Bremen Eğitim ve Yaşam

906
Bremen Eğitim ve Yaşam
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Bremen’de Eğitim ve Yaşam

Bremen’in yıllar boyunca kat ettiği yolculuk, sizi bir yukarı bir aşağı ve tekrar ayaklarınızın üzerinde tutan bir roller coaster yolculuğunu andırıyor. Tarih, şehrin şekillenmesinde büyük rol oynadı ve bir gezginin Bremen’de dolaşırken ve şehir duvarlarına ve binalara kazınmış tüm detayları incelerken, dimdik durdukları zamanlardan gurur duyduğunda hissettiği hava. Bir seyyahın tarih bilgisini zenginleştirmenin yanı sıra, zamanla yazılmış ayrıntılarla dolu dar, Arnavut kaldırımlı sokaklarda attığınız her adımda tarihin her parçasını yansıtmak için gereken hayal gücü ve görselleştirme için de çok şey yapar. .

Yolculuk, Bremen’in coğrafi konumu ve su çevresi nedeniyle Kutsal Roma İmparatorluğu yöneticileri arasında elverişli bir askeri ve dini merkez olduğu orta çağlardan başlayarak uzun sürdü. Kuzey Almanya’nın Hıristiyanlaşmasının arkasındaki itici güç olmanın yanı sıra bir liman, istihkâm görevi de üstlenmiştir. Kral Charlemagne, Bremen’e, birçoğunun Hristiyanlığa dönüştürüldüğü “Kuzeyin Roma’sı” olarak da bilinen bir piskopos şehri statüsü getirdi.

Eski Barok tarzından etkilenen mimari, Bremen’in en önemli binalarında, duvarlarında ve anıtlarında iz bırakmıştır.

Şehri ziyaretçiler arasında muhteşem kılan şey, tekdüze bir çevre yerine eski ile yeninin muazzam karışımından gelen ortaçağ zaferleri, zorlukları ve fütüristik vizyonlar zamanlarına ışınlanabilme yeteneğidir.

İki şehir, Bremen ve Bremerhaven birlikte Almanya’nın 10. büyük şehri olan Bremen şehrini oluşturuyor. Aynı zamanda Berlin ve Hamburg ile birlikte üç Alman şehir devletinden biri olma özelliğini de taşıyor. Almanya’nın kalan diğer eyaletleri bölge eyaletleri olarak bilinir.

Bir eyalet olarak, Bremen en küçüğüdür, ancak eyaletin büyüklüğü, 350’den fazla yüksek teknoloji şirketinin büyüleyici teknolojik bilgiyi uyguladığı “Bilim şehri” unvanının kazanılmasına katkıda bulunan sakinlerinin becerilerini ve kapasitelerini tanımlamaz. teknoloji parkları – bilim ve ticareti bir arada birleştirir.

Bremen bugün Almanya’da önemli bir ticaret merkezi olarak duruyor. Havacılık ve uzay, yenilenebilir enerji, otomobil üretimi, lüks ürünler, yaşam bilimleri, lojistik ve turizm gibi endüstrilerin bir karışımını kullanır ve dünya çapında “Bilim Şehri” olarak bilinir.

Bira, kahve, kahvaltılık gevrekler ve Mercedes arabalarının marka başkentidir. Bugün, motorlu taşıtlar, hububat, pamuk, yün, kahve ve tütün sevkiyatında Hamburg’dan sonra en büyük ikinci limandır. Bremen eski bir topluluk, mısır gevreği, uzay istasyonları ve bira ve roket parçaları gibi modern şeyler üretir.

Mercedes-Benz, Airbus Defence & Space, BLG Logistics, Hachez ve diğerleri gibi birinci sınıf markalar Bremen’in uygun bilimsel atmosferinin keyfini çıkarıyor. Ayrıca, Mondelez International, Kellog, Bruker Daltronic GmBH, Thermo Fisher GmBH gibi birçok uluslararası şirket de genel merkezlerini Bremen’e taşımak için yaratıcı atmosferini seçmiştir. Bu uluslararası şirketler, Bremen’de ailelerine güvenlik ve yiyecek sağlayan yaklaşık 6.600 kişiyi istihdam etmektedir.

Sadece zengin tarihi ve önde gelen üniversiteleri nedeniyle değil, aynı zamanda açık fikirlilik, olumlu hırslar ve çalışkanlığın bir referans noktası olması nedeniyle, her alandan öğrencinin Bremen’i ziyaret etme veya eğitim alma şansına sahip olması için harika bir seçimdir. . Bilmiyorsanız, Bremen aynı zamanda ziyaretçiler için en popüler 10. şehir destinasyonudur ve nedenleri varışta size açık olacaktır.

Bu nedenle, Bremen’e taşınmaya karar verdiğinizde, tarih dışında bilim ve mühendislik hakkında birkaç şey öğrenmeye hazır olun!

Bremen

Bremen’deki Üniversiteler

Bremen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

1799’dan beri kurulan mühendislik, doğa bilimleri, ekonomi ve sosyal bilimler gibi 60’ın üzerinde derece programı sunmaktadır. Öğrencilerin yarısından fazlasının yurtdışında eğitim veya staj programlarını tamamlaması gerekmektedir. Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, BA ve MA dereceleri sağlar. Ayrıca dünya çapında 270 ortakla işbirliği anlaşmaları vardır.

Jacobs Üniversitesi Bremen

Jacobs University Bremen, İngilizce kursları sunan uluslararası odaklı ve özel bir bağımsız üniversitedir. Öğrencileri, sunulan fakülteler aracılığıyla uluslararası liderliğe ve dünya vatandaşlığına hazırlanır: 22 Lisans programı ve 19 Yüksek Lisans/Doktora programı.

Uluslararası Bremen Okulu

Uluslararası Bremen Okulu, nispeten yeni bir özel karma eğitim kolej hazırlığıdır. Bremen’deki uluslararası öğrenciler için uygun İngilizce konuşma.

Bremen Üniversitesi

Bremen Üniversitesi, 12 verimli çalışma programı sunan ilk on Alman Üniversitesi arasında derecelendirilmiştir. Bunun dışında, üniversite kampüsünde bulunan çok sayıda araştırma kurumundan olağanüstü kalitede araştırma sunar.

Sanat Üniversitesi Bremen

Yaratıcı gençlerin sanatsal ilgi ve yeteneklerini daha da geliştirmeleri için mükemmel bir ortam. Hem görsel hem de performans sanatları için dereceler sağlar. Müzik, sanat ve tasarımı birleştiren bir dizi disiplinlerarası program sunar. Büyük ölçekli sanatsal ve akademik projeler için fakülteler arası seminerler ve atölye çalışmaları sunar.

Bremen’de yaşamanın maliyeti

Bremen, diğer küçük şehirlerden biraz daha pahalıdır, ancak her bütçe için doğru tedarikçileri bulmak için büyük olanaklar vardır. Parayla aranızın iyi olup olmadığı çoğunlukla kişiliğe bağlıdır.

Ucuz bir restoranda bir kişilik yemek size yaklaşık 10€’ya mal olacaktır. Bir randevuyu etkilemeyi veya bir arkadaşınızı orta sınıf bir restoranda ağırlamayı planlıyorsanız, üç çeşit yemek ve tercihen şarap olmak üzere içecekler için yaklaşık 60€ harcamaya hazır olun. Arkadaşlarla dışarıda geçireceğiniz bir gecede, tercihen Beck’s olmak üzere 0,5 litrelik yerli fıçı bira için 3,50€ harcayabilirsiniz. Oysa ithal bira 3.75€.

Güneşli güzel bir sabahta Weser Nehri kıyısında otururken bir kahve 2,50€ ve bir şişe su 1,70€ size toplamda yaklaşık 5€’ya mal olacak.

Ancak iş marketten alıp içeride yemek yapmaya gelince, kesinlikle paranızın çoğunu boşa harcarsınız, çünkü fiyatlar dışarıda restoranlarda yemek yemekten çok daha düşüktür.

İşte marketlerde göreceğiniz temel gıda fiyatları:

 • Süt 1 litre – 1€’dan az
 • Ekmek – 1€’dan az
 • 12 Yumurta – 1.60€
 • Elmalar – 70€
 • Domates – 1.50€
 • Su 1,5 l – 0,70 €

Meyve ve sebzelerin çoğu 2-4 € civarındadır. Piyasada yerel bir bira 1€’dan daha ucuzken, bir şişe orta sınıf şarap yaklaşık 4€’dur.

Aylık ulaşım kartı, öğrenciler için indirim dahil olmak üzere yaklaşık 55 €’dur. Bir fitness kulübüne üyeliğin size aylık maliyeti yaklaşık 30€’dur. Sinemada film izleme havasında olduğunuzda bilet size 11€’ya mal olacak. Giyim ürünleri tercihlerinize ve eldeki bütçeye bağlıdır, ancak zincir mağazalardan satın alabileceğiniz gerçekten güzel ürünler var.

Yurtlarda yaşamak her zaman daha ucuzdur, ancak birçok öğrenci özel konaklamayı tercih eder ve fiyatlar konuma göre değişir. Şehir merkezinde tek yatak odalı bir daire yaklaşık 460 € iken, merkezin dışında daha ucuz, yaklaşık 320 €.

Bu arada öğrenciler, tek kişilik daireleri karşılayabilmek için bir mücadele olduğu için ev arkadaşları arasında daire paylaşmayı tercih ediyor. Şehir merkezindeki üç yatak odalı bir dairenin maliyeti yaklaşık 1.200€ veya merkezin dışında 500€’dur.

85m²’lik daireler için elektrik, ısıtma, su ve çöp gibi kamu hizmetleri yaklaşık 150 € tutarındadır.

Bremen’de görülecek yerler

 1. Roland Heykeli – 878’de Basklar tarafından öldürülen Fransız komutan, Alman bağımsızlığının sembolü
 2. Bremen Belediye Binası – muhteşem Rönesans mimarisinin
 3. Peter Katedrali
 4. Kasaba Müzisyeni Heykeli – Grimm Kardeşler tarafından popüler hale getirilen bir halk masalından
 5. Böttcher Caddesi – 100 metre uzunluğunda ve 16. yüzyıldan kalma yedi evden oluşuyor. Evlerin içinde üç müze, bir galeri ve bir tiyatro var.
 6. Söge Caddesi
 7. Alman Göç Müzesi
 8. bira turları
 9. Schnoor Mahallesi
 10. Şarap mahzenleri
 11. Alman Denizcilik Müzesi gemileri – liman/liman boyunca

Bremen’de yapılacak şeyler

 1. Sanatseverler için Paula Modersohn-Becker Müzesi’ni ziyaret edin
 2. Korunmuş eski evlerin bulunduğu eski bir balıkçı mahallesi olan Schnoorviertel’in çekici sokaklarında yürüyün.
 3. Bremen Mızıkacıları (Stadtmusikanten) –
 4. Şehir Merkezi eski Bremen – Marktplatz çevresindeki Altstadt, kışın Noel pazarına ev sahipliği yaparken, yaz aylarında çevredeki barlar ve restoranlar, tramvaylar ve alışveriş yapanlar durmadan geçerken insanların bira ve kahve içtiği yerler.
 5. Tarihi bina duvarlarına yeni bir tat katan ilginç grafitiler
 6. En eski ünlü kahve evi
 7. Weser Nehri boyunca bir tekne gezisine çıkın
 8. Almanya’nın en büyük ikinci üreticisi olan Hachez şirketinin çikolatasını deneyin.
 9. Ünlü Knigge pastanesinden bir kahve ve kek alın veya

Daha özgün ve geleneksel Stecker pastanesinde parmak yalama tadında bir deneyim için bir “Dresden Stolle” veya “Ağaç pastası” olarak bilinen Bremen’in özel pastasını kapın.

 

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.