysel laboratuvar çalışmaları için birçok fırsata sahiptir.

Öğrenciler sınıf dışında da birçok üniversite etkinliğine katılmaya davet edilmektedir. Spor meraklıları için, üniversitedeki öğrencilere sunulan spor seçeneklerinin tam listesine buradan göz atın .

Ayrıca dünyanın her yerinden insanlarla tanışmaktan ve onlar hakkında bilgi edinmekten hoşlanıyorsanız Braunschweig tam size göre! Erasmus Öğrenci Ağı, öğrencilere geziler, etkinlikler ve Alman ve uluslararası öğrencilerle haftalık buluşma fırsatları sunar. Daha fazla katılım fırsatı için ESN Braunschweig Web Sitesine göz atın .

Almanya Eğitim Danışmanlığı

Almanya eğitim danışmanlığı olarak Almanya’da eğitim için birlikte çalıştığımız öğrencileri bir devlet üniversitesine yerleştiremez isek sizden hiç bir koşulda ücret almıyoruz. Tüm süreci birlikte yürütüyoruz ve bu süre ortalama 1,5 ile 2. yıl kadar sürmektedir.

Eğer Almanya’da bir üniversite eğitimi hayaliniz var ise bu hayali bir kaç ayda tesadüflerle gerçekleştireceğinizi sakın düşünmeyin.  Almanya’da eğitim ciddi bir karardır ve bunun için lütfen bizimle 11.sınıf yada 12.sınıftan itibaren iletişim kurunuz.

Siz de Braunschweig Teknoloji Üniversitesi, Almanya dil okulları, Almanya devlet üniversiteleri hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız lütfen bizimle 0 212 261 28 88 yada 0 212 543 58 06 ‘dan iletişim kurunuz. Dilerseniz bize Whatsapp hattımızdan mesaj bırakabilirsiniz.

Tüm mesajlara mutlaka dönüş yaptığımızı unutmayınız.

Almanya yolculuğunuzda başarılar dileriz 🙂

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.