Neden Almanca Öğrenmeliyim ?

871
Neden Almanca Öğrenmeliyim ?
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Neden Almanca Öğrenmeliyim?

Almanca ve Almanya ülkede ki Türk göçmenler nedeniyle Türkiye arasında kişisel bağlar da oldukça önemlidir. Özellikle yeni uygulanmaya başlanan bir sistem olan Almanya’ya aile birleşimi ile yerleşecek kişilere uygulanan Almanca dil yeterlilik sınavı Start A1’e hazırlık için de Almanca özel ders alanların sayısında artış olmuştur.

Almanca öğrenmek için 10 neden

Biliyor muydunuz,

  • Dünyada 180 milyon kişi Almanca konuşuyor
  • Almanca 2. Internet dili
  • Almanca Avrupa Birliğinde en çok konuşulan dil
  • Almanca yazılmış bilimsel makale sayısı dünya çapında 2. sırada
  • Almanya kitap yayınlarında dünyada 3. sırada
  • Almanca iş imkanları kazandırıyor
  • Almanca Goethe, Nietzsche, Kafka, Mozart, Bach, Beethoven, Freud ve Einstein’ın dili
  • Alman ekonomisi dünyada 3. sırada ve 1 numaralı ihracat yapan ülke
  • Almanca öğrenmek diğer yabancı dillerden daha zor değil
  • 2 yıl içerisinde İstanbul’da Alman-Türk Üniversitesi kuruluyor?

Almancayı öğrendiğiniz taktirde birçok uluslararası kurumda iş imkanı bulabilirsiniz.

Özellikle sağlık, mühendislik ve diğer ticari sektörlerde vasıflı işçi alımının artması beklenmektedir.

*Almanya yabancı öğrenciler için çeşitli burs ve destek sağlamaktadır. Avrupa’da ki çoğu öğrenci cüzi rakamlarda Almanca öğrenmek için hiç düşünmeden Almanya’ya gelirler. İngilizce olarak anlatım yapılan dersler çok azdır o yüzden elinizi çabuk tutup bu dili öğrenmeye ve kavramaya bakın deriz.

*Eğer bir gün Almanya’ya giderseniz o muhteşem bürokrasi ile karşılaşırsınız ve tabii ki elinize geçen metinler İngilizce değil Almanca olur. İnanın bu bile yeterli bir sebep olacaktır.

*Almancayı öğrenmek dünya ile aranızdaki kilidi açmak gibi olacaktır. Tabii ki Almanya’ya gittiğinizde sizinle İngilizce de konuşurlar ama daha samimi bir sohbet isterseniz işte burada Almanca devreye girmesi gerekir.

Bildiğiniz üzere en samimi ve en içten konuşmalar anadilde yapılandır. Dünyada ikinci dil olarak kullanılan Almanca sizi hem daha aktif hem de daha sosyal bir hale getirecektir. İşte tüm bu sebeplerden dolayı ‘AUF DEUTSCH BİTTE!’

 

Öğrenci Görüşleri

Neden Almanca’yı Seçtim?

Benim ana dalım, Endüstri Mühendisliği. İkinci bir yabancı dil öğrenmek istedim ve arkadaşlarıma ne seçsem diye sordum. Çoğu kişi ikinci dil olarak Almancayı önerdi. Ben de Almancayı seçmeyi düşünüyordum çünkü her mühendis kendi kariyeri için Almanca öğrenmeli. Ayrıca Alman kültürüne de ilgi duyuyorum. Bu yüzden Almancayı seçtim.

Seval Işık

Benim ana dalım, Uluslararası İlişkiler. Okuduğum daldan dolayı kendimi geliştirmek için ikinci bir yabancı dil seçmeliydim. Benim için İngilizceden sonra Almanca en faydalı dil. Lise de Almanca gördüm ama bu benim için yeterli değildi. Bu yüzden bu derste Almancamı geliştirmek istiyorum. Bence Almanca öğrenmem gereken en önemli dillerden biri.

Çağla Coşkun

Benim ana dalım, Endüstri Mühendisliği. Orta okulda iken ilk yabancı dilim Almanca idi fakat çok zayıftı. Üniversitede Almancamı geliştirmek istedim çünkü küçük yaşta öğrenmeye başlamıştım. Ayrıca ağabeyim İstanbul Erkek lisesi mezunu ve ben küçükken orada okuyordu. Bu yüzden Almanca benim için cok hoş bir dil olmuştu. Ben iki yaşında iken Almanca şarkılar söylerdi. Şarkı şöyle idi: “Yeşil, yeşil, yeşil. Tüm giysilerim. Herşeyim yeşil, yeşil, yeşil.”

Yiğit Kolbaşı

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.