Almanya’da öğrenci sağlığı

1056
Almanya’da öğrenci sağlığı
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Almanya’da öğrenci sağlığı

Almanya’da öğrenci sağlığı için sağlık sigortası zorunludur ve ülkeye girişte yaptırmanız gerekecektir. Çoğu durumda, öğrenciler için kamu sağlık sigortası uygun fiyatlıdır ve birçok öğrenci organizasyonu ve şirketi konaklama, yemek ve sağlık sigortası dahil hizmet paketleri sunar. Yerel Studentenwerk veya Akademisches Auslandsamt’tan tavsiye isteyin.

Almanya’nın, AB-AEA üye ülkeleri gibi bazı ülkelerle sosyal güvenlik anlaşması vardır. Eğer memleketinizde bir kamu sağlık sigortanız varsa, bu sigorta kapsamını Almanya’daki bir kamu sağlık sigortası şirketi tarafından tanınmış olarak alabilirsiniz. Hangi belgelere ihtiyaç duyulacağını önceden kontrol ettiğinizden emin olun. Genellikle, sağlık sigortanızı onaylatmak ve sağlık hizmetlerinden yararlanmak için Avrupa Sağlık Sigortası Kartınızı (EHIC) kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, sigortanız Almanya’daki tüm masrafları karşılamayabilir, bu nedenle hangi hizmetlerin dahil edileceğini bildiğinizden emin olun. Bazen özel sağlık sigortanız tam olarak tanınmayabilir. Öyleyse, bazı durumlar temel sağlık sigortası kapsamında olmadığından, kaza durumunda tamamlayıcı sağlık sigortasına abone olmanız tavsiye edilir.

AB üyesi olmayan ülkelerden gelen öğrencilerin öğrenci vizelerini almadan önce sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir. Ayrıca, ülkeye girdikten sonra Almanya’daki bazı seçenekleri kontrol edebilirler.

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.