Almanya’da moda okulları

5323
Almanya’da moda okulları
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Almanya’da moda okulları

Almanya’da moda okulları yazımız, Moda – Tasarım alanında kariyer yapmak isteyen öğrencilerin araştırmalarına katkı sağlaması amacıyla yazılmıştır. Umarız araştırmanıza katkı sağlayabilirim.

Almanya’da moda alanında çok fazla lisans programı var. Yüksek lisans program sayıları daha az. Ancak gerçekten okulları incelediğiniz de sizde okulların başarılarına hayran kalacaksınız. Almanya’da Almanca ve İngilizce eğitim veren moda okulları var. Özel moda okullarında İngilizce seçeneği oldukça fazla. Ancak Devlet üniversitelerinde de çok fazla sayıda İngilizce programlar mevcut.

Alman moda okullarına girmek istiyorsanız mutlaka etkileyici bir Portfolya ya sahip olmalısınız. Eğer eğitiminizi İngilizce yapmak istiyorsanız mutlak suretle IELTS 6.5 en az akademik bir skora sahip olmanız da gerekecektir. Almanca için C1 seviyede olmanız gerekir. Başvuru aşamasında Almanca dil yeterliliği istenmemekle birlikte, İngilizce başvurularda şartlı kabul ihtimali oldukça düşüktür. Bunun için mutlaka IELTS skorunuzun olmasına dikkat ediniz. ( skor bantları 6.0 dan daha düşük olmamalıdır)

Almanya’da Moda

Moda endüstrisi, yıllar boyunca en başarılı ve gelişen endüstrilerden biridir. Giyilebilen ve kıyafetlerle kombinlenebilen giyim tarzları ve aksesuarlarındaki yeni trendler ve dalgalar nedeniyle tasarımcılara olan talep artıyor; Artan talep ve hevesli tasarımcıların sayısı.

Moda tasarımı kariyeri heyecan verici, harika ve göz alıcı bir iştir. Yaptığınız her parçada yaratıcılığınızı ve tasarım tutkunuzu serbest bırakabilirsiniz. Ve Almanya’da moda tasarımcısı olma şansını elde edebilirsiniz çünkü Almanya’da okumanız için en iyi moda okulları vardır.

Almanya, kaleleri , katedralleri ve anıtları, güzel manzaraları, dağları ve ormanları ve tadını çıkarabileceğiniz lezzetler gibi olağanüstü mimarisinden oluşan zengin mirasıyla tanınır . Ülkenin sunacağı çok şey var, en iyi eğitimi bile. Moda tutkunuz ve sevginiz varsa, Almanya’da tasarımcı olma hayalinizi gerçekleştirecek en iyi moda mağazacılığı okulları vardır.

Avrupa’daki moda tasarımcılarının çoğunun Almanya’da eğitim aldığına dair uluslararası düzeyde çok az şey biliniyor.

Moda okulları geleneksel olarak Almanya’nın temel yasasında yer alan ve sadece moda okullarında değil, aynı zamanda ulusun eğitiminde de derinlemesine uygulanan ve korunan bir ilke olan “öğretme özgürlüğü”ne daha fazla önem vermektedir .

Bu, hevesli ve profesyonel moda tasarımcılarının sanatsal özgürlüğe odaklanmalarını, teknik tasarımlar uygulamalarını ve bazen ülkedeki çok sayıda moda okulu ile moda pazarlanabilir oluşu, bu kurumun öğrencilerini moda tasarımcısı olmaları için nasıl şekillendirdiğine dair çeşitli yaklaşımlar ve metodolojiler sağlar.

Bu makale, Almanya’daki dünyanın en iyi moda okulları ile rekabet eden ve sıralayan en iyi moda okullarını listeler. Yer, tasarım kursları ve bu kurumlarla ilgili diğer ilginç gerçekleri bulabilirsiniz.

Almanya’daki En İyi  Moda Okulları

İngiltere, Japonya ve Belçika’nın aksine Almanya’da sadece bir prestijli moda okullarına rastlayasak. Bu da ülkeyi diğer ülkelerden farklı ve benzersiz kılıyor.

En iyi beş enstitü, Almanya’daki çok sayıda moda okulunun yanı sıra moda tasarımı öğretiyor. Bu moda okulları, Moda Tasarım Enstitüsü, Burg Giebichenstein Sanat ve Tasarım Üniversitesi, Kunsthochschule Weissensee, Pforzheim Tasarım Üniversitesi ve AMD Moda ve Tasarım Akademisi’dir.

Fashion Design Institute in Düsseldorf

Fashion Design Institute in Düsseldorf

Fashion Design Institute in Düsseldorf , Moda Tasarımı Enstitüsü , Almanya’da İngilizce eğitim veren en iyi moda tasarımı okullarından biridir. Enstitü dünya Moda okulları sıralamasında da 21. sırada yer alır. Ayrıca 2014 yılında CEO World ve Forbes Magazine of USA ve Business of Fashion’da (BOF) en iyiler arasında aday gösterilmiştir.

Tarihçi ve moda tasarımı mezunu Inna Thomas, enstitüyü 2008 yılında eşiyle birlikte kurdu. İkili, Van Laack, Hugo Boss, Windsor, Strellson, Philipp Plein, Michalsky ve diğerleri gibi hem uluslararası hem de ulusal moda şirketleri tarafından tavsiye edildi ve yönlendirildi.

Enstitüde önceleri sadece uluslararası moda tasarımcısı yetiştirilmiş, sonraki yıllarda Moda Tasarımı Enstitüsü’ndeki programlar genişlemiştir. BA Moda Tasarımı, BA Moda Gazeteciliği, BA Moda Pazarlama veya Endüstri İşbirliğinde Yönetim, Internationaler Moda tasarımcısı ve Internationaler Fashionjournalist kursları ve programları açıldı.

Enstitünün başarılı ve en iyi moda okulu olmasının arkasındaki neden, kapsamlı eğitim ve öğretimin yüksek kalitesidir. Mezunların hızlı ve yüksek getirilere sahip iş bulma imkanları da okulu Moda alanında en iyiler arasına sokmaktadır.

Milano’daki Roberto Cavalli’den Katrin Lux, Vogue Italian Milano’dan Lisa Mewes, Paris’teki Mirijam Oberto Sonia Rykiel ve Hanoi’deki Furreddo Fashion’dan Anastasia Strugalova gibi moda tasarımcıları Fashion Design Institute in Düsseldorf mezunlarından bazılarıydı.

Burg Giebichenstein University of Art and Design in Halle

Burg Giebichenstein University of Art and Design in Halle

Burg Giebichenstein Sanat ve Tasarım Üniversitesi, Almanya’daki en iyi moda okullarından biridir. Kar amacı gütmeyen bir kamu yüksek öğretim kurumudur ve Almanya’nın küçük şehri Halle’deki kentsel ortamda en büyük sanat ve tasarım üniversitelerinden biridir.

Burg Giebichenstein Sanat ve Tasarım Üniversitesi, Burg Giebichenstein Kunsthochschule veya Burg Halle olarak da bilinir. 1915 yılında kurulmuştur. Üniversitenin Tasarım Fakültesi ve Güzel Sanatlar Fakültesi olmak üzere iki akademik yapısı vardır.

Çeşitli çalışma alanlarında lisans ve yüksek lisans gibi çeşitli kurslar ve programlar sunarlar. Sanat bölümünde bunlardan bazıları resim/grafik, plastik sanatlar, sanat-bilim, beceri teorileri ve daha fazlasıdır. Tasarım veya tasarım bölümünde iken Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık, Moda Tasarımı ve daha fazlası gibi dersler verildi.

105 yıllık bu Alman üniversitesi, öğrencilerini endüstri için eğitme ve şekillendirme nihai hedefi nedeniyle en iyilerden biri haline geldi. Enstitüler ayrıca öğrencilerinin moda tasarımı yaklaşımlarını entelektüel ve yaratıcı olarak zorlu bir kariyerde geliştirmelerini istiyor.

Burg Giebichenstein Sanat ve Tasarım Üniversitesi’nin sağladığı kaliteli eğitimin yanı sıra, enstitüler öğrencilerin kullanması için çeşitli akademik ve akademik olmayan olanaklar da sunmaktadır. Buna kütüphaneler, spor ve diğer eğitim tesisleri, değişim programları ve daha fazlası dahildir.

Öğrencilere derslerde fayda sağlayacak ve enstitünün öğretilerini her projesinde tasarımlar oluşturmak ve modellemek için uygulayacak ve moda tasarımında gelecekteki yetkinliklere sahip, etkili öğretim yöntemlerine ve deneyimlerine sahip eski bir kurumdur.

Kunsthochschule Weißensee in Berlin

Kunsthochschule Weißensee in Berlin

Weißensee Berlin Sanat Akademisi veya Berlin-Weissensee Sanat Akademisi olarak da bilinen Kunsthochschule Weissensee, Almanya’nın başkentinde bulabileceğiniz bir başka en iyi moda okuludur. Berlin’de dünyanın en iyi moda okulları arasında 87. sırada yer alan bir devlet sanat okuludur. Akademi, uluslararası öğrencilere hitap ettiği için Almanya’daki İngilizce moda tasarım okullarından biri olarak kabul ediliyor .

Weißensee sanat akademisi 1946’da kuruldu. Öğrencilerine öğrenmeleri ve hatta kültürlerarası değişimlere katılmaları için birçok fırsat ve kariyer sunar. Almanya’daki en iyi Devlet moda okulu olarak kabul edilir.

Kurumun öğrencilerine sunduğu çeşitli kurslar vardır. Moda Tasarımı Lisansı, Tekstil ve Yüzey Tasarımı Lisansı, Tekstil ve Yüzey Tasarımı Lisansı, Sanat Moda Tasarımı Yüksek Lisansı, Tekstil ve Yüzey Tasarımı Yüksek Lisansı ve Görsel İletişim alanında Yüksek Lisans derecesi sunmaktadırlar.

74 yaşındaki bu Alman kurumu, giriş sınavlarına dayalı seçici bir kabul politikası uygular. Kabul oranı  %10 arasında olup Kunsthochschule Weissensee’yi en seçici kurum yapar ve en iyi mezunları verir.

Eğitimin ve kurslarının farklı yönlerinde uzmanlık ve geniş bilgi birikimine sahip başka bir eski ve prestijli kurumdur.

Bu kurumun fikirleri ve öğretileri, fakültenin uzmanlığından, öğrencilerinin yeteneklerinden ve Kunsthochschule Weissensee’nin mezunlarının hemen iş hayatına atılmalarından dolayı en çok tercih edilen okullardan biridir. Ülkemiz de oldukça bilinen bu okula yerleşmek için iyi bir portfolya ya sahip olmanız gerekir.

Hochschule Pforzheim in Pforzheim

Hochschule Pforzheim in Pforzheim

Hochschule Pforzheim, aynı zamanda Pforzheim Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Almanya’daki en iyi moda okullarından biri olarak da bilinir. Pforzheim, Baden-Württemberg’de yer almaktadır . Hochschule Pforzheim  1877 yılında kurulmuş,  bir kamu kurumudur. ( Ancak Baden-Württemberg ‘de ki Devlet üniversitelerinin de yıllık bir ücret aldıklarını unutmayın. Ortalama bölümden bölüme değişmekle birlikte yıllık 1000 – 7000 € ya kadar Baden-Württemberg’de kü üniversiteler AB ülkeleri dışından gelen öğrencilerden katkı payı almaktadırlar.)

Lisans ve yüksek lisans yapmak isteyen tüm öğrencileri eğitim için bu okula başvuru yapabilirler.  Tasarım, mühendislik ve işletme için Hochschule Pforzheim tercih edilebilir.

Hochschule Pforzheim, kreasyonlarına imzalarını atmaları için yaratıcı moda tasarımcıları yetiştirme ilkesini benimser. Öğretileri, öğrencilerin mezun olduklarında bireyselliklerini, tekniklerini, sorun farkındalığını ve yenilikçi kavramlarını tasarımlarında birleştirmelerine olanak tanır.

Hochschule Pforzheim tasarım okulları, tasarımda farklı ve bütüncül yaklaşımlar kullanmıştır. Özel ders konuları, tasarım ilkelerinin, kavramların, malzemelerin, tekniklerin ve elde edilen araçların uygulanmasının önemini ele alır.

Kurum, profesyonel ve yetenekli profesörleri ile öğrencileri sınırlarını aşmaya ve potansiyellerini mükemmel tasarımlar üretmek için kullanmaya iten kaliteli bir eğitim sunar; bu, Hochschule Pforzheim’ın ülkedeki en iyi moda tasarım kurumlarından biri olmasını sağlamıştır.

AMD Academy of Fashion and Design, Hamburg

AMD Academy of Fashion and Design, Hamburg

AMD Moda ve Tasarım Akademisi, Almanya’nın en iyi moda tasarımı okullarından biridir . Enstitü, moda tasarımı kurumlarının küresel sıralamasında 89. sırada yer alır.

AMD Moda ve Tasarım Akademisi 2014 yılında kurulmuştur ve Berlin, Düsseldorf, Münih ve Wiesbaden’de kampüsleri bulunmaktadır. Bu prestijli kurumda moda tasarımı okumak, yeni nesil tasarımcılar için moda tasarımı, yönetimi ve iletişiminde kapılar açar.

Bu kurumda moda ve sanatla ilgili çeşitli eğitim ve programlar açılmıştır.

Bunlar programlar;

 • Moda Tasarımı Lisansı,
 • Moda ve Tasarım Yönetimi Lisansı,
 • Yaratıcı Endüstrilerde Sanat Lisansı,
 • Marka ve İletişim Tasarımı Lisansı,
 • Moda ve Ürün Yönetimi Yüksek Lisansı
 • Yaratıcı Endüstrilerde yönetim programı

Kurumun öğrencilerine sunduğu eğitim ve ilkeler, tanınmış bir moda tasarım kurumu haline gelmesinin nedenidir. AMD Moda ve Tasarım Akademisi, öğrencilerini moda tasarımında, kaynak tasarrufu süreçlerinde, küreselleşmede ve rekabete yönlendiren bütünsel bir öğretim yaklaşımı kullanır.

AMD Moda ve Tasarım Akademisi’nin moda tasarımı alanında Almanya’da en iyi kurum haline gelmesinin önemli nedenlerinden biridir.

AMD Moda ve Tasarım Akademisi’nin hedefi, öğrencilerinin tasarımlarında benzersiz ve kişisel bir tarza sahip olmalarıdır. AMD Moda ve Tasarım Akademisi’nin verdiği kaliteli eğitimin yanı sıra, öğrencilerin çalışma ve boş zamanlarında kullanmaları için güzel akademik ve akademik olmayan tesisler ve hizmetler de sağlarlar.

Ayzit Bostan, Marcel Ostertag , Susanne Bommer, Judith Paulman ve Painted Keil gibi moda tasarımcıları, AMD Moda ve Tasarım Akademisi’nin dikkate değer mezunlarından bazılarıdır.

Almanya’da ki Moda Okullarında Eğitim

Moda tutkusu ve yaratıcılığı, hevesli tasarımcıların moda okullarında öğrenme ve eğitim alma isteklerini ifade eder. Bu, göz alıcı bir moda kariyerine sahip oldukları için moda endüstrisinde mükemmelleşmeyi içerir. Ve Almanya’daki moda mağazacılığı ve tasarımı için en iyi okullar, her adayın bir moda tasarımcısı olmasına izin veriyor.

Almanya’nın Türk öğrencilere sunabileceği çok şey var, özellikle Moda endüstirisi konusunda uzmanlık , iyi bir kariyer fırsatı ve gerçekten mezuniyet sonrasında iyi bir kazanç. Pek çok moda okulu ve çalışılacak en iyi okullarla, adaylar moda konusunda hayallerini yaşayabilir.

Moda ve Moda tasarımı konusunda Almanya’da bir eğitim almak istiyorsanız kesinlikle bu çalışmalarınızı son yıla bırakmamanızı tavsiye ederim. Özelikle lise eğitiminizin son 2 yılında bu konuda bizden danışmanlık alarak Almanya’da ki eğitim planlarınızı riske atmamış olursunuz.

Almanya eğitim danışmanlığı İstanbul

Almanya’da birlikte çalıştığımız tüm öğrencilerimize %100 yerleşim garantisi veriyoruz. Eğer bizimle bir çalışmanıza rağmen Almanya’da herhangi bir Devlet üniversitesine yerleşemezseniz sizden hiç bir şekilde danışmanlık ücreti almıyor ve tüm ödemelerinizi kesintisiz geri iade ediyoruz !

 • Alman üniversitelerinin eğitim standartları ve kalitesi oldukça yüksektir.
 • Üniversite eğitiminizi Alman devlet üniversitelerinde alacaksınız ve eğitimleriniz ücretsiz olacaktır.
 • Alman devlet üniversitelerinin Türkiye’de YÖK tarafından  denkliği vardır ve tüm Dünya’da geçerlidir.
 • Bilinenin aksine Almanya’da üniversite eğitimi maliyeti Türkiye’de ki üniversite maliyetlerinden daha yüksek değildir.
 • Almanya’da bir  öğrencinin konaklama dahil aylık gideri ortalama 650,- 850 euro arasındadır.
 • Türk öğrencilerin Üniversite eğitimleri esnasında çalışma izinleri vardır.
 • Almanya’da bir devlet üniversitesini bitirdikten sonra kariyerinize Almanya’da devam edebilir yada Türkiye’de iyi bir kariyer yolculuğuna başlayabilirsiniz.

Almanya’da moda okulları, Almanya devlet üniversiteleri, Almanya Vizesi, Almanya dil okulları hakkında daha fazla bilgi için bize 0 212 261 28 88 ‘den ulaşabilirsiniz.

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.