Mannheim Üniversitesi

1384
Mannheim Üniversitesi
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Mannheim Üniversitesi

Mannheim Üniversitesi – Universität Mannheim

Mannheim Üniversitesi (Almanca: Universität Mannheim), 1967 yılında Almanya’nın Mannheim şehrinde kurulan üniversite. Yerleşkesinin Mannheim Şatosu’nda bulunması nedeniyle üniversitenin temeli 1763 yılında Karl Theodor tarafından kurulmuş olan Kurpfalz Bilimler Akademisi’ne dayandırılabilir.

İşletme Lisans

Universität Mannheim ile iş hayatında başarılı bir başlangıç: Almanya’nın önde gelen üniversitelerinden birinde işletme eğitimi alın.

İşletme alanında uluslararası odaklı lisans derecemiz, pazarlama, finans ve işletme bilişimi gibi konularda teorik bilgi verir. Yurtdışındaki entegre dönem ile dünya çapında 200’den fazla ortak üniversiteden birinde eğitim alırsınız. Sizi tanımak için kampüste bizi ziyarete gelen kurumsal ortaklarımız tarafından yapılan atölye çalışmaları ve uygulamalı dersler, ilk temasları sağlar ve sizi bir şirkette veya start-up’ta bir kariyere başlamak için ideal bir şekilde hazırlar.

Mannheim Üniversitesi , İşletme lisans derecesinde, size daha ileri bir yüksek lisans derecesinin yanı sıra profesyonel hayata giriş seçeneğine sahip olduğu işletme alanında kapsamlı bir temel eğitim sunmaktadır. Seçmeli bir alan ve yurtdışında entegre dönem, kendi burnunuzun ötesine bakmanıza olanak tanır. Özellikle önemli olan şey: Analitik düşünceyi teşvik etmek ve sorumlu eylem konusundaki farkındalığınızı keskinleştirmek. 

Mannheim Üniversitesi

Mannheim Üniversitesi Sıralaması

Mannheim Üniversitesi, en tanınmış kurumlardan bazıları tarafından derecelendirilmiştir. 2022 Sıralamalarının anlık görüntüsü aşağıda verilmiştir:

 • Times Higher Education Rankings 2022’e göre Dünya Sıralamasında 140. sırada.
 • Times Higher Education Rankings 2022’e göre Avrupa Öğretim Sıralaması için 51-75 arasında.
 • Times Higher Education Konu Sıralamasında Ekonomi için dünya çapında 33. sırada.
 • QS En İyi Üniversiteler Sıralaması 2022’e göre Küresel olarak 307. sırada.
 • US News ve World Report Rankings tarafından En İyi Küresel Üniversiteler arasında 706. sırada yer aldı.
 • US News ve World Report Rankings tarafından Avrupa’nın En İyi Küresel Üniversiteleri arasında 299. sırada.
 • US News ve World Report Rankings tarafından Almanya’daki En İyi Küresel Üniversiteler arasında 47. sırada yer aldı.

Mannheim Üniversitesi Almanya’da özellikle işletme ve ekonomi alanında çok ünlü olup, birçok otoriteye göre işletme dalın bir numarası olarak değerlendirilmektedir. 2014 yılı için Mannheim Üniversitesi, işletme dalının Almanya’da ki bir, ekonomi dalının ise dört numarası olarak değerlendirilmiştir.

İşletme Fakültesi, Edebiyat Fakültesi, Hukuk ve İktisat Fakültesi, Sosyal Bilimler Fakültesi ile İktisadî Bilişim ve İktisadî Matematik Fakültesi olmak üzere beş fakülteden oluşmaktadır. Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde öğretim sunulan üniversite; İşletme, İktisat, Siyaset Bilimi ve Sosyoloji gibi klasik alanların yanı sıra sunduğu disiplinlerarası öğrenim olanaklarıyla bilinmektedir. Sosyal bilimler, hukuk gibi çoğu alan; anadalın yanı sıra bir yandal öğrenimine olanak sunmaktadır.

Öğrenci olarak Mannheim’de yaşamak

Mannheim’da bazı güzel Art Nouveau binalarının yanı sıra savaş sonrası binaları ve modern konut binaları bulacaksınız. Semte bağlı olarak, Mannheim’daki eğitiminiz sırasında kırsalda, su kenarında veya her şeyin tam ortasında yaşayacaksınız. Şehir merkezi, yani Mannheim meydanları kesinlikle yaşamak için iyi bir yer. Çünkü diğer büyük şehirlere göre Mannheim’da kiralar daha uygun.

Ancak, özellikle yakınlardaki bir üniversitede okuyorsanız, diğer öğrencilerin de merkezde kalmakla ilgilendiklerini aklınızda bulundurmalısınız. Genel olarak, şehrin iyi ulaşım bağlantıları vardır. Şehir dışında yaşıyorsanız tramvay, otobüs veya tren sizi gideceğiniz yere güvenli ve hızlı bir şekilde ulaştırır.

Mannheim

Mannheim karakteri ve birçok harika özelliği olan bir şehirdir. Burası, Avrupa’nın en güçlü ekonomik bölgelerinden biri olan Ren-Neckar metropol bölgesinin merkezidir. Ancak Mannheim aynı zamanda Almanya’nın popüler başkenti, bir alışveriş metropolü, mükemmel üniversitelere sahip bir şehir ve çok kültürlü bir arada yaşama için bir plan. Kısa. Burada, kişiliğin ve profesyonel bilgi birikiminin gelişimi için ideal üreme alanını bulacaksınız.

Fakülte ve bölümler

 • İşletme Fakültesi
 • Edebiyat Fakültesi
 • Hukuk ve İktisat Fakültesi
  • Hukuk Bölümü
  • İktisat Bölümü
 • Sosyal Bilimler Fakültesi
 • İktisadî Bilişim ve İktisadî Matematik Fakültesi
 • Ayrıyetten yabancı öğrenciler için Almanca eğitimi ve sınavı yapan bir birimi bulunmaktadır.

Mannheim Üniversitesi Video

Neden Mannheim Üniversitesi’nde eğitim almalısınız?

Mannheim’da okumak, Almanya’nın kalbinde, Heidelberg, Frankfurt ve Münih şehirlerinin yakınında eğitim almak demektir. “Meydanlar Şehri” genellikle New York’un ızgara sistemiyle karşılaştırılır. Mannheim, Ren-Neckar Büyükşehir Bölgesi’nin bir parçasıdır. 2,4 milyon nüfusu, ideal altyapısı ve birçok küresel şirketionu Almanya’nın en çekici iş merkezlerinden biri haline getiriyor. Mannheim, endüstriyel çekiciliğini Ren ve Neckar kıyılarındaki birçok yeşil alanla dengeliyor.

Ayrıca çok çeşitli alışveriş, gece hayatı, restoranlar, müzeler ve kafeler sunmaktadır. Artı: Yürüyüş yapmak ve bisiklete binmek için mükemmel olan ünlü bir şarap bölgesi olan Pfalz, bir kol mesafesinde.

Mannheim Üniversitesi – İşletme Okulu, Baden Württemberg eyaletinin kuzeyinde, 300.000 nüfusa ve 170’in üzerinde farklı milletten oluşan güçlü bir uluslararası geçmişe sahip olan Mannheim, Almanya’da bulunmaktadır.

Mannheim, birçok ünlü sıralamanın da onayladığı gibi, Almanya’nın önde gelen İşletme Okullarından biridir. Aynı zamanda, öğretim, araştırma ve kariyer ve ağ oluşturma fırsatlarında mükemmelliği tanıyan, İşletme Okulları için en prestijli üç uluslararası akreditasyondan biri olan “Triple Crown” ile ödüllendirilen Avrupa’nın en iyi üniversitelerinden biridir.

Mannheim Kampüsü türünün tek örneğidir ve şehrin başlıca turistik yerlerinden biri olan Barok Saray’daki (“Barockschloss Mannheim”) kursları takip etmenize olanak tanır. Birçok uluslararası derece arayan ve değişim öğrencisi sayesinde, Mannheim’da sadece Almanya’dan değil, aynı zamanda Avrupa’dan ve dünyanın geri kalanından birçok öğrenciyle tanışabilirsiniz. Şehrin kendisi, birçok bar ve kulübün yanı sıra iki güzel nehir kıyısıyla canlı bir öğrenci hayatı sunuyor.

 • Mannheim Üniversitesi, özellikle sosyal ve ekonomik bilimlerde ülkenin en iyi araştırma merkezlerinden biridir.
 • Üniversite, en iyi sporcular için özel burslar sunmaktadır.
 • Mannheim’da kiralar nispeten ucuz

Almanya’da üniversite danışmanlığı

Mannheim Üniversitesi, Almanya üniversiteleri, Almanya dil okulları ve diğer Almanya eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz için bizi arayın.

Tel : 0 212 543 58 06

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.