Köln Yaşam Rehberi

8063
Köln Yaşam Rehberi
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Köln

Köln Rehberi

Köln, Berlin, Hamburg, Frankfurt ve Münih’ten sonra Almanya’nın önde gelen eğitim lokasyonlarından biridir. Almanya’nın en kalabalık bölgesi olan “Ruhrpott” (Rhur Vadisi) yakınlarında Kuzey Ren-Vestfalya bölgesinde yer almaktadır. Köln’ün nüfusu, 2 milyonu aşan bir metropol alanı içinde bir milyonu aşkın nüfusa tekabül etmektedir. Bununla birlikte, Köln sakinlerinin yaklaşık %35’i, çoğunlukla AB ülkelerinden olmak üzere yabancı kökenlidir. Köln, büyük şehirlerin güzelliğini sunduğu için ünlü bir destinasyondur, ancak aynı zamanda çok eğlenceli bir şehirdir.

Önemli bir ekonomik merkez olan Köln , eğitim almak ve belki de ilerde oraya yerleşmek isteyen yabancılara sayısız kariyer fırsatları sunmaktadır. Bu nedenle, yerel işgücü piyasasının  gerektirdiği niteliklere sahipseniz, bir iş bulmakta kesinlikle  sorun  yaşamazsınız .

Köln, pub kültürü ve komik, görünüşte hoşgörülü bir zihniyetiyle tanınır – Almanya’nın en ünlü karnavalının kutlandığı yer burasıdır! Aynı zamanda Ren Nehri kıyısındaki Katedrali ve Avrupa’nın en önemli ve en eski üniversitelerinden birine ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür.

Komşu şehirler Düsseldorf ve Bonn da aynı şekilde harika iş fırsatları sunar ve trenle 30 dakikadan daha kısa sürede kolayca ulaşılabilirsiniz.

Köln ekonomisi

Kuzey Ren-Vestfalya, Almanya’nın en güçlü sanayi ve ekonomik bölgesidir ve Almanya’nın en büyük 100 şirketinin üçte birinden fazlasına ev sahipliği yapmaktadır. Köln’ün ekonomisi, havacılık, otomotiv üretimi, bilgi ve iletişim teknolojisi, medya ve yayıncılık, hava taşımacılığı ve gıda üretimi gibi çeşitli alanlara dayanmaktadır. Sigorta, turizm ve araştırma diğer önemli ekonomik dayanaklardır.

Bölge, BP, 3M, LG Electronics, Ericsson, QVC, Vodafone ve Renault gibi çok sayıda uluslararası küresel oyuncuya ev sahipliği yapmaktadır. Köln’de faaliyet gösteren başlıca şirketlerden bazıları Ford, Toyota, Central, DKV ve AXA Insurances, Lufthansa, REWE Group, vs.’dir. Ayrıca Heinrich Reissdorf, Gaffel Becker & Co ve Cölner Hofbräu Früh olmak üzere üç büyük bira fabrikası bulacaksınız. Dahası, Köln ülkenin ikinci en büyük iç limanına ev sahipliği yapıyor ve bu da bir Avrupa ticaret metropolü olarak önemini yansıtıyor.

Köln’de eğitim

Köln’de bir eğitim programı seçmek iyi bir fikirdir. Bir Lisans veya Yüksek Lisans yaparsanız, Avrupa’nın en eski üniversitelerinden bazılarına sahip olursanız, burada diplomanız için iyi bir ün kazanacaksınız. Dahası, çok çeşitli programlara sahiptir ve öğrenmek için pek çok fırsat sunar. Köln’ün önde gelen üniversiteleri:

  • Universität zu Köln (Köln Üniversitesi)
  • Deutsche Sporthochschule Köln (Alman Spor Üniversitesi Köln)
  • Technische Hochschule Köln (Köln Uygulamalı Bilimler Üniversitesi)
  • Katholische Hochschule Nordrhein-Westfalen (Katolik Uygulamalı Bilimler Üniversitesi NRW)
  • Rheinische Fachochschule Köln (Köln Uygulamalı Bilimler Üniversitesi)
  • Köln İşletme Okulu
  • Fachhichschule Köln (Köln Uygulamalı Bilimler Üniversitesi)
  • Hochschule für Musik Köln (Köln Müzik Üniversitesi)

Bu üniversiteler sadece öğrenmenin kapılarını açmakla kalmaz, aynı zamanda Almanya ve Avrupa’da staj ve çalışma fırsatları bulma imkanı sunar.

Etkinlikler alanı, iş ve ticaret fuarları, spor ve kültürel etkinlikler aracılığıyla birkaç yıldır Köln ekonomisine önemli bir katkı sağlamaktadır.

Köln’deki işgücü piyasası

Kuzey Ren-Vestfalya’daki işsizlik oranı 2016’nın sonlarında% 7,4’tü. Bununla birlikte, birçok alanda iş fırsatları mevcuttur. Ana işe alım görevlileri otomobil üretimi, makine mühendisliği, endüstri, nanoteknoloji, lojistik, medya ve bilgi ve iletişim teknolojisi alanındadır.

Köln’de iş bulmak

İnternetteki ve yerel gazetelerdeki sınıflandırılmış ilanlardaki Köln iş tekliflerini kontrol edin . Indeed.de , XING , Monster , Moberries , Glassdoor veya LinkedIn gibi profesyonel ağları kullanın ve Köln-Bonn bölgesinde faaliyet gösteren büyük firmalara spontane uygulamalar gönderin. Zaten oradaysanız, bir işe alma kurumundan veya yerel makamlardan da yardım isteyebilirsiniz.

Köln’de sürekli olarak işçi arayan çok sayıda büyük şirket, girişimci ve kar amacı gütmeyen kuruluş var. Kariyerinizin başındaysanız açık pozisyonlar, gönüllülük faaliyetleri veya stajlar arayabilirsiniz. Ağ kurma fırsatları bulmanın anahtarıdır ve işverenlerle ve alanınızdaki profesyonellerle mümkün olduğunca çok iletişim kurmaya çalışmalısınız. Şehir, 200’den fazla ülkeden 2,6 milyondan fazla ziyaretçiyle her yıl yaklaşık 80 ticaret fuarına ev sahipliği yapıyor. Bu fuarlar her ay çok sayıda ziyaretçi çekiyor. Bu etkinlikler, ilginç işverenlerle tanışmak ve ilk temasları kurmak için mükemmel bir fırsattır.

Serbest çalışanlar veya kendi işlerini kurmak isteyenler için ABD’li Amerikan ofis alanı sağlayıcısı We Work , Köln’de We Work topluluk platformunun yaklaşık 2.000 üyesine esnek masalar sunacak iki açık ortak çalışma alanı açıyor .

Köln’ün sunduğu güzellik ve canlı yaşam, kariyerinize başlamak için en iyi karar olabilir. Çok sayıda etkinlik ve fırsat, gelecekteki kariyer gelişimi için kapılar açabilir. Ayrıca, şehir, seyahat etme ve daha fazla uluslararası fırsat arama olanakları sunan Hollanda ve Belçika’ya nispeten yakındır.

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.