AKAD Üniversitesi

1291
AKAD Üniversitesi
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

AKAD Üniversitesi

AKAD Üniversitesi

AKAD Üniversitesi (Stuttgart) 1959 yılında kurulmuştur. 32 Lisans ve 18 Yüksek Lisans programı sunmaktadır. AKAD Stuttgart’a ortalama yaşları 30 olan 5500 öğrenci kayıtlıdır.

AKAD Üniversitesi, Stuttgart merkezli özel bir Uygulamalı Bilimler Üniversitesidir. AKAD, uzaktan eğitim konusunda Almanya’nın önde gelen üniversitelerinden biridir. Aynı zamanda Almanya’daki en eski özel üniversitelerden biridir ve işletme, yönetim, mühendislik ve bilgisayar bilimlerinde son derece saygın kurs programları sunma konusunda mükemmel bir üne sahiptir.

Devlet tarafından akredite edilmiş Lisans ve Yüksek Lisans yeterliliklerinin yanı sıra, üniversite az sayıda Üniversite Sertifikası kursu ve İngilizce, İspanyolca ve Fransızca dillerinde çok çeşitli dil kursları sunmaktadır.

Rakamlarla AKAD Üniversitesi

 • 1959 Kuruluş Yılı
 • 32 Lisans programları
 • 18 Master programları
 • 5.500 Öğrenci sayısı
 • 30 Öğrencilerin ortalama yaşı

AKAD Üniversitesi hakkında

Stuttgart’taki AKAD Üniversitesi, öğrencilere esnek bir öğrenme yaklaşımı sunar. Hem yarı zamanlı hem de tam zamanlı formatlarda çok çeşitli Lisans, Yüksek Lisans, Üniversite Sertifikası ve Dil Diplomaları mevcuttur. Bu nedenle üniversite, olgun öğrenciler arasında, özellikle de aile hayatı veya istihdam gibi diğer taahhütlerin yanı sıra okumak isteyenler arasında popülerdir.

Öğrenciler dersleri online olarak inceler ve ardından ülke genelinde bulunan birçok sınav ofisinden birinde sınavlara girerler. Programların çoğu Almanca olarak verilmektedir. Benzersiz bir şekilde AKAD, yeni öğrencilere tüm ana kurslar için dört haftalık ücretsiz deneme sunar. Öğrencilerin %96’sının hemen mezun olduğu üniversite, etkileyici derecede yüksek bir mezuniyet oranına sahip.

AKAD Üniversitesi’nde ne okuyabilirsiniz?

AKAD Üniversitesi, yedi bölümde Lisans ve Yüksek Lisans akademik dereceleri veya kursa bağlı olarak MBA ile tamamlanabilen toplam 50 uzaktan eğitim kursu sunmaktadır. Tüm kurslar ve dereceler devlet tarafından tanınır ve akredite edilir. Buna ek olarak, AKAD Sürekli Eğitim Enstitüsü , bir AKAD üniversite derecesine kredilendirilebilen bir sertifika ile tamamlanabilen 100’den fazla akademik olmayan profesyonel sürekli eğitim kursu sunmaktadır.

Uzaktan eğitim konsepti, çalışan öğrencilere özel olarak uyarlanmıştır , böylece iş, aile ve ileri eğitim daha iyi bir şekilde birleştirilebilir.

AKAD Üniversitesi lisans programları

 • Dijitalleştirme ve inovasyon: işletme yönetimi – dijital dönüşüm, big data, veri bilimi, dijital mühendislik, dijital mühendislik ve uygulamalı bilgisayar bilimi, dijital liderlik ve iletişim, dijital pazarlama ve sosyal medya, inovasyon yönetimi ve dijital iş modelleri, makine mühendisliği – endüstri 4.0 , endüstri mühendisliği endüstri 4.0, Endüstri Mühendisliği – Dijital İşletme
 • Sağlık ve sosyal işler: sağlık yönetimi, bakım yönetimi, sosyal hizmet, sosyal yönetim
 • Bilişim: Bilişim, yazılım mühendisliği, işletme bilişimi, işletme bilişimi – bilgisayar bilimcileri için kompakt versiyon, işletme bilişimi – ekonomistler için kompakt versiyon, endüstri mühendisliği
 • İletişim ve kültür: işletme/teknoloji, uluslararası iş iletişimi, uluslararası iş iletişimi – turizm yönetimi alanlarından uzman çeviriler
 • Yönetim: Hizmet Yönetimi, Finansal Hizmetler Yönetimi, Lojistik Yönetimi, Pazarlama ve Satış Yönetimi, İnsan Kaynakları Yönetimi, Spor Yönetimi
 • Teknoloji: Elektrik enerjisi mühendisliği, elektrik ve bilgi teknolojisi, elektrik ve bilgi teknolojisi – tıp teknolojisi, elektrik mühendisliği, makine mühendisliği, makine mühendisliği – Endüstri 4.0, makine mühendisliği – modern otomotiv mühendisliği, makine mühendisliği – proses mühendisliği, mekatronik, mekatronik – robotik ve otomasyon, endüstri mühendisliği – yenilenebilir enerjili enerji sistemleri, endüstri mühendisliği – ürün ve yenilik yönetimi
 • Ekonomi: İşletme – Muhasebe ve Vergilendirme, Kontrol ve Veri Analitiği, Teknik İşletme ve Hizmetler

AKAD Üniversitesi yüksek lisans

 • Teknoloji ve bilgisayar bilimi: veri bilimi, bilgisayar bilimi, yapay zeka, teknoloji ve yenilik yönetimi, işletme bilişimi ve BT yönetimi, endüstri mühendisliği, endüstri mühendisliği – dijital işletme, endüstri mühendisliği – dijital mühendislik
 • Ekonomi ve Yönetim: İşletme, İşletme – Dijital Ekonomi, İşletme – Uluslararası Ticaret Hukuku, İşletme – İşletme Psikolojisi, Kontrol, Küresel Yönetim ve İletişim, Yönetim, Yönetim – Dijital İşletme, Sürdürülebilirlik ve Sistemik Yönetim, Teknoloji ve İnovasyon Yönetimi

AKAD Üniversitesi MBA

AKAD Üniversitesi’nde şu kurslarda İşletme Yüksek Lisans (MBA) derecesi alınabilir:

 • Dijital yönetim ve liderlik
 • girişimcilik ve yenilikçilik
 • Genel Müdürlük
 • Genel Yönetim – ​​Dijital İşletme
 • İK yönetimi ve yetenek yönetimi
 • İK Yönetimi ve Yetenek Yönetimi – ​​İş Psikolojisi

AKAD Üniversitesi’nde ne tür eğitimler var?

AKAD Üniversitesi, tüm derslerin çevrimiçi olarak ve katılım günleri veya sınavlar olmadan tamamlandığı tamamen bir uzaktan eğitim üniversitesidir. Ayrıca üniversite , birçok şirketle işbirliği içinde aşağıdaki konularda ikili eğitim programları sunmaktadır:

 • Sosyal Hizmet (BA)
 • Veri Bilimi (BSc)
 • Dijital Mühendislik ve Uygulamalı Bilgisayar Bilimleri (B.Eng.)
 • Endüstri Mühendisliği Endüstri 4.0 (B.Müh.)
 • İşletme Bilişimi (Lisans)
 • İşletme (BA)
 • Bilgisayar Bilimi (BSc)
 • Yazılım Mühendisliği (B.Eng.)

AKAD Üniversitesi’nde sınavlara nasıl ve nerede girebilirsiniz?

AKAD Üniversitesi’nde modül ve final sınavlarına girmenin üç farklı yolu vardır :

 • Anında çevrimiçi sınavlar, herhangi bir zamanda ve önceden kayıt olmaksızın bilgisayarda çevrimiçi olarak yazılabilir.
 • Randevulu online sınavlar yılda 4 kez önceden belirlenen tarihlerde yapılır. Bunlar da çevrimiçi olarak yazılır ve önceden kayıt yapılması gerekir.
 • İstenirse AKAD sınav merkezlerinden birinde yüz yüze sınavlara da girilebilir.

AKAD Üniversitesi’nde genel olarak tüm sınavlar online olarak yazılabilmektedir . Hangi çevrimiçi sınavın seçileceği, öğrencilerin kişisel tercihlerine ve ilgili modülün özelliklerine bağlıdır.

AKAD Üniversitesi kayıt – kabul koşulları nelerdir?

Her Alman üniversitesinde olduğu gibi , AKAD Üniversitesi’ndeki herhangi bir eğitim kursu için genel yüksek öğretim giriş yeterliliğine (Abitur) veya bir uygulamalı bilimler üniversitesine genel veya konuyla ilgili giriş yeterliliğine ihtiyacınız vardır. Ancak ilke olarak, belirli koşulların yerine getirilmesi koşuluyla, lise diploması veya teknik kolej giriş yeterliliği olmadan da öğrenim görmek mümkündür. Örneğin, bir ustalık sertifikası veya işletme, teknisyenlik veya uzman gibi başarıyla tamamlanmış bir mesleki gelişim eğitimi yasal olarak Abitur’a eşdeğerdir ve bu nedenle size bir üniversitede okuma hakkı verir.

Baştan itibaren başarılı bir derece sağlamak için , bu niteliklere sahip aday öğrencilerin öncelikle konu ile ilgili bir mülakat ve matematik ve İngilizce ön hazırlık kurslarını tamamlamaları gerekir.

En az iki yıllık mesleki eğitimini tamamlayıp ardından üç yıl boyunca öğrendikleri meslekte çalışanlar dahi üniversite yetenek sınavını geçerek AKAD Üniversitesi’ndeki herhangi bir lisans programına kayıt yaptırabilmektedir . Sınav, Almanca, İngilizce ve matematik (veya işletme çalışmaları) olmak üzere her biri ikişer saat süren üç yazılı sınavın yanı sıra 30 dakikalık bir sözlü sınavdan oluşur.

Bir yüksek lisans derecesi için standart gereklilik , seçilen konu alanında tamamlanmış bir lisans derecesidir . Kural olarak, kabul için asgari not gerekli değildir. Diploma veya devlet sınavı ile tamamlanan akademik çalışmalar, size AKAD Üniversitesi‘nde yüksek lisans derecesi alma hakkı da verir. Lisans, Yüksek Lisans veya MBA olsun, tüm derece programları için iyi bir İngilizce bilgisi gereklidir.

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.