Almanya öğrenci şehirleri

4588
Almanya öğrenci şehirleri
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Almanya öğrenci şehirleri

Almanya öğrenci şehirleri , Almanya’da eğitim almak için en iyi şehirler hangileridir ? Almanya’nın en pahalı şehri neresi ? gibi sorularınıza cevap verecek dolu bir yazıyla karşınızdayım.

Türk Öğrencileri Almanya’ya çeken en büyük faktör , Alman devlet üniversitelerinin ücretsiz eğitim sunuyor olmasıdır. Böylelikle diğer Yurtdışında eğitim alınan ülkelere göre  Almanya’da eğitim oldukça ekonomik olacaktır. Tüm Dünya’da yaşam masrafları hızla artıyor, bu nedenle Almanya’da ücretsiz eğitimin olması birçok uluslararası öğrenciyi önümüzde ki yıllarda da Almanya’ya çekecek gibi görünüyor.

Almanya eğitim, yaşamak, çalışmak ve aile kurmak için harika bir yerdir. İster büyük şehir heyecanı, ister  rahat  küçük kasaba atmosferi olsun, Almanya’nın herkese sunacak bir şeyleri var. Bu yazımda, öğrenciler için Almanya’daki en iyi şehirlere bir göz atacağız. Yazıyı oluştururken Almanya’da eğitim alacak ve işlemlerine devam ettiğim bazı öğrencilerim ‘ Türk öğrenciler için en iyi Almanya’da ki en şehirler ‘  tavsiyesi verdiler bu başlıkta ki bir yazıyı da yakın zamanda yazmayı umuyorum.

Berlin ve Münih gibi büyük şehirlere hem de Düsseldorf ve Bonn gibi değeri bilinmeyen şehirlere odaklanacağız. Her şehrin, onu uluslararasılar için mükemmel kılan kendine özgü avantajları var ve bunlara değineceğiz.

Almanya’da eğitim için hangi şehri seçmeli ?

Almanya’da eğitim ve yaşamak için en iyi şehri seçerken, göz önünde bulundurmanız gereken birkaç faktör vardır.

Bunlardan bazıları şunlardır:

Toplu taşıma sistemi: Şehrin iyi bir toplu taşıma sistemi var mı? Bu faktör, özellikle arabanız yoksa önemlidir.
Uluslararası topluluk: Şehir büyük bir uluslararası topluluğa ev sahipliği yapıyor mu? Almanca bilmiyorsanız, dikkate almanız gereken ana hususlardan biri budur.
Öğrenci dostu: Şehir öğrenci dostu mu? Bu, yalnızca çocuklarınız varsa veya bir aile kurmak istiyorsanız önemlidir.
Havaalanına erişim: Şehre girip çıkmak kolay mı? Sık sık iş veya ailenizi ziyaret etmek için seyahat ediyorsanız, bu faktörü göz önünde bulundurmalısınız.
Yemekler: Şehirde iyi yemek sunan çeşitli restoranlar var mı? Bu önemlidir, özellikle de bir foodie iseniz! Bira sahnesine de göz atmayı unutmayın!

Toplu taşıma sistemi

Öğrenciler eğitim için bir şehir seçerken en kritik yönlerinden biri toplu taşıma sistemidir. İyi toplu taşıma sistemi, şehirde dolaşmayı ve sunduğu her şeyi keşfetmeyi kolaylaştırır. Almanya, uluslararası kişilerin yaşadıkları şehirde dolaşmasını kolaylaştıran mükemmel bir toplu taşıma sistemine sahiptir.

Uluslararası topluluk

Öğrenciler için bir diğer hayati faktör, bir şehirdeki uluslararası topluluktur. Bu yön, İngilizce konuşan kişilerin, uluslararası okulların ve yabancı mutfaklardan yemekler sunan restoranların sayısına bakılarak ölçülebilir. Berlin, Münih, Hamburg ve Düsseldorf büyük göçmen topluluklarına sahiptir. Yeni gelenlerin arkadaş bulmaları ve düzgün bir şekilde yerleşmeleri daha sonra karmaşık değildir.

Öğrenci Dostu Alman şehirleri

Bu şehirler mükemmel toplu taşıma sistemleri, açık hava etkinlikleri için birçok fırsat ve uluslararası öğrencilerle kaynaşma fırsatı sunmaktadır.

Havaalanı Erişimi

Berlin, Münih, Hamburg, Düsseldorf, Stuttgart ve Frankfurt, toplu taşıma ile kolayca erişilebilen büyük uluslararası havaalanlarına sahiptir. Bu şekilde, uluslararası kişiler şehirler arasında uzun yolculuklarla uğraşmadan iş veya eğlence için seyahat edebilirler.

Yiyecek ve İçecek

Berlin, Münih, Hamburg ve Düsseldorf’taki mutfak çeşitliliği mükemmel. Çoğu büyük şehir, dünyanın her yerinden yemekler sunan çok sayıda uluslararası restorana sahiptir. Bunun yanı sıra şnitzel, sosis, patates köftesi gibi geleneksel yemekler sunan birçok Alman restoranı var.

Almanya’da yaşamak için en iyi şehri seçerken göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörleri belirttiğimize göre, hadi öğrenciler için en iyi şehirlere bakalım!

Öğrenciler için Almanya’nın En İyi Şehirleri

Berlin

Berlin

Almanya’nın başkenti Berlin’e uluslararası öğrenciler de ilgi gösteriyor. Bunun nedeni, bu canlı şehrin her yaştan ve kökenden insan için ideal bir yer olmasıdır. Berlin’de birçok kültürel etkinliğin keyfini çıkarabilirsiniz ve uluslararası öğrenciler çok çeşitli savaş müzeleri ve sinema evleri aracılığıyla Berlin’in kültürü ve tarihi hakkında daha fazla bilgi edinebilir ve eğlenebilir. Temelde şehrin her köşesinde bir tarih var ve hiç kimse Berlin’in büyüleyici geçmişi hakkında bir şeyler öğrenmeden terk etmiyor.

Öğrenciler kendilerini bu şehrin sunduğu güzel doğaya kaptırabilirler. Berlin’deki pek çok park, insanların oturup dinlenebilecekleri ya da sadece dolaşıp kuş seslerinin ve ağaçların arasından fısıldayan rüzgarın keyfini çıkarabilecekleri bir yer sağlar. Ayrıca, diğer Avrupa şehirleriyle karşılaştırıldığında, Berlin oldukça uygun fiyatlı olma eğilimindedir. Daha düşük gelir kaynaklarına sahip öğrenciler hala bu şehirde dolaşabilirler. Berlin’de yaşamanın birçok avantajı arasında galerilerde, kütüphanelerde veya perakende ve büyük mağazalarda öğrenci indirimleri en iyilerinden bazılarıdır.

Berlin bariz bir seçim çünkü Almanya’nın en büyük şehri. Ayrıca birçok nedenden dolayı öğrenciler için en iyi şehirlerden biridir. Burada herkes için bir şeyler var, klübe gitmek ya da parkta yürüyüş yapmak istiyorsanız! Şehrin harika bir toplu taşıma sistemi ve sizi kesinlikle evinizde hissettirecek uluslararası bir topluluğu var. Ayrıca uluslararası havalimanı olan Berlin Brandenburg Havalimanı’ndan (BER) istediğiniz zaman uçabilirsiniz! Yeni başlıyorsanız, birçok startupa ev sahipliği yaptığı için Berlin sizin için mezuniyet sonrası da iyi bir seçenek olabilir. İş fırsatları her yerdedir ve piyasa Almancayı akıcı bir şekilde konuşamayanlar için de uygundur.

Türk nüfusun en yoğun olduğu Alman şehirlerinden biri Berlin’dir. Berlin’deki Kreuzberg semtinde üst geçitteki dev Kreuzberg Merkezi tabelası dikkat çekmektedir. Yaklaşık 30 bin Türk’ün yaşadığı Kreuzberg Küçük İstanbul lakabına sahiptir.Berlin’de 123 bin 605 Türk yaşıyor.

Berlin İstatistik Dairesi’nden yapılan açıklamada, Berlin’de 123 bin 605 Türk’ün yaşadığı belirtildi. İstatistiklere göre, Berlin’de yaşayan 439 bin 617 yabancının yüzde 73,7’sini Avrupa, yüzde 14,5’ini Asya, yüzde 4,6’sını ABD ve 3,7’sini Afrika ülkesi vatandaşı oluşturuyor. ( 6 ocak 2022 )

Berlin’de beş büyük devlet üniversitesi ve yaklaşık 20 özel, profesyonel ve teknik üniversite bulunmaktadır. Berlin ayrıca dünyanın en iyi işletme okullarından bazılarına sahiptir . Öğrenciler çok çeşitli lisans programları ve kurslar arasından seçim yapabilir ve eğitimlerini alanlarındaki en iyi akademisyenlerden bazılarından alabilirler. Uluslararası öğrencilerin Berlin’de sevmeye meyilli olduğu bir başka şey de öğrenci nüfusunun oldukça fazla olması, yani hem yerli hem de yabancılar arasında kolaylıkla dostluklar kurulabilmesidir. Güzel doğası, canlı gece hayatı ve akıcı yaratıcılığıyla bu şehir kesinlikle türünün tek örneği.

Münih

Münih

Münih , öğrenciler için başka bir harika şehir. Berlin’in sunduğu her şeye sahiptir, ancak daha küçüktür ve yaşam maliyeti daha yüksektir. Münih’te yaşamak, aynı anda büyük şehre ve doğaya erişiminiz olduğu anlamına gelir. Münih’te, Isar Nehri kıyısında dışarı çıkıp doğanın tadını çıkarmak için birçok fırsat var. Şehirdeki uluslararası havalimanı, Almanya’nın herhangi bir yerinden veya yurtdışından kolay erişim sağlar. Ayrıca Münih’te çok sayıda uluslararası restoran ortamı bulacaksınız! Yüksek yaşam kalitesi ve iş-yaşam dengesi ile popüler bir Alman şehridir. Münih’in ülkenin en pahalı şehirlerinden biri olduğunu da belirtmekte fayda var.

Münih, Berlin ve Hamburg’dan sonra Almanya’nın üçüncü büyük şehri ve muhteşem bir uluslararası öğrenci merkezidir. Aynı zamanda diğerleri arasında teknoloji, sanat, yenilik, iş ve turizm için önemli bir merkezdir. Oktoberfest, her yıl Münih’in başına gelen en çekici festivallerden biridir, ancak tek cazibe merkezi değildir. Münih’teki uluslararası öğrenciler, diğerleri arasında yürüyüş, snowboard, kayak, yamaç paraşütü, yüzme, yelken ve dalış gibi çok sayıda açık ve kapalı etkinliklerin tadını çıkarır. Gerçekten bir fırsatlar ülkesi.

Çok çeşitli boş zaman etkinliklerinin yanı sıra, Münih üniversitelerindeki akademik uzmanlık eşsizdir. Münih, dünya çapındaki üniversitelerine ek olarak, yüksek teknoloji, elektronik, iletişim ve otomobil alanlarındaki endüstrilerden ünlü işletmelerle de güçlü bir ekonomik merkezdir. Bu, bu kozmopolit şehrin çalışan öğrenciler ve mezunlar için mükemmel olduğu anlamına gelir, çünkü son derece gelişmiş ekonomi, öğrencilerin yenilik ve buluşlarla tanınan şehirde çok sayıda iş fırsatı elde etmelerini sağlar.

Almanya’daki en iyi üniversitelerden ikisi Münih’te bulunmaktadır, Ludwig Maximilian Münih Üniversitesi ve Münih Teknik Üniversitesi, bu şehre uluslararası öğrenciler için bonus bir yetenek kazandırmaktadır. Bu üniversiteler, sadece değil, bu başkentte mükemmel bir eğitim alacağınız garanti edildiğinden ilerlemeniz için sayısız fırsatlar sunar. En büyük beyinlerden bazıları eğitimlerini Münih’teki üniversitelerde aldı ve sunduğu yaşamı değiştiren deneyimden yararlandı.

Hamburg

Hamburg

Hamburg uluslararası öğrenciler için mükemmel bir seçenektir. Berlin ya da Münih kadar büyük ve telaşlı değil, ama yine de orada yapılacak çok şey var! Altona’nın tarihi bölgesinde dolaşabilir, Stadthausbrücke Caddesi’ndeki Miniatur Wunderland veya Kunsthalle Hamburg Güzel Sanatlar Müzesi gibi müzeleri ziyaret edebilir ve Elbe Nehri’nde tekne turu yapmak gibi daha pek çok heyecan verici aktiviteyi gerçekleştirebilirsiniz. Hamburg Havalimanı ayrıca diğer Avrupa şehirlerine de birçok direkt uçuş sunarak gerektiğinde seyahat etmeyi kolaylaştırıyor.

Hamburg’da dünyanın her yerinden binlerce öğrenciyi çeken çok sayıda ünlü üniversite bulabilirsiniz. Temel olarak, ilgi alanınız ne olursa olsun, sosyal bilimler, sanat, müzik, mühendislik veya tasarım olsun, Hamburg’da bir lisans programı bulabilirsiniz. Üniversiteler son teknoloji ekipman ve tesisler sunar ve öğrenciler becerilerini seçkin profesörlerden ve eğitmenlerden alır. Hamburg’daki kursların çoğu Almanca olmasına rağmen, İngilizce olarak da çok sayıda kurs vardır.

Hamburg hakkında özellikle ilginç olan şey, Amsterdam ve Venedik’in toplamından daha fazla olan 2000’den fazla köprüye sahip olması. Ayrıca bölgede yaşayanlar arasında dinlenme tesisi olarak kullanılan çok çeşitli yeşil alanlar da bulabilirsiniz. Hamburg, kültürü ve gelenekleri ile gurur duymaktadır ve yıl boyunca herkesin Alman kültüründen parça ve parçaların tadını çıkarabileceği ve keyfini çıkarabileceği çok sayıda ilgili etkinlik düzenleyecektir.

Hamburg aynı zamanda hem modern hem de gelenekseli harmanlayan bir şehir olarak bilinir. Bu sevimli şehirde sıkılmak imkansıza yakın olabilir. Boş zaman ve kaliteli zaman geçirebileceğiniz yüzlerce müzik merkezi ve çok sayıda müze ve tiyatro bulabilirsiniz. Hamburg’un gelişmiş ekonomisi ve bu şehirde yer alan çok sayıda şirket, uluslararası öğrencilere ihtiyaç duydukları yurtdışında eğitim deneyimi sunuyor.

Düsseldorf

Düsseldorf

Dusseldorf ,Almanya’nın en az değerlendirilen şehirlerinden biridir. Harika bir toplu taşıma sistemine ve güçlü bir uluslararası topluluğa sahiptir. Ayrıca, şehir merkezine tam anlamıyla 10 dakikadan daha kısa mesafede olan uluslararası havaalanından da uçabilirsiniz. Düsseldorf mutlaka büyük bir şehir değil, ancak çeşitli uluslararası restoranlara ev sahipliği yapıyor ve bira sahnesi mükemmel! Sadece komşu şehir Köln’den bahsetmeyin (en iyi bira smackdown istemiyorsanız). Şehir, Berlin veya Münih kadar ünlü olmadığı için küçümseniyor, ancak sunabileceği çok şey var. Asya yemeklerinin büyük bir hayranıysanız, Düsseldorf’u seveceksiniz. Şehrin büyük bir Japon topluluğu var ve her yerde lezzetli ve otantik Japon restoranları bulabilirsiniz!

Leipzig

Leipzig

Leipzig, uluslararası öğrencilerin yaşaması ve okuması için harika bir destinasyondur. Bu şehir, küçük bir kasabadan, pitoresk manzaraları ve müzik ve sanat üzerindeki etkisiyle tanınan bir iş ve kültür merkezine dönüşmüştür. Leipzig’de hayat çok hareketlidir ve öğrencilerin eğlenmek ve rahatlamak için her zaman yapabilecekleri bir şey vardır. Zengin kültürü, birçok turisti çeken şeydir, ancak profesyonelliği ve fırsatları, dünya çapında uluslararası öğrencileri çeken şeydir.

Leipzig’de faaliyet gösteren Amazon, DHL, BMW ve Porsche gibi ünlü şirketler şehre kozmopolit bir hava getirirken, hırslı göçmenler için şehri çok daha çekici hale getirdi. Leipzig’in ekonomisi yıllar içinde gelişti, bu da öğrencilerin bu şehri kariyerlerinin gelişebileceği bir yer olarak buldukları anlamına geliyor. Bu güzel şehir, şairlerin yanı sıra bilim adamlarına, sanatçılara, bestecilere, müzisyenlere de ev sahipliği yapıyor.

Leipzig’de yaşamak oldukça basittir, çünkü dakik Alman ulaşım sistemi ile işe gidiş geliş ve ulaşım daha kolay hale getirilmiştir. Buradaki üniversiteler olağanüstü bir üne sahiptir. Almanya Başbakanı Angela Merkel, şair Goethe ve filozof Friedrich Nietzsche gibi çok sayıda ünlü isim, Leipzig Üniversitesi’nin mezunları arasında yer alıyor. Bu şehirde yaşam, hem barların hem de barların bir karışımının yanı sıra popüler kulüp ve kafelerin adil payıyla oldukça dinamiktir.

Bremen

Bremen

Bremen , Almanya’nın kuzeyinde şirin bir küçük şehirdir. Mimarisi ile tanınır ve görülmeye değer birçok tarihi yapıya sahiptir. Şehir oldukça büyük bir uluslararası topluluğa ev sahipliği yapıyor ve havaalanından uluslararası uçuşlar yapabilirsiniz. Bremen aynı zamanda deniz ürünleriyle de ünlüdür, yani oradayken taze ve lezzetli yemeklerin tadını çıkarabilirsiniz!

Aachen

Aachen

Aachen , Almanya’nın batı ucunda bulunan bir başka güzel şehirdir. Mimarisi ile tanınır ve tarihi şehir merkezi görülmeye değerdir! Buradaki yemek ortamı, Aachen’deki birçok uluslararası restoran nedeniyle de tercih edilebilir .

Aachen, inovasyon ve teknolojisinde gelişen bir kültür şehridir. Almanya’nın Belçika ve Hollanda sınırlarına yakın küçük bir şehirdir. Bu şehir, çok sayıda cazibe merkezi ve ilginç simge yapıları ile temelde uluslararası öğrenciler için bir mıknatıstır. Örneğin, Aachen Katedrali, 1978’de UNESCO Dünya Mirası Alanı olarak tanınan ilk Alman dönüm noktasıydı.

Aachen üniversiteleri, yüksek akademik kaliteleri ve seçkin eğitimleriyle tanınmaktadır. Bu şehir, bilim ve teknoloji çalışmalarına ilgi duyan öğrenciler için önemli bir merkezdir. En ünlü üniversitelerden biri olan RWTH Aachen Üniversitesi, Aachen’de bulunmaktadır. Öğrenciler, Aachen yüksek öğretim kurumlarından aldıkları tartışılmaz uzmanlıkla eşleşen sıcak ortamı sevme eğilimindedir.

Konu eğitim almak için bu sevimli şehri seçmeye gelince, uygun fiyat da büyük bir artı. Her ne kadar işler beklendiği kadar ucuza gelmese de, diğer birçok Alman şehrinden daha ucuz. Belçika ve Hollanda şehre oldukça yakındır, yani biraz macera istiyorsanız, trene atlayıp orada olabilirsiniz. Sonuç olarak, Aachen, kültürel bir şehirden hoşlananlar için ideal bir destinasyondur, daha küçük boyutludur, ancak yine de keşfetmeye yetecek kadarını sunar.

Almanya eğitim danışmanlığı

Gördüğünüz gibi, Almanya’daki birçok şehir öğrenciler  için mükemmel. En önemli şey, ihtiyaçlarınıza ve ilgi alanlarınıza en uygun olanı seçmek! Bu makalenin, uluslararası kullanıcılar için Almanya’nın en iyi şehirlerinden bazılarına biraz ışık sağlayarak kararınızı kolaylaştırdığını umuyorum.

Almanya eğitim danışmanlığı olarak Almanya’da eğitim almak isteyen  öğrenciler için bir Alman üniversitesine yerleşim garantisi veriyoruz. Bu garanti tabi ki şartları uygun olan öğrenciler için verilmektedir. Almanya üniversiteleri eğitimi için ciddi bir yolunuzun olduğunu sakın aklınızdan çıkarmayın. Bizlere her daim 0 212 261 28 88 numaralı telefondan yada Whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Eğitim hayatınızda başarılar dileriz.

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.