YouTube’da Bedava Almanca Öğrenin

3462
YouTube’da Bedava Almanca Öğrenin
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

YouTube’da Almanca Öğrenin

YouTube’da Almanca (veya başka bir dil) öğrenmenin mümkün olduğunu biliyor muydunuz ?

Almanca ve İngilizce yakından ilişkili olduğundan, Almanca öğrenmesi en kolay dillerden biridir. Şimdi, sadece YouTube’u ziyaret etmeniz ve başlamanız gerekiyor, değil mi?

Almanca öğrenmenin kendine uygun bir öğrenme stili bulmak gibi benzersiz zorluklarla geldiğini görebilirsin. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok Alman YouTube kanalı var ve çoğu birbirine benziyor.

Bu nedenle, her bir öğretim stilinin açıklamasıyla birlikte Almanca öğrenme kanallarının bir listesini bir araya getirdim. Ayrıca her birinde en çok neyi sevdiğimi de bulacaksınız.

YouTube’da Almanca Kanalar

İlk olarak, bu kılavuz YouTube’da yeni Almanca öğretmenleri ve en iyi dil okulu kanallarını keşfetmenize yardımcı olacaktır.

Almanca’nın temellerini ve Almanya’nın kültürüyle ilgili değerli  bilgileri öğreneceksiniz .

Bu Alman kanallarından bazılarında gömülü altyazılı videolar olabilir. Altyazıları göremiyorsanız, anlamanıza yardımcı olması için otomatik altyazıları açmayı deneyin.

Altyazılar her zaman mükemmel çalışmasa da, sözlü ve yazılı olarak Almanca için daha iyi bir his geliştirmenize yardımcı olabilirler.

Lafı fazla uzatmadan YouTube’da Bedava Almanca öğrenmek için en iyi 15 kanala göz atalım.

Bedava Almanca öğrenmek için en iyi You Tube Kanalları

1. Almanca Pod 101

Almanca dilbilgisi, telaffuz ve yazma dahil, seçilebilecek çok sayıda çalma listesi var. Bazı video başlıkları arasında “Her Yeni Başlayanın Bilmesi Gereken En İyi 100 Sözcük” veya “Öfkeli Olduğunuzda Almanca’da Kullanabileceğiniz En İyi 10 Sözcük” sayılabilir.

Filmler iyi yapılmış ve güncel olup, izlemenize yardımcı olacak geçerli ekran metinleri vardır. Ayrıca haftanın yedi günü, günde 24 saat açık olan ve size yeni kelimeler ve faydalı ifadeler öğretecek bir dizi sunucuyla canlı bir YouTube kanalı da var.

YouTube’da GermanPod101’e göz atın

2. Kolay Almanca

Easy German, resmi olmayan “sokaktaki adam” röportajları nedeniyle Almanca öğrenmek için eğlenceli bir YouTube kanalıdır.

Her videoda, ev sahipleri insanlarla “Almanlar Hangi Yiyeceklerden Nefret Ediyor?” gibi heyecan verici veya beklenmedik konular hakkında konuşuyor. veya “Almanlar Hafta Sonlarını Nasıl Geçirir?”

Easy German, Almanca öğrenmek için mükemmel bir kaynaktır . Her video için İngilizce ve Almanca altyazı sağlanmış, bu da takip etmeyi kolaylaştırıyor.

Alman kültürü hakkında daha fazla bilgi edinirken Almancanızı geliştirmekle ilgileniyorsanız, Easy German takip etmek isteyeceğiniz bir YouTube kanalıdır.

YouTube’da Kolay Almanca’ya göz atın

3. Anja ile Almanca Öğrenin

Anja, internetteki en ünlü Alman eğitmenlerinden biridir ve bunun iyi bir nedeni vardır. Tüm YouTube kanalı, Almanca’nın temellerini eğlenceli ve ilgi çekici bir şekilde öğretmeye adamıştır.

Anja ile Almanca, sayfa açıklamasında açıkladığı gibi, Almanca’yı Almanca olmayan bir şekilde öğrenmekle ilgilidir. Anja’nın öğretme şeklini beğendiyseniz, onu Patreon’da destekleyebilir ve ek araçlara erişebilirsiniz.

Hayranı olmasanız bile, ücretsiz olarak izlenebilecek birçok videosu var.

YouTube’da Anja ile Almanca Öğren’e göz atın

4. Lerne Deutsch

Steffi’nin büyük bir Instagram takipçisi var. Ancak şu anda 20.000 aboneye sahip olduğu YouTube’a yeni başlıyor. Ayrılabilir önek fiiller, hayvan adları, telaffuz, çalışma fikirleri ve çok daha fazlasını öğretir.

Almanca öğrenimine ilgi çekici, farklı bir bakış açısı sunuyor ve ücretsiz bir başlangıç ​​seviyesi kursu sunuyor. Orta düzeyde bir öğrenciyseniz, LerneDeutsch ayrıca daha ileri düzey derslere sahiptir.

YouTube’da LerneDeutsch’a göz atın

5. Deutsch mit Marija

Marija, Almanya’da ikamet eden bir Letonyalı . Marija birkaç dil biliyor, bu yüzden bu kanal gerçek bir çok dilli birinden Almanca öğrenmek isteyen herkes için ideal.

Marija’nın videolarının başlığında her zaman CEFR seviyesi bulunur, böylece hangi seviyede olduğunuzu görebilirsiniz. Sunduğu her öğe, videoda gösterilen düzeyde test için gerekli olan bir konuyla yakından bağlantılıdır.

YouTube’da Deutsch mit Marija’ya göz atın

6. Herr Antrim ile Almanca Öğrenin

Bir Alman eğitmeni olan Herr Antrim, on yıldan fazla bir süredir sınıfta. Komik filmleri zorluk seviyelerine ayrılmıştır. Böylece, A1 Düzeyi ile telaffuzunuzu ve ardından kodlanmış satırlar için A2 Düzeyine kadar pratik yapabilirsiniz.

İleri düzey öğrenciler, genel durum gibi konuları kapsayan canlı çevrimiçi Usta Sınıflarına katılabilir.

YouTube’da Herr Antrim ile Almanca Öğren’e göz atın

7. Almanlaşın

Dominik, YouTube’daki orijinal Almanca öğretmenlerinden biridir. 2009’dan beri Almanca dersleri yaratıyor. Bu listedeki diğer pek çok kişi gibi, Almanca ile ilgili bir dizi konu öğretiyor. Ama favorim onun kültürel filmleri.

Almanya’da söylenmesi ve söylenmemesi gerekenleri ve belirli durumlarda kullanılması gereken çeşitli kelimeleri tartışıyor, hatta ara sıra Almanca hikayeler bile okuyor. Her seviye için Almanca dersleri bulacaksınız.

YouTube’da Almanlaşın’a göz atın

8. Bibis Güzellik Sarayı

Bibis Beauty Palace, en tanınmış Alman YouTube kanallarından biridir. Zaten bir İngiliz YouTuber hayranıysanız, bu hesapla kendinizi evinizde hissedeceksiniz.

Kanalda zaman zaman makyaj talimatları, şakalar, hayat haberleri, müzik videoları ve hatta ünlülerle röportajlar yer alıyor. YouTube kişiliklerini seviyorsanız, bu Almancanızı geliştirmek için harika bir yoldur.

YouTube’da Bibis Beauty Palace’e göz atın

9. Lingster Akademisi

Eskiden “Julia ile Almanca Öğren” olarak adlandırılan Lingster Academy, Almancanızı daha akıcı seviyelere getirmeyi öğrenmenize yardımcı olur. Lingster, temel Almanca dilbilgisi öğreten başka bir kanaldır .

Lingster, karmaşık kavramları kavramanıza yardımcı olacak çizelgeler ve başka görüntüler sunar. Konjunktiv 1 ve temel Almanca cümle yapısı hakkında bilgilendirici bir video var.

YouTube’da Lingster Academy’ye göz atın

10. Lingoni Almanca

Bu kanal bir zamanlar Jenny’nin Almancası olarak biliniyordu. Ancak şirketini Fransızca ve İngilizce kurslarını içerecek şekilde genişlettiğinde, şirketin adını Lingoni olarak değiştirdi.

Dinlediğini anlama dersleri verirken, videolarının çoğu dil bilgisi konuları ve belirli kelimelerin nasıl kullanılacağı hakkındadır. Dersleri yönetilebilir parçalara ayırma konusunda eksiksiz bir iş çıkarıyor.

YouTube’da Lingoni German’a göz atın

11. Tavşana Güvenmeyin

Trixie, farklı Alman lehçelerini öğrenmek için ideal olan Don’t Trust the Rabbit’e ev sahipliği yapıyor . Kısa ve eğlenceli Almanca dersleri de Almanya’daki günlük hayatı ve kelimelerin cümle içinde nasıl doğru kullanılacağını anlatıyor.

Resmi dersleri olmayabilir, ancak Trixie, Standart Almanca ve Sakson lehçesi gibi farklı yerlerdeki lehçeler arasındaki farkları açıklar.

YouTube’da Tavşana Güvenme’ye göz atın

12. Kurzgesagt

Daha deneyimli bir öğrenciyseniz, Kurzgesagt’a bakmanızı şiddetle tavsiye ederim. Kurzgesagt, Almanca bilim konularını öğretmeye odaklanan bir YouTube kanalıdır.

Kanal Almanca öğrenenler için tasarlanmasa da sizin için harika bir kaynak. Kısa açıklamaları ve ilgi çekici animasyonları, materyalin anlaşılmasını kolaylaştırır. Daha fazla yardım isterseniz Almanca altyazı da mevcuttur.

YouTube’da Kurzgesagt’a göz atın

13. Deutsch mit Benjamin

Deutsch mit Benjamin daha ileri seviyedeki öğrenciler içindir, ancak verdiği kurslar başka hiçbir yerde mevcut değildir. Tüm videolar tamamen Almancadır ve normal dil kullanımına yöneliktir.

Almanca ifadelerde bulunan argodan küçük parçacık kelimelere kadar herkes için bir şeyler var. Benjamin’in size işaret ettiği küçük detaylar akıcılığınızı artırıyor. Örneğin, warten gibi belirli kelimeler, T harfini atlar veya yumuşatır.

YouTube’da Deutsch mit Benjamin’e göz atın

14. Yavaş Almanca

Yavaş Almanca’nın her seansı, belirli bir ilgi konusu üzerinde bir dinlediğini anlama alıştırmasından oluşur. Kanalda şu anda yaklaşık 300 video var, bu nedenle sizi bir süre eğlendirecek bolca videonuz olacak.

Alman kolonileri ve son federal seçim sonuçlarıyla ilgili dersler yeni eklendi. Ancak, popüler Alman tatil yerleri, istihdam, seyahat, eğitim ve çok daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli konularda dersler bulacaksınız.

YouTube’da Slow German’a göz atın

15. Almanca Kısa Öykülerim

Almanca Kısa Öykülerim, Almanca öğrenenler için her ay Almanca animasyonlu bir anlatım yayınlar. Temel hikayeler günlük dili öğrenmenize yardımcı olur ve çizimler harika.

Çoğu video başlangıç ​​ve orta seviyedeki öğrenciler için uygundur.

YouTube’da Almanca Kısa Öykülerime göz atın

Son Düşüncelerim: YouTube’da Almanca Öğrenmek

Buyrun! Artık Almanca öğrenmek için ihtiyaç duyacağınız tüm YouTube kanallarına sahipsiniz.

Karar vermeniz gereken tek şey, yapılandırılmış, yavaş tempolu bir dersle başlamak, Alman kültürü hakkında daha fazla şey keşfetmek veya ileri Almanca’nın ayrıntılarına dalmak isteyip istemediğinizdir. Bu kanallardaki videolar, evde ücretsiz Almanca öğrenmeye başlamak için ihtiyacınız olan tek şey.

Eğitici YouTube videoları izlemek, kelime dağarcığına takılmadan veya dilbilgisi konusunda hayal kırıklığına uğramadan kendinizi Almanca diline kaptırmanın harika bir yoludur.

Başarılar dilerim 🙂

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.