Frankfurt’ta öğrenci hayatı

5352
Frankfurt’ta öğrenci hayatı
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Frankfurt’ta öğrenci hayatı

Frankfurt’ta öğrenci hayatı, uluslararası öğrenciler arasında oldukça popülerdir. Bunun nedeni iyi çalışma programları, çok sayıda iş fırsatı ve bu bölgenin dünyanın her yerine mükemmel bir şekilde bağlı olmasıdır. Her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapan bir şehir olan Frankfurt, oldukça sakin ama canlı bir atmosfer sunuyor. Ayrıca, nüfusun büyük bir kısmı uluslararasıdır, bu nedenle İngilizce konuşan bireyler ve benzer düşünen öğrenciler bulmak oldukça kolaydır.

Frankfurt’ta üniversiteye gitmek sadece kitap tutmak anlamına gelmez. Nitekim şehir, bireyleri gece hayatına, günübirlik gezilere, sosyalleşmeye ve hayatın sorumluluklarını anlamaya dahil etme tarzına sahiptir. Frankfurt’ta okumak , Avrupa’nın merkezinde gerçek hayat değiştiren bir deneyimdir.

Frankfurt’ta öğrenci ağı

Üniversite kampüslerinde ve şehir çevresinde benzer insanlarla tanışmak, bilgi alışverişi, bağlantılar kurma ve eğlenme olanakları sağladığı için önemlidir. Tüm üniversitelerin bireylerini bir araya getirecek özel etkinlikleri ve organizasyonları vardır. Ek olarak, şehir, göçmenlerin ve bireylerin Frankfurt Tandem Dil Değişimi gibi birbirlerini tanıyabilecekleri birçok ağ oluşturma fırsatı sunuyor . Erasmus bunun indirimli fiyatlarla sık, kültürel mekan, şehir ve spor ziyaret etmek gibi etkinlikler düzenlemektedir gibi ağ da, çok yararlı olabilir. Spor, iletişim kurmanın bir başka mükemmel yoludur ve öğrencilerin çoğu tesiste indirim vardır.

Frankfurt Gece Hayatı

Şehrin merkezinde şarap barları ve normal barlar gibi ziyaret edilebilecek çok sayıda eğlenceli yer varken, bunlar öğrenci bütçesinin dışında olabilir, bu yüzden öğrencilerin hakim olduğu bazı alanlar vardır.

Bockenheim, daha uygun fiyatlı ancak aynı derecede eğlenceli barlar ve alternatif kafelerle dolu harika bir alandır. Clubbing ile ilgilenenler için Kleine Bockenheimer Straße’nin bazı harika caz kulüpleri vardır. Bornheim, rahatlatıcı beergartları ve hoş atmosferi ve / veya Apfelwein sevenleriyle başka bir harika bölgedir ve Sachsenhousen, bir içki içmek için en iyi Kneipen’e (geleneksel barlar) sahiptir.

Frankfurt’ta öğrenci indirimleri

Öğrencilerin malzeme, dışarı çıkma ve diğer gerekli harcamalar için genel geçim maliyeti yaklaşık 400 Euro’dur ve indirimlerin kullanımıyla büyük ölçüde desteklenebilir. Öğrenci kartları, tiyatrolar, hayvanat bahçesi, yüzme havuzları veya diğer herhangi bir spor tesisi gibi birçok yerde indirim yapma avantajını sağlar. Ayrıca üniversiteler kendi spor etkinliklerini düzenlemektedir. Bazı müzeler öğrenciler için ücretsizdir ve sık sık ziyaret etmeyi sevenler için , 42 avroya mal olan ve şehrin müzelerinin çoğuna ücretsiz giriş sunan bir Museumsufer Card alma imkanı vardır .

Öğrenci kartları ayrıca indirimli bir sömestr toplu taşıma bileti alma imkanı ve ilk 45 dakika için Call-a-bike ile bisiklet kiralama seçeneği sunar .

Öğrenciler, 15 Euro’ya mal olan ve uçak bileti, seyahat sigortası ve konaklama için birçok indirim sağlayan Uluslararası Öğrenci Kimlik Kartı’nı alabilirler . Ayrıca, öğrenciler çalışmaları sırasında, İngilizce konuşulan bazı barlarda yarı zamanlı çalışabilir veya İngilizce dersleri verebilirler.

Frankfurt’ta Öğrenci Konaklaması

Kalacak yer bulmak Almanya’nın her yerinde zor, Frankfurt’taki öğrenciler için de öyle. Kira fiyatları bir öğrencinin bütçesinden daha yüksektir ve talep çok yüksek görünebilir. Süreç zaman alabileceğinden, konaklama yeri aramaya önceden başlamak çok önemlidir. Şanslı öğrenciler, öğrenci yurtlarında konaklama bulmayı başarır ve bu da onlara aylık 300 ila 350 avroya mal olur. Kısıtlı bir bütçeye sahip olanlar için, paylaşılan bir daire aramak en iyi seçenektir ve genellikle Wg Gesucht , WG Suche ve Studenten WG gibi web siteleri aracılığıyla yapılır ; veya bazı sosyal medya web siteleri aracılığıyla.

Ayrıca öğrenciler şehrin daha ucuz bazı bölgelerinde tam bir daire kiralayabilirler . İyi bölgelerdeki stüdyo dairelerin fiyatı yaklaşık 1.000 Euro ve üzerindeyken, iki yatak odalı dairelerin fiyatı 1.500 Euro’dur. Ostend ve Bockenheim gibi bazı mahalleler daha ucuz seçenekler sunabilir.

Frankfurt öğrenci dostu bir şehir ve konaklama masrafları yüksekken öğrenci tercihli mahallelerde masraflar uygun.

Frankfurt’ta Stajlar

Stajlar ve iyi iş fırsatları , Frankfurt’ta deneyim kazanmak ve iyi kazanmaya başlamak için birçok olanak sağlar . Böylelikle masalar dönüyor ve kısa sürede öğrenciler şehrin tadını maksimuma çıkarabiliyor. Almanya’daki Stajlar hakkındaki makalemizde daha fazlasını öğrenin .

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.