Berufliche Hochschule Hamburg (BHH)

864
Berufliche Hochschule Hamburg (BHH)
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Berufliche Hochschule Hamburg (BHH)

Hamburg  Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ( Berufliche Hochschule Hamburg BHH) , 1 Ocak 2020’de Hansa Şehri Hamburg tarafından bir devlet devlet üniversitesi olarak kuruldu. Yeni kurum, sürekli mesleki ve akademik eğitim dengesi nedeniyle Hamburg’un üniversite sahnesine hayati bir katkı sağlıyor. 

Berufliche Hochschule Hamburg (BHH) staj

Üniversite, öğrencilere herhangi bir staj imkanı sunmamaktadır. Tecrübe kazanırken para kazanmak isteyen öğrenciler kendi kendilerine staj bulabilirler. DropYourLines, Coloplast ve Evident, çeşitli pozisyonlar için çevrimiçi olarak başvurulabilecek stajlara sahiptir.

Berufliche Hochschule Hamburg (BHH) işler

Yurtdışında okuyan yabancı öğrenciler için yarı zamanlı işler esastır. Üniversite, öğrencilere yarı zamanlı çalışma fırsatı sağlamaz. Öğrenciler kendi aramalarını yaparak beceri kazanırken para kazanabilirler. Ayrıca, ilgi alanlarına bağlı olarak öğrenciler internet üzerinden Backbone, Activate GmbH ve Carlsen Verlag’da yarı zamanlı çalışabilirler.

Barınma ve Konaklama

Öğrencilere kolej tarafından belirli bir konaklama alternatifi sunulmamaktadır. Ünitelerin çoğunda iki öğrenci bir mutfak ve banyoyu paylaşmaktadır. Birkaç tek odalı dairelerin yanı sıra daha büyük ortak daireler de mevcuttur. Hamburg’da bu, tercihlerinize ve konumunuza bağlı olarak ayda 340 €’ya mal olur.

Yaşam maliyeti

Kolej tarafından sağlanan çeşitli dereceler için öğrenim ücreti yoktur. Hamburg’daki öğrenciler, yaşam giderlerini desteklemek için her ay ortalama 959 € toplamalıdır. Hamburg’da yaşamanın maliyeti ise tamamen öğrencinin yaşam tarzına ve ihtiyaçlarına göre şekilleniyor.

Popüler Bölümler

Şu anda, üniversite denizaşırı öğrencilere aşağıdakiler de dahil olmak üzere bir dizi lisans derecesi sunmaktadır:

 1. Endüstriyel Yönetim (Lisans)
 2. Pazarlama ve iletişim ekonomisi (Lisans)
 3. Bankacılık ve finans (Bachelor of Arts)
 4. Bilgisayar bilimi ile BT uzmanı (Bachelor of Science)
 5. Küçük ve orta ölçekli şirketlerin yönetimi (Bachelor of Arts)

Üniversiteye yakın gezilecek yerler

Elbe Nehri , Almanya’nın kuzeyindeki büyük bir liman kenti olan Hamburg’u Kuzey Denizi’ne bağlar. Yüzlerce kanal içinden geçiyor ve muazzam park alanları manzarayı işaret ediyor. İç Alster gölü, teknelerle doludur ve merkezinin etrafındaki lokantalarla çevrilidir.

 1. St. Michael Kilisesi : Hamburg’da bir günde görülecek yerler arasında en ünlüsü St. Michael Kilisesi. 1750’lerde Barok tarzında inşa edilmiştir. Dışarıdaki normal bir günde, 132 metre yüksekliğindeki kulenin gözlem platformları, şehir ve liman üzerinde mükemmel bir bakış açısı sağlar ve bu da bir zevkten başka bir şey değildir.
 2. Reeperbahn : Kiez olarak da bilinir, şehrin en popüler eğlence bölgesidir. Birbirinden 950 metre mesafede bulunan çeşitli dans barları, tiyatro, gece kulüpleri ve öğrenci kulüplerine ev sahipliği yapmaktadır. Hava karardıktan sonra Hamburg’un en çok ziyaret edilmesi gereken noktalarından biri olduğu için her yaştan insan bu mekana gece canlandığında akın ediyor.
 3. Mönckebergstraße : Hamburg’da Mö olarak bilinen bu, perakende terapi düzeltmenizi almak için en iyi nokta. H&M, Saturn ve Zara, üst düzey koleksiyonlarını burada sergileyen önde gelen şirketlerden sadece birkaçı. Sadece bu da değil, burada Almanya’nın en iyi ürünleri için canınızı sıkan birçok alışveriş merkezi var.

Berufliche Hochschule Hamburg (BHH) , profesyonel ve akademik yetenekler temelinde zorlu operasyonel zorluklarla başa çıkabilecek eğitimli bireyler yetiştirir. Öğrenciler, karmaşık pratik sorunları organize bir şekilde çözebilen ve bulgularını açıklayabilen, ayrıca sosyal ve kültürel bir yönelime ve tasarım becerilerine sahip, bütünleştirici düşünmeyi kullanarak sosyal sorumluluk sahibi bireyler haline gelmelidir. Mesleki ve akademik eğitim, bu yeni eğitime entegre eğitim yaklaşımında birleştirilmiştir. Her iki kürenin sıralaması aynıdır. Öğrenciler, önceki deneyimlerine bağlı olarak eğitim rotalarını tasarlamak ve uygulamak için BHH’yi kullanabilirler.

Almanya üniversite başvurusu için istenilen evraklar

 • Lise transkript ( ıslak imza ve mühürlü, aslından Almanca yeminli tercüme edilmiş, Noter onaylı, Apostil yapılmış  olmalı)
 • Lise diploma (  Aslından, Almanca yeminli tercüme edilmiş, Noter onaylı, Apostil yapılmalı)
 • ÖSYM sonuç belgesi (Aslından, Almanca yeminli tercüme edilmiş, Noter onaylı, Apostil yapılmalı
 • Almanca yeminli tercüme edilmiş, Noter onaylı, Apostil yapılmalı )
 • 2 adet akademik referans ( Referans kişinin adı soyadı, görevi , tel numarası, email adresi , İngilizce , Almanca olabilir )
 • CV ( İngilizce yada Almanca )

Almanya’da ücretsiz üniversite okuyun !

 • Alman devlet üniversitelerinin kalitesi tüm Dünya’da kabul görmüştür. Türkiye’den çok sayıda öğrenci her yıl kaliteli alman devlet üniversitelerinde ÜCRETSİZ eğitim almaktadır.
 • Alman devlet üniversitelerinin Türkiye’de YÖK tarafından  denkliği vardır ve tüm Dünya’da geçerlidir.
 • Bilinenin aksine Almanya’da üniversite eğitimi maliyeti Türkiye’de ki üniversite maliyetlerinden daha yüksek değildir.
 • Almanya’da bir  öğrencinin konaklama dahil aylık gideri ortalama 650,- 850 euro arasındadır.
 • Türk öğrencilerin Üniversite eğitimleri esnasında çalışma izinleri vardır.

Alman devlet üniversiteleri ÜCRETSİZ EĞİTİM için bizi arayın.

Tel : 0 212 543 58 06 – 0 212 261 28 88

Almanya eğitim danışmanlığı Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı ve Felix Academy Ortak girişimidir.

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.