TU Bergakademie Freiberg

1149
TU Bergakademie Freiberg
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

 

TU Bergakademie Freiberg

Bergakademie Freiberg Teknik Üniversitesi 1765 yılında, Prens Franz Xaver tarafından Friedrich Wilhelm von Oppel, Carl Wilhelm Benno von Heynitz ve Friedrich Anton von Heynitz’in çalışmaları sonucu maden işçileri için bir eğitim yeri olması amaçlanarak kurulan bir devlet üniversitesidir.

Freiberg Madencilik Akademisi Teknik Üniversitesi (Almanca: Technische Universität Bergakademie Freiberg, TUBAF), Almanya’nın Saksonya eyaletindedir. Üniversite özellikle Jeoloji, Malzeme Bilimi ve Çevre Mühendisliği dallarında oldukça başarılı , uzmanlaşmış bir üniversitedir.

TU Bergakademie , doğal kaynakların tedarikini güvence altına almaya kapsamlı bir şekilde odaklanır. Yeni madenlerin araştırılmasından, hammaddelerin düşük etkili, çevreye duyarlı şekilde çıkarılmasından, alternatif enerji teknolojilerinin ve verimli malzemelerin geliştirilmesinden geri dönüşüm sürecine kadar olan yelpazedi tüm süreci kapsayan bir eğitime anlayışını benimser.

Sürdürülebilir kalkınmanın temel fikri her zaman ön plandadır. TU Bergakademie Freiberg böylece topluma, evrensel ekonomik büyüme için gerekli olan, çevresel olarak uyumlu bir kaynak arzı için temel sağlar.

Bergakademie Freiberg Teknik Üniversitesi

Bergakademie Freiberg Teknik Üniversitesi dünyada halen varlığını sürdüren Madencilik Bilimi üzerine eğitim veren en eski üniversitedir. Daha önce bu alanda eğitim vermek üzere kurulan 4 akademi (Potosí (Bolivya, 1557–1786), Kongsberg (Norveç, 1757–1814), Banská Štiavnica (Slovakya,1762–1919) und Prag (Çek Cumhuriyeti,1762–1772)) de kapanmıştır. 1747 yılında kurulan École des Ponts et Chaussées’den sonra teknik eğitim veren ikinci en eski üniversitedir.

Freiberg’deki araştırmacılar, pratik önemi olan temel araştırma faaliyetlerini yürütmek için bölgesel ve ulusal düzeydeki endüstri temsilcileriyle ve uluslararası işletmelerle işbirliği ilişkilerini kullanır. Yıllardır TU Bergakademie Freiberg’in profesörleri, üçüncü şahıs fonları açısından Almanya’daki mutlak seçkinler arasında yer aldı.

TU Bergakademie Freiberg , yaklaşık 250 yıl önce kurulduğunda olduğu gibi bugün de toplumun süregelen zorluklarını etkin bir şekilde karşılama iddiasını ciddiye almaktadır. Ferdinand Reich ve Theodor Richter, İndiyum elementini bu Kaynaklar Üniversitesi’nde keşfetti ve Clemens Winkler, Freiberg’in cevher yataklarında Germanyum elementini buldu. Abraham Werner, mineraloji ve jeolojinin bilimsel çalışmasını kurdu. Yine Freiberg’de Wilhelm Lampadius, Avrupa kıtası için gazlı aydınlatma ilkesini geliştirdi.

( TU Bergakademie Freiberg’li bilim adamları tarafından 2 kimyasal element keşfedilmiştir: Indiyum (1863,Ferdinand Reich ve Theodor Richter) ve Germanyum (1886,Clemens Winkler).

5.000 Öğrenci, 6 Fakülte, 86 Profesör ve 2 Ortak Araştırma Merkezi. 2013 yılında, Freiberg profesörleri üçüncü şahıs fonlarından 58,4 milyon Euro çekti. Bu açıkça, üniversitenin devam eden masrafları karşılamak için temel bütçesi için aldığı miktardan daha fazladır.

1871 yılında Dresden Teknik Üniversitesi kurulana kadar Bergakademie Freiberg Saksonya Eyaleti’nin teknik eğitim veren en gelişmiş üniversitesi olarak kalmıştır.

TU Bergakademie Freiberg Fakülteleri

Üniversite toplamda 6 fakülteden oluşmaktadır:

 • Matematik ve Enformatik Fakültesi (Fakülte 1)
 • Kimya ve Fizik Fakültesi (Fakülte 2)
 • Jeoloji ve Maden Fakültesi (Fakülte 3)
 • Makine, Proses ve Enerji Mühendisliği Fakültesi (Fakülte 4)
 • Malzeme Mühendisliği Fakültesi (Fakülte 5)
 • Ekonomi Fakültesi (Fakülte 6)

Araştırma ve Öğretim Koleksiyonları

Jeoloji ve Malzeme Bilimi’nin yanı sıra Çevre Mühendisliği alanında da büyük gelişme gösteren akademi, evrensel bilime katkıda bulunan modern üniversiteler arasında yerini almıştır.

Ekim 2008’den bu yana Bergakademie Freiberg Teknik Üniversitesi Freudenstein Şatosu’nda dünyanın en zengin mineral koleksiyonunu sergilemektedir. Ayrıca International Management and Environment (IMRE) ve International Business in Developing&Emerging Markets (IBDEM) olmak üzere İngilizce eğitim verilen master programları da mevcuttur.

Uluslararası Merkez, sizlere üniversite, çalışmalar ve başvuru prosedürü hakkında kapsamlı bilgi sağlar. Ayrıca konut, sağlık sigortası ve Freiberg’de eğitim ve yaşam hakkında da bilgi bulabilirsiniz. Eğitiminizin veya doktoranızın yanı sıra International Centre’da farklı seviyelerde Almanca dil kursları alma fırsatınız var.

TU Bergakademie Freiberg Başvuru ve Kayıt

Eğer özelikle Maden , Çevre , Malzeme Mühendisliği , Matematik ve Enformatik alanlarında eğitim almak istiyorsanız size Bergakademie Freiberg Teknik Üniversitesi ‘ni tavsiye edebilirim. Bunun yanında Almanya  ücretsiz devlet üniversiteleri , Almanya dil okulları, Almanya eğitim danışmanlığı ve diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı programlarımız hakkında bilgi almak istiyorsanız lütfen bizimle iletişim kurunuz.

Almanya’da ücretsiz üniversite okuyun !

Tüm öğrencilerimize %100 yerleşim garantisi veriyoruz. Eğer Almanya’da herhangi bir Devlet üniversitesine yerleşemezseniz sizden hiç bir şekilde danışmanlık ücreti almıyoruz.

 • Alman devlet üniversitelerinin kalitesi tüm Dünya’da kabul görmüştür. Türkiye’den çok sayıda öğrenci her yıl kaliteli alman devlet üniversitelerinde ÜCRETSİZ eğitim almaktadır.
 • Alman devlet üniversitelerinin Türkiye’de YÖK tarafından  denkliği vardır ve tüm Dünya’da geçerlidir.
 • Bilinenin aksine Almanya’da üniversite eğitimi maliyeti Türkiye’de ki üniversite maliyetlerinden daha yüksek değildir.
 • Almanya’da bir  öğrencinin konaklama dahil aylık gideri ortalama 800,- 950euro arasındadır.
 • Türk öğrencilerin Üniversite eğitimleri esnasında çalışma izinleri vardır.

Alman devlet üniversiteleri ÜCRETSİZ EĞİTİM için bizi arayın.

Tel : 0 212 543 58 06 – 0 212 261 28 88

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim

Felix Academy Yurtdışı Eğitim

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.