Almanya’da yüksek lisans

1936
Almanya’da yüksek lisans
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Almanya’da yüksek lisans

Almanya’da yüksek lisans denilince aklınıza sadece Mühendislik yada Teknoloji gelmesin. Almanya, Sadece STEM kurslarında değil, aynı zamanda Sosyal Bilimler, Beşeri Bilimler ve Dil Çalışmaları disiplinleri söz konusu olduğunda da kaliteli eğitim ile tanınır.

Almanya’da yüksek lisans yapmak, zenginleştirici bir eğitim deneyiminden başka bir şey değildir. Almanya’da eğitim almanın uygun maliyetinin yanı sıra, mimari güzelliği, öğrenci dostu ortamı ve sektörler arasında çok sayıda kariyer fırsatı, burayı yüksek lisans yapmak için en ideal yerlerden biri haline getiriyor.

Almanya’da yüksek lisans yapmanın çeşitli özelliklerinin yanı sıra kabul süreci ve diğer temel unsurlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Almanya'da yüksek lisans

Almanya’da yüksek lisans hakkında

Toplam Üniversite sayısı 520
En eski üniversite Heidelberg Üniversitesi (1386)
Uluslararası öğrenciler 380.000 (yaklaşık 2023 verisi )
Popüler Yüksek Lisans Kursları -MSc Tıbbi Teknoloji ve Sağlık İşletmeciliği
-MSc İş Zekası ve Veri Bilimi
-MBA Sürdürülebilir Hareketlilik Yönetimi
-MBA Sürdürülebilir Hareketlilik Yönetimi
Kurs Süresi 1,5 – 2 yıl
Temel Uygunluk  İngilizce veya Almanca Dil Yeterlilik Sınavı ile GMAT / GRE
Ortalama Öğrenim Ücretleri  Özel Üniversiteler için ortalama 6.000 / 22.000 €
Akademik Bir Yıl Ekim’den Eylül’e

Neden Almanya ?

Almanya, Avrupa’da hem kariyer gelişimi hem de bilimsel araştırma ve sorgulama için sayısız yol sunan bir güç merkezi olarak kabul edilmektedir. Almanya’daki ücretsiz üniversitelerden yüksek öğrenim görmenin yanı sıra, Berlin, Münih, Frankfurt gibi iş ve inovasyonun finansal ve teknolojik merkezlerine yakınlık, öğrencilerin öğrenilen teorik kavramları pratik ortamlarda uygulamak için çok ihtiyaç duyulan becerileri kazanmalarına yardımcı olur.

Ayrıca, ERASMUS programı gibi AB değişim ve yurtdışı eğitim olanakları, yüksek öğrenimlerine çok boyutlu bir şekilde yardımcı olmaktadır. Almanca tercih edilen iletişim dili olsa da, Almanya’daki üniversitelerde akademik dersler İngilizce dilinde de alınabilir. Almanya’da IELTS olmadan da eğitim alınabileceği az bilinen bir gerçektir.

Almanya’da yüksek lisans programları

Sadece Fen Bilimleri ile sınırlı olmamakla birlikte, Almanya’daki üniversiteler tarafından sunulan Yönetim, Hukuk, Finans, Matematik, Ekonomi vb. ile ilgili çeşitli lisans programları bulunmaktadır.
İşte Almanya’da yüksek lisans yapmayı planlıyorsanız göz önünde bulundurmanız gereken popüler kursların bir listesi şu şekildedir.

Almanya’da yüksek lisans için en iyi üniversiteler

Hem THE Dünya Üniversite Sıralaması hem de QS Rankings 2023 tarafından olağanüstü bir şekilde derecelendirilen Almanya’daki kurumlar, tartışıldığı gibi, her yıl çok sayıda uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Aşağıdaki tablo, Almanya’da yüksek lisans yapmayı tercih ederken mutlaka göz atmanız gereken kurumların sıralı bir listesini vermektedir.

University Location THE Rankings 2023 QS Rankings 2023
LMU Munich Munich 32 59
TU Munich Munich 30 49
Heidelberg University Heidelberg 43 65
Humboldt University of Berlin Berlin 86 131
University of Freiburg Freiburg 113 189
Tübingen Üniversitesi Tübingen 86 169
RWTH Aachen Üniversitesi Aachen 99 147
Bonn Üniversitesi Bonn 89 201
Berlin Özgür Üniversitesi Berlin 91 118
Göttingen Üniversitesi Göttingen 119 215
Ulm Üniversitesi Ulm 148 375
Hamburg Üniversitesi Hamburg 128 228
Berlin Teknik Üniversitesi Berlin 156 158
Mannheim Üniversitesi Mannheim 179 541-550

Kimler Almanya’da yüksek lisans yapabilir ?

Almanya’daki yüksek lisans programlarının çoğu, uluslararası alanda uygulananlara benzer uygunluk koşullarıyla faaliyet göstermektedir.

  • Almanya’da yüksek lisans yapmak için, başvuru sahiplerinin başvurdukları disiplinle ilgili bir alanda lisans derecesine sahip olmaları gerekmektedir.
  • Bununla birlikte, sınıflardaki çeşitliliği korumak için, Alman üniversiteleri çeşitli geçmişlerden gelen öğrencileri başvurmaya teşvik etmektedir.
  • Adaylığınız tek bir bileşene göre değil, profilinizin kurs hedeflerine tam olarak uygunluğuna göre değerlendirilir.
  • İş  deneyimi de MBA gibi Yönetim kurslarında daha çok dikkate alınır.
  • Almanya’da yüksek lisans için en önemli kritelerden biri de şüphesiz mezuniyet ortalamanızdır. 4 üzerinden minimum 3.0 ve üzeri bir ortalamaya sahip adaylar çok şanslıdır.

En çok sorulan sorular

Almanya’da yüksek lisans başvuru tarihleri ne zaman ?

Almanya’da yüksek lisans başvuru tarihleri genellikle Bahar dönemi için 15 Ekim  – 15 ocak  , Güz dönemi için 15 Nisan – 15 Temmuz’dur.

Almanya’da yüksek lisans başvurusu için Almanca bilmek zorunlu mu ?

Almanya’da yüksek lisans başvurusu yaparken Almanca seviyenizin bir önemi aslında yok. Dil şartı aramayan okullara başvuru yapılabilir. Ancak eğitime başlamak için C1 yada bazı okullarda C2 ‘yi bitirmek gerekir.

Almanya’da şartlı kabul veren üniversiteler hangileri?

Almanya’da her üniversite şartlı kabul vermiyor ancak bazı şartlı kabul veren Alman devlet üniversiteleri, Freie Universität Berlin (FU Berlin), Münster Üniversitesi, Bonn Üniversitesi, Hannover Üniversitesi, Paderborn Üniversitesi gibi bir çok üniversite bulunmaktadır.

Almanya yüksek lisans ücretsiz mi?

Evet. Almanya’da yüksek lisans programları Devlet üniversiteleri için ücretsizdir. Özel okullarda bu ücretler ortalama 6.000 – 22.000 euro arasında değişir.

Almanya eğitim danışmanlığı

Almanya’da birlikte çalıştığımız tüm öğrencilerimize %100 yerleşim garantisi veriyoruz. Eğer bizimle çalışmanıza rağmen Almanya’da herhangi bir devlet üniversitesine yerleşemezseniz sizden hiç bir şekilde danışmanlık ücreti almıyor ve tüm ödemelerinizi kesintisiz geri iade ediyoruz !

Almanya’da yüksek lisans , Almanya devlet üniversiteleri, Almanya vizesi ve Almanya eğitim danışmanlığı hakkında daha fazla bilgi için bizi arayınız.

Edu Vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı : 0 212 543 58 06

Felix Academy yurtdışı eğitim : 0 212 261 28 88

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.