Frankfurt Üniversiteleri

2.6K
Frankfurt Üniversiteleri
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Frankfurt Üniversiteleri

Frankfurt Üniversiteleri , Frankfurt’un birçok alanda fırsatlar sunan uluslararası bir ticaret mücevheri olduğunu açıklamaya gerek yok. Dünyanın her yerinden yabancılara ev sahipliği yapıyor ve onlara kariyer gelişimi ve yüksek öğrenim için çok çeşitli seçenekler sunuyor. Şehrin en iyi üniversitelerinden biri olan Goethe Üniversitesi, Hesse’deki en başarılı işadamlarından bazıları tarafından kurulmuştur. Bu eylem sadece bilginin geleceğine kapı açmakla kalmadı, aynı zamanda sosyal bilimlerde iktisat eğitimine de dikkat çekti.

Yüksek kaliteli eğitim programları her yıl çok sayıda öğrenciyi çekmektedir, ancak şehir öğrenci nüfusunun egemen olduğu gibi görünmemektedir. Frankfurt her alanda çok kültürlülük ve hareketle parlıyor. Üniversiteler nispeten merkeze yakın ve sadece rahat bir ortam değil, aynı zamanda iyi bir kültür noktası vermek değildir gelecekteki öğrenciler .

Johann Wolfgang Goethe University

Johann Wolfgang Goethe University

Johann Wolfgang Goethe Üniversitesi , dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir ve yıllık olarak daha yüksek çalışmalar ve araştırmalar için olanaklar sunar. Üniversitenin belirli bir disiplinler arası yaklaşıma sahip olduğu bilinmektedir ve Nobel Ödülü ve Leibniz Ödülü sahipleri ile bağlantılıdır. Bugün Goethe, hukuk, tarih, ekonomi ve finans gibi alanlarda fırsatlar sunuyor. Mükemmel kalitede yüksek lisans programları dışında, yüksek kaliteli bir MBA programı sunan Goethe Business School ile gurur duymaktadır . Westend’de bulunan ana kampüs, Almanya’nın en güzel kampüslerinden biri olarak kabul edilir. Üniversite, bazı İngilizce yüksek lisans dereceleri ve bazı İki Dilli Almanca-İngilizce programları sunar ve uluslararası öğrencilere açıktır ve misafirperverdir.

Frankfurt University of Applied Sciences

Frankfurt University of Applied Sciences

Frankfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Almanya’daki en çekici eğitim kurumlarından biridir. Üniversite bugün 100’den fazla milletten öğrenciye ev sahipliği yapıyor ve onlara özel ilgi ve eğitim veriyor. Kültürel çeşitliliğin ve cinsiyet eşitliğinin önemi, bütüncül bir çalışma yaklaşımı kadar önemlidir. Frankfurt üniversitesinin dört fakültesi vardır: Mimarlık ve inşaat mühendisliği; Bilişim ve mühendislik; İş ve Hukuk; Sosyal hizmet ve sağlık. Lisans eğitimlerinin çoğu Almanca olarak verilmektedir, ancak İngilizce olarak çok iyi ve uluslararası öğrencilere açık yüksek lisans programları vardır.

Frankfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (daha önce Fachhochschule Frankfurt am Main olarak biliniyordu), Almanya’nın Frankfurt am Main kentinde bulunan bir Devlet Uygulamalı Bilimler Üniversitesidir. Frankfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, mimarlık ve inşaat mühendisliği, işletme ve ticaret hukuku, bilişim ve mühendislik, sosyal hizmet ve sağlık alanlarında yaklaşık 38 eğitim programı sunmaktadır. 100’den fazla ülkeden gelen yaklaşık 12.000 öğrencisi ile uluslararası bir öğrenci grubuna sahiptir. Yaklaşık 250 profesör ve 1000’den fazla çalışan Frankfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nde çalışmaktadır. Dört fakültesi vardır: Mimarlık ve inşaat mühendisliği; Bilişim ve mühendislik; İşletme ve hukuk; ve Sosyal hizmet ve sağlık. Çoğu kurs Almanca olarak verilmektedir; ancak, İngilizce Master kursları High Integrity Systems, Information Technology, ve Kentsel gelişim. Üniversitenin tanınmış mezunları, Gerhard Schulmeyer’dir.

Frankfurt School of Finance and Management

Frankfurt School of Finance and Management

Frankfurt Finans ve Yönetim Okulu   özel bir lider işletme eğitim kurumudur. Okul, içeriklerine ve dile göre düzenlenebilen lisans ve yüksek lisans çalışmaları için olanaklar sunar. Buna ek olarak, üniversite öğrenim sırasında çalışma ve staj fırsatları (Deutsche Bank, Commerzbank ve Deutsche Telekom gibi büyük kurumlarla işbirliği yaparak) ve yurtdışında bir sömestr yapma seçeneği sunar. Ana programlardan bazıları Bankacılık ve Finans, Uluslararası Yönetim, İşletme Yönetimi ve Denetim, İşletme Enformatiği, Profesyoneller ve Yönetim için İşletme, Felsefe ve Ekonomidir.

Frankfurt University of Music and Performing Arts

Frankfurt University of Music and Performing Arts

Frankfurt Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi müzik, tiyatro ve dans için bir Devlet yüksek öğretim kurumudur. Üniversite her yıl üç bölümünde etkinlikler ve eğitim kursları düzenlemektedir: Enstrümantal çalışmalar, Öğretim dereceleri; Akademik Çalışmalar ve Kompozisyon ve Sahne Sanatları. Ayrıca, ulusal ve uluslararası öğrencilere açık araştırma ve doktora çalışmaları için fırsatlar sunar.

Provadis School of International Management and Technology

Provadis Uluslararası Yönetim ve Teknoloji Okulu çift ​​diploma programlarında uzmanlaşmış özel bir üniversitedir. Provadis’in ana programları İşletme, İşletme Bilgileri, Bilgisayar Bilimi, Kimya Mühendisliği, Biyofarmasötik Bilimler vb .’dir. Uluslararası öğrencilere açıktır ve yüz yüze veya E-öğrenimde İngilizce eğitim olanakları sağlar.

Städelschule Frankfurt

Städelschule Frankfurt , mimaride uzmanlaşmış bir Devlet üniversitesidir. Üniversite güçlü bir uluslararası karaktere sahiptir ve çalışmaların çoğu İngilizcedir. Ana programlar Küratörlük Çalışmaları, Mimarlık ve Güzel Sanatlardır. Ayrıca okul, sanat tarihçileri ve eleştirmenlerle konferanslar düzenleyen Sanat Eleştirisi Enstitüsü’ne bağlıdır.

Frankfurt üniversitelerinde öğrenim ücretleri

Goethe Üniversitesi ve Frankfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin öğrenim ücreti yoktur. Ancak dönem başına 360,14 Euro katkı payı ödenmesi gerekmektedir. Frankfurt School of Finance and Management gibi özel okulların maliyeti, programa bağlı olarak yılda yaklaşık 13.900 Euro’dur.

Burslar esas olarak Alman Akademik Değişim Hizmeti web sitesi DAAD üzerinden araştırılmaktadır . Üniversitelerin uluslararası hizmetleri de ilgili üniversitenin ek burslar sağlaması durumunda daha fazla bilgi sağlayabilir.

Frankfurt üniversitelerine kayıt

Başvururken anahtar, programların kullanılabilirliğini anladığınızdan emin olun. Açık derece programları daha az kısıtlamaya sahipken Numerus Clausus (veya NC) kısıtlanmıştır. Frankfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi gibi bazı üniversiteler, çift diploma programları alma imkanı sunar.

Üniversiteler tarafından istenen tüm belgelerin toplanması esastır ve başvurularınızı son başvuru tarihinden önce yapmak zorunda olduğunuzu sakın unutmayın. Son tarihler genellikle kış döneminde Mayıs ve Temmuz ayları arasında ve yaz dönemi için Aralık ve Ocak ayları arasındadır.

Alman üniversitelerine başvuru belgeleri nelerdir?

  • Lise diplomasının veya önceki bir üniversite diplomasının kopyası
  • Notların transkripti
  • Pasaport kopyası
  • Dil yeterliliği (İngilizce veya Almanca)
  • Motivasyon mektubu
  • Başvuru ücreti

Belgelerin bir Devlet hukuk tercümanı tarafından tercüme edilmesi ( apostil ) ve noter tasdikli olması gerekir. Tercüme edilmiş kopyaların yanı sıra, orijinal dildeki belgelerle birlikte onaylı bir kopya da sunulmalıdır. Programın başlamasından yaklaşık 2 ay önce öğrenci vizesine başvurmak zorunda olan AB üyesi olmayan öğrenciler için önceden bilgi almak önemlidir.

Almanya vize başvurusu nereye yapılır?

Vize başvurusu Almanya Büyükelçiliği aracılığıyla yapılır ve yukarıda belirtilen bazı başvuru belgelerinin yanı sıra üniversite tarafından bir davet mektubu talep edebilir. Öğrenci vizesini aldıktan sonra kayıt kısmı (üniversitede yapılır)

Almanya eğitim danışmanlığı

Almanya’da eğitim almak istiyorsanız ve işlemlerinizi nasıl yapacağınızı bilmiyor yada bu prosedür kısımlarında hata, gecikme istemiyorsanız lütfen bizi arayın. Size bu süreç içinde memnuniyet garantili hizmetlerimizden siz de faydalanabilirsiniz.

Tel : 0 212 543 58 06 / 0 212 261 28 88 

 

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.