Almanya’da dil okulları

7209
Almanya’da dil okulları
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Almanya dil okulları

Almanya dil okulları, Almanya’da Almanca dil eğitimi hakkında bilmeniz gerekenler. Almanya dil okulları fiyatları yazımızda. Daha fazla bilgi için bizi arayın

Neden Almanya’da Dil Eğitimi Almalısınız?

Almanya’daki tüm dil kurslarının bir listesini yapmadan önce, ülkenin dil programları için popüler olmasının başlıca nedenlerine bir göz atalım:

 • Almanca öğrenmek için Almanya’dan daha iyi bir yer yok ! Ülke, 100 milyondan fazla Almanca konuşanı ile dili yaşıyor ve nefes alıyor, ayrıca dilin doğduğu yer burası!
 • Dünyanın en popüler dillerinden biridir; Almanya dışında Avusturya, Belçika , Lihtenştayn, Lüksemburg ve İsviçre gibi ülkelerin resmi dilidir .
 • Almanca öğrenmek, Almanya’da yüksek öğrenime açılan bir kapıdır. Almanya’daki kamu tarafından finanse edilen üniversiteler , resmi dillerinde birçok kursa sahiptir ve dili bilmek genellikle bir ön koşuldur.
 • Dili bilmek aynı zamanda Almanya’da çeşitli burslara hak kazanmanızı sağlar .
 • Sizi modern dillerde, Alman edebiyatında ve en iyi devlet üniversitelerinde dil kurslarında lisans almaya uygun hale getirir.
 • Son olarak, eğer dile çok iyi hakimseniz, ülkede iş bulmanızda ve hatta kalıcı oturma izni almanızda kesinlikle yardımcı olacaktır .
 • Ayrıca Almanca dil kurslarının yanı sıra İspanyolca, Fransızca, İtalyanca dil programları gibi çeşitli diller arasından da seçim yapabilirsiniz.

Ayrıca Okuyun: YouTube’dan Almanca Öğrenmek

Almancayı Neden Öğrenmeliyim ?

Almanca, İngilizce, Fransızca veya İspanyolca gibi diğer dilleri öğrenmek için sıklıkla göz ardı edilir. Yine de, Almanca öğrenmek için birkaç neden var. Avrupa Birliği’nin üç resmi dilinden biridir ve Avrupa yerlilerinin çoğunluğu tarafından konuşulan dildir. Almanya, Avrupa’nın en büyük ekonomisi olduğu için, Almanca öğrenmek çok sayıda ekonomik olasılık sağlar. Buna ek olarak, Almanya, eğitimin neredeyse ücretsiz olduğu birkaç ünlü koleje sahiptir, Alman…

Almanca genellikle zor bir dil olarak tanımlanır, ancak her ikisi de Cermen dili oldukları için, zaten İngilizce biliyorsanız, birçok şeyi ücretsiz olarak alırsınız. Bu, özellikle kelime öğrenmeyi çok daha basit hale getirir çünkü çok fazla paralellik vardır. Hollandaca veya İsveççe gibi başka bir Cermen dili biliyorsanız, Almanca telaffuz öğrenmek çok daha kolay olacaktır.

Schiller Dil Okulu 

Almanya’daki En İyi Dil Okulları

Almanya’da ki hemen hemen tüm üniversiteler ve kolejler , uluslararası öğrencilerinin Almanca dilinde bir miktar yeterlilik kazanmasını şart koşar; bu da, programınız öncesinde veya sırasında seçmeli olarak Almanca öğrenmeniz gerekebileceği anlamına gelir. Mezunlar, lisansüstü öğrenciler ve çalışan profesyoneller için Almanca kursları sunan okulların listesi:

 • Humboldt Enstitüsü, Berlin
 • The New School – Berlin Dil Okulu (Die Neue Schule- Sprachschule Berlin)
 • ALPADIA, Berlin
 • F+U Diller Akademisi, Berlin
 • Die DeutSChule, Berlin
 • Dil lingua, Münih
 • Anda Sprachschule, Berlin 
 • Alman Akademisi Dil Okulu veya DeutschAkademie, Hamburg
 • Goethe Enstitüsü, Hamburg 
 • Dil lingua, Münih
 • DeutschAkademie, Münih
 • DeutschAkademie, Frankfurt

Humboldt Enstitüsü, Berlin

Humboldt – Institut, Almanya’daki Almanca dil kursları için Berlin’deki en eski, en tanınmış dil okullarından ve üniversitelerinden biridir. Enstitü tüm yaş gruplarına hitap eder ve uluslararası öğrenciler için yoğun kurslar, bire bir yoğun kurslar ve yarı zamanlı kurslar gibi bir dizi program sunar. Enstitünün Almanya ve Avusturya’ya yayılmış çok sayıda kampüsü vardır. Okul, öğrencilerin daha hızlı öğrenmesine yardımcı olmak için konaklama, etkinlikler ve yoğun programlar sunar. Alman dilini, kültürünü ve yaşam tarzını öğrenmek için en iyi kurumdur.

Ayrıca Okuyun:  Bloke Hesap Nedir ?

Alpadia, Berlin

Alpadia Dil Okulu, Berlin’de bulunan genç öğrenciler ve profesyoneller için bir başka harika dil okuludur. Okul, Fransa ve İsviçre’de de dil kursları sunan Kaplan International Languages ​​ile bağlantılıdır . 16 yaş üstü bireyler için dil kursları, 8-16 yaş arası dil kampüsü ve çevrimiçi dersler de sunmaktadırlar. Ayrıca Almanya’daki devlet üniversitelerinde yüksek öğrenim görmek isteyenler ve Alman işgücüne girmek isteyenler için de geçiş programları vardır.

Die Neue Schule – Sprachschule Berlin

The New School – Language School Berlin, Berlin’in batı kesiminde yer alan bir dil okuludur. Okul, Almanca, Fransızca, İspanyolca ve İtalyanca gibi çok çeşitli dil kursları sunmaktadır. 1984 yılında kurulan, Berlin’deki en eski ve en büyük dil okulları arasındadır. Okul, Almanya’da başlangıç ​​seviyesinden ileri seviyeye kadar her seviyede Almanca kursları sunmaktadır. TestDaf’a (anadili Almanca olmayanlar için ileri düzey dil testi) hazırlanmak için özel dersler ve kurslar sunarlar.

Deutsch Akademie, Hamburg

Alman Akademisi Dil Okulu, dil becerilerinizi geliştirmek veya dili öğrenmek için mükemmel bir seçimdir. Okul Münih, Frankfurt, Berlin ve Hamburg gibi tüm büyük şehirlerdeki okulları ile son derece ünlüdür . Ana dili İngilizce olmayan ve dili öğrenmek isteyen kişiler için fiziksel ve çevrimiçi kurslar sunarlar. Okul, Almanya’da öğrencilerin seçebileceği çeşitli dil kursları sunar, yoğun kursları, yarı yoğun, dilbilgisi kursları, koruma kursları ve hatta tüm Almanca yeterlilik sınavları için uygun fiyatlarla sınava hazırlık kursları vardır.

Dil Lingua, Münih

Münih merkezli okul, öğrenciler ve çalışan profesyoneller için Almanya’da özelleştirilmiş dil kursları sunmaktadır. Dili öğrenmek için çeşitli programları vardır; öğrencilerin daha iyi öğrenmeleri için çevrimiçi, özel dersler ve ayrıca mini grup dersleri sunarlar. Tıp uzmanları için de özelleştirilmiş dil kursları var.

Anda Sprachschule, Berlin 

Anda Sprachschule, sadece Almanca öğrenmek için değil, aynı zamanda Almanya’daki İspanyolca, Fransızca ve İtalyanca dil kursları gibi diğer yabancı dilleri de öğrenmek için harika bir dil okuludur. Ana dili öğrenmek için harika bir yer çünkü tüm öğretmenler yüksek nitelikli anadili konuşmacıları, sınıf grupları küçük ve kurslar makul fiyatlara sunuluyor. Öğrencilerin daha hızlı ve etkileşim yoluyla öğrenebilmeleri için çeşitli etkinliklere dahil oldukları etkileşimli bir öğretim biçimine sahiptirler. Ayrıca uluslararası öğrenciler için konaklama bulmada yardımcı olurlar.

Ayrıca okuyun : Neden Almanca Öğrenmeliyim ?

Almanca Dil Okuluna gitmenin maliyeti ne kadardır?

Bütçeniz bilir dersem umarım kabalık etmiş  olmam. Çünkü Almanya’da maliyeti aylık 100 Euro’dan başlayan dil kursları var dediğimiz de herkesin ” işte bu ” diyeceğini biliyorum. Ama işin gerçeği Almanca’yı kısa sürede öğrenmek ve etkili bir şekilde kullanmak istiyorsanız aylık 1000 Euro’yu gözden çıkarmanız gerekir. Udemy’den Almanca öğrenmeye çalışanlara saygı duyuyorum ama C1 veya C2 seviyeden bahsediyorsak kesinlikle bu iş için maalesef hatrı sayılır bir bütçeye sahip olmanız gerekir. Unutmayın dil öğrenmek bir zorunluluk değil, tam aksine bir yatırım. Bu yatırımın karşılığı Almanya’da bir üniversite’den mezun olduğunuzda sizi kesinlikle bulacaktır.

Üniversitede dil  kursu almak istiyorsanız, genellikle herhangi bir ücret ödemezsiniz. Ancak bunun kontenjanının kısıtlı olduğunu ve özelikle 2022 ve 2023 ‘de Almanya’ya kabul edilen 500 binden fazla Ukrayna vatandaşının ve diğer AB ülkelerinden gelen öğrencilerin bu kontenjanlara bir Türk öğrenciden daha öncelikli yerleşeceğini sakın aklınızdan çıkarmayın. Ayrıca bir Alman üniversitesinde dil eğitimi almak için Almanca seviyenizin en az B1 veya üzeri olması gerektiğinide aklınızdan çıkarmayın.

Yaş sınırları nelerdir?

Her yaştan öğrenci Almanca Dil Okullarına kayıt yaptırabilir. Junior programlara genellikle genç gençler katılır. Yetişkin kursları normalde minimum 16 ila 18 yaş şartına sahiptir. Maksimum bir yaş sınırlaması olmadığı için, büyük olasılıkla tüm nesillerden öğrencilerle birlikte, hepsi de Almanca öğrenme ve geliştirme hedefiyle birlikte okuyacaksınız. Ortalama bir öğrenci 19 ile 30 yaşları arasındadır.

Bir Almanca Dil Kursunu Bitirmek Ne Kadar Sürer?

Almanca dil eğitimi, kurs sağlayıcısına ve hazırlanmak istediğiniz Almanca seviyesine bağlı olarak genellikle 4 ila 8 hafta sürer. Almanca hakkında temel bilgilere sahipseniz ve hızlı bir şekilde çalışıyorsanız, kursu planlanan bitiş tarihine kadar bitirebilmelisiniz.

Almanya’daki Dil Kursları için Burslar

Almanya’da dil kursları için sunulan çok sayıda üniversite bursu vardır ve bunlardan bazıları şunlardır:

 • Üniversite yaz kursları için DAAD Bursu
 • Bavyera’daki Almanca kursları için Bavyera Özgür Devleti’nin yaz okulu hibeleri
 • Çek Cumhuriyeti öğrencileri için Bavyera-Çek Akademik Ajansı

Almanya’daki Dil Eğitimi için En İyi Üniversiteler

Almanya’daki çoğu üniversitenin öğrencilerine ÜCRETSİZ dil kursları sunduğunu biliyor muydunuz? İşte öğrencilerin nüansları anlamalarına ve dili kavramalarına yardımcı olmak için A1’den C1’e kadar Almanca dil kursları veren en iyi üniversiteler:

Üniversitenin Adı QS Dünya Üniversite Sıralaması 2022
Münih Teknik Üniversitesi 50
Heidelberg Üniversitesi 63
Ludwig Maximilian Münih Üniversitesi 64
Free Üniversity Berlin 127
Berlin Humboldt Üniversitesi =128
Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü 136
Berlin Teknik Üniversitesi 159
RWTH Aachen Üniversitesi 165
Freiburg Üniversitesi 172
Tübingen Üniversitesi =177

Almanya’da Dil Okuluna Katılmak İçin Vize Gerekir mi?

AB/EES vatandaşlarının Almanya’da okumak için vizeye ihtiyaçları yoktur. Diğer birçok ülkenin vatandaşları 90 güne kadar AB’ye girebilirken, diğerleri en baştan vizeye ihtiyaç duyar (daha fazla bilgi için EUR-lex’te okuyun). Tüm AB üyesi olmayan/EES vatandaşları, daha uzun ziyaretler için öğrenci vizesine ihtiyaç duyacaktır. Uyruğunuza ve eğitim kursunuza bağlı olarak, Almanca Dil Okulunuz size ihtiyacınız olan vize konusunda tavsiyelerde bulunabilir.

Almanya Eğitim Vizesi Türleri

Almanya’da eğitim görmek için vize başvurusu yaparken, farklı amaçlar için mevcut olan eğitim vizesi türlerini bilmeniz önemlidir. Temel olarak üç tür Alman Eğitim Vizesi vardır, yani

1. Alman Öğrenci Vizesi:  Almanya’da okumak için tam zamanlı bir programa başvuranlar için standartlaştırılmış bir öğrenci vizesi

2. Alman Öğrenci Başvuru Vizesi:  Almanya’ya giriş işlemlerini bizzat gerçekleştirmek üzere Almanya’ya gidecek olan kişilerin bu tür bir Alman çalışma vizesidir. Almanya Öğrenci Başvuru Vizesi, Almanya’da okumak isteyenler için değil, Almanya’ya kabul işlemlerini belirli daha kısa sürede tamamlamak için gelenler için geçerlidir. Esas olarak 3 ay için verilir, ancak kabul mektubunu alabileceğiniz ve daha sonra öğrenci vizesine geçebileceğiniz 6 aya kadar uzatılabilir.

3. Almanca Dil Kursu Vizesi:  Bu Almanya eğitim vizesi, Almanya’da Almanca kursuna devam etmeyi planlayanlar içindir.

Almanya’da Dil Kursu Alırken Çalışabilir misiniz?

 • Almanya’da çalışma izni, sahip olduğunuz vize türüne bağlıdır:
 • AB/EES vatandaşları çalışmakta özgürdür.
 • Almanya’yı turist vizesi veya vize muafiyeti ile ziyaret eden diğer ülkelerin çalışmasına izin verilmez.
 • Almanya’daki eğitiminiz sırasında üniversite öğrencilerine öğrenci vizesiyle çalışma izni verilir, ancak bir dil okulunda eğitiminiz sırasında çalışmak için Alman makamlarından özel izin alınması gerekir.

Alman Öğrenci Vizesi: Bilmeniz Gerekenler

Almanya öğrenci vizesini aldıktan sonra, ülkeye vardığınızda Öğrenci Oturma İzni almanız gerekecektir. Bunun için, Almanya’daki adresinizi en yakın Yerel Sakinler Ofisine kaydettirmeniz ve ardından öğrenci oturma izninizi doğrulamak için en yakın Göçmenlik Bürosu ile bir randevu ayarlamanız gerekir. Öğrenci İkamet İzni aldıktan sonra bilmeniz gereken önemli noktalar şunlardır:

 • Almanya’da okumak için öğrenci oturma izni ile, seçtiğiniz kurs süresi boyunca 120 gün için tam zamanlı veya yılda 240 gün yarı zamanlı iş fırsatlarına devam etmenize izin verilir. Ancak bu süre içerisinde uzun süreli sözleşmeler imzalayamazsınız.
 • Öğrenim programı daha uzun sürüyorsa, öğrenci oturma izninizi uzatabilirsiniz ve bunun için en yakın Göçmenlik Bürosunda bir uzatma başvurusunda bulunabilirsiniz ve esas olarak izninizi uzatmanız gereken süreye göre değişen bir uzatma ücreti ödeyebilirsiniz.
 • Öğrenim programınızı tamamlamış olmanız ve iş fırsatlarını keşfetmek için ülkede birkaç ay kalmanız gerekiyorsa, öğrenci oturma izninizi ancak 18 aya kadar uzatabilirsiniz. Eğer bir iş fırsatı bulursanız, Almanya Çalışma Oturma İzni için başvurabilirsiniz.

Neden Almanya Eğitim Danışmanlığı hizmeti almalısınız ?

Arkadaşlar Almanya’da bir eğitim danışmanlığı hizmeti almadan da Üniversite  başvurusu elbet yapabilirsiniz. Ancak şunu unutmayın ki , yanlış bir başvuru, 1 yıl zaman kaybı, yada alakasız bölüm seçimleri ile geçen zaman bize ödeyeceğiniz danışmanlık ücretlerinden daha fazlasını size kaybettirecektir. Yada vize başvurusundan alacağınız bir red size Almanya’da eğitim kapısını tamamen kapatacaktır.

Mutlaka diğer Almanya eğitim danışmanları ile de görüşün. Sorun, soruşturun, ilgi ve alakalarına bakın, konuya hakim olmaları, sizi başarıya götürüp götürmeyeceklerini mutlaka ama mutlaka analizini yaparak bu işe başlayın.

Ve unutmayın ister bizimle çalışın ister başka bir meslektaşımla, mutlaka sabırlı ve nazik olun.  Bu iş severek yapılan bir iştir. Biz ve bir çok meslektaşım bu işi severek ve gönülden yapar. Sizin için Danışmanlık yapan kişilerin de gerçekten bu işi ciddi bir efor sarfederek yaptığını unutmamanız dileği ile…

Almanya’da ücretsiz üniversite okuyun !

Tüm öğrencilerimize %100 yerleşim garantisi veriyoruz. Eğer Almanya’da herhangi bir Devlet üniversitesine yerleşemezseniz sizden hiç bir şekilde danışmanlık ücreti almıyoruz.

 • Alman devlet üniversitelerinin kalitesi tüm Dünya’da kabul görmüştür. Türkiye’den çok sayıda öğrenci her yıl kaliteli alman devlet üniversitelerinde ÜCRETSİZ eğitim almaktadır.
 • Alman devlet üniversitelerinin Türkiye’de YÖK tarafından  denkliği vardır ve tüm Dünya’da geçerlidir.
 • Bilinenin aksine Almanya’da üniversite eğitimi maliyeti Türkiye’de ki üniversite maliyetlerinden daha yüksek değildir.
 • Almanya’da bir  öğrencinin konaklama dahil aylık gideri ortalama 650,- 850 euro arasındadır.
 • Türk öğrencilerin Üniversite eğitimleri esnasında çalışma izinleri vardır.

Alman devlet üniversiteleri ÜCRETSİZ EĞİTİM için bizi arayın.

Tel : 0 212 543 58 06 – 0 212 261 28 88

Edu Vizyon Yurtdışı Eğitim

Felix Academy Yurtdışı Eğitim

 

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.