Almanya’nın en iyi psikoloji üniversiteleri

1.1K
Almanya’nın en iyi psikoloji üniversiteleri
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Almanya’da psikoloji üniversiteleri

Almanya’nın en iyi psikoloji üniversiteleri Türk öğrenciler tarafından sıklıkla araştırılan bir konudur. Bu konuda hemen söylemem gereken şey şu ki ; Almanya’da psikoloji okumak istiyorsanız bir kez daha düşünün. Çünkü gerçekten bu anlamda Alman devlet üniversitelerinin kontenjanları düşüktür ve en iyileri tercih ederler. Hatta çokça Alman psikoloji eğitimi için İtalya ve Hollanda’yı tercih etmektedir.

Psikoloji , özellikle yabancı bir ülkede çalışmak için çok hassas bir konudur. Psikoloji okulları , öğrencilerin seçmekte zorlanabilecekleri yön temelli müfredatlar sunmak için çeşitli psikoloji ustalarını takip ederek başlangıçta zihin çalışmasına çeşitli yaklaşımlar benimser . Almanya’da Psikoloji sunan üniversiteler, bu karmaşık konuyu geliştirmek için en iyi yöntem olduğu söylenen bir tavır alırlar.

Almanya’da okuyan uluslararası bir öğrenci olarak, aşağıdakileri içeren çeşitli seçenekleriniz vardır:

 • Düşük maliyetli çalışma
 • Mükemmel araştırma ve eğitim tesisi
 • Uygun yaşam maliyetleri
 • Uluslararası Öğrenciler için Çalışma Olanakları
 • Sunulan çok çeşitli kurslar
 • Teori ve pratik arasındaki yakın bağlantılar

Almanya’da Psikoloji alanında Üniversiteler

Almanca ülkede en çok konuşulan dil olmasına rağmen İngilizce psikoloji eğitimi alabilirsiniz . Ama endişelenmene gerek yok. Almanya’da İngilizce psikoloji okuyabileceğiniz çok sayıda üniversite var. Psikoloji kursları sunan en iyi üniversitelerden bazıları şunlardır:

Mannheim Üniversitesi

Mannheim Üniversitesi , Avrupa’daki en iyi 20 bilimsel araştırma kurumu arasında yer alan Almanya’nın en iyi üniversitelerinden biridir. Mannheim Üniversitesi Psikoloji Bölümü, Almanya’nın önde gelen araştırma ve öğretim kurumlarından biridir. Öncelikle Ekonomik Psikoloji, Sosyal Psikoloji ve Bilişsel Psikoloji alanlarıyla ilgilidir.

Lisans programları sonbaharda başlar ve aday öğrenciler 15 Mayıs ile 15 Temmuz tarihleri ​​arasında başvuru yapabilirler . Yüksek lisans programları genellikle kış dönemi için 15 Mart’ta ve yaz dönemi için 1 Ekim’de başlayan başvuruları gerektirir .

TU DRESDEN

Dresden Teknik Üniversitesi 1828 yılında kurulmuştur . Yaklaşık 32.000 öğrencisi vardır ve bunların %15’i uluslararası öğrencidir. TU Dresden , klinik prosedürlere, bilişsel-duygusal sinirbilimlere ve sosyo-teknik sistemlerde insan performansına odaklanan kurslarla çeşitli yüksek lisans programlarının yanı sıra Psikoloji Bilim Lisansı sağlar .

Başvurular için yetenek sınavları ve Almanca veya İngilizce dil becerilerinin teyidi gerekebilir. Lisans programlarının çoğu kış döneminde başlar ve yurtdışında eğitim almak için son başvuru tarihleri ​​kursa göre değişir.

TU CHEMNITZ

1836’da kurulan Chemnitz Teknik Üniversitesi, mühendislik ve bilimlerde zengin bir tarihe sahiptir. 10.000 kişilik öğrenci topluluğu, yaklaşık 3.000 denizaşırı öğrenciden oluşmaktadır . Psikoloji, TU Chemnitz’de lisans ve yüksek lisans programı olarak sunulmaktadır .

Bu kurslara başvuran öğrencilerin Almanca dil yeterliliklerini kanıtlamaları gerekmektedir. Yaz dönemi için son başvuru tarihi 15 Ocak , kış dönemi için son başvuru tarihi 15 Temmuz’dur . Bu tarihler yabancı ve diğer öğrenciler için tüm dersler için geçerlidir.

ULM Üniversitesi

Ulm Üniversitesi Eğitim ve Eğitim Psikolojisi Enstitüsü, 1980’lerin ortalarında kuruldu. Öğrenciler , psikolojinin ve metodolojinin temellerine giriş. Bu, çeşitli uygulama alanları hakkında bir farkındalık kazanmalarına yardımcı olurken. Hem psikoloji alanında mesleki sertifika alabilirler hem de yüksek lisans programına geçmek için iyi bir temel alabilirler.

Uluslararası öğrenciler , programa kaydolurken Almanya’da Psikoloji ile staj başvurusunda bulunmak için eşsiz bir fırsata sahiptir. Sadece kendinize fon sağlamanıza ( ayda 450 Euro ) yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda oldukça hızlı bir şekilde iş bulmanıza yardımcı olacak uzmanlığı geliştirmenize de yardımcı olacaktır. Almanya, psikologlar ve diğer ilgili meslekler için iyi para ödüyor. Almanya’da eğitim almayı planlıyorsanız, psikolojiyi seçmek akıllıca bir karar olabilir. Psikoloji Derecesinden sonra, büyük ölçüde kazanabilirsiniz. Ortalama maaş yıllık 9300 Euro ile 37200 Euro arasında değişmektedir .

KONSTANZ ÜNİVERSİTESİ

Psikoloji, Fen Fakültesi’ndeki altı disiplinden biridir. Araştırma faaliyeti onu Almanya’daki en aktif ve başarılı psikoloji bölümlerinden biri yapmaktadır. Araştırma ve öğretim ile ilgili olarak, Üniversite gelecekteki zorluklara odaklanır, bu nedenle sinirbilim ve sosyal bilimlerin kamuyla ilgisini vurgular. Şu anda çeşitli programlarımızda yaklaşık 625 öğrenci kayıtlıdır ve yaklaşık 112 öğrenci her kış döneminde lisans programına başlar. Konstanz Üniversitesi’nde lisans veya değişim öğrencisi olarak psikoloji okumakla ilgileniyorsanız, bu web sitesinde araştırma ve öğretimimiz ve başvuru sürecimiz hakkında bilgi bulacaksınız. 4 yıllık Lisans programı iki olası konsantrasyon alanı sunar: “iş ve sağlık” ile “klinik psikoloji ve klinik nöro-psikoloji”. Ancak, Lisans programında yalnızca bir alana odaklanmanız gerekmez. 1 yıllık Yüksek Lisans programı, temel ve uygulamalı konularda derinlemesine çalışmalar sunar.

JENA ÜNİVERSİTESİ

Jena Üniversitesi’ndeki psikoloji enstitüsü, iletken araştırmalara dayanır.

Endüstri, klinikler, pratisyenler ve sosyal kuruluşlarla çeşitli işbirliği ve değerlendirme projeleri aracılığıyla onları bu açıdan araştırma ve öğretim uygulamalarını destekliyoruz. Araştırma odağımızda, rekabetçi bir şekilde değerlendirilen, dışarıdan finanse edilen projeleri çekmeye, ulusal ve uluslararası ortaklarla işbirliğine ve araştırmaların öğretim ve uygulamaya aktarılmasına odaklanıyoruz. Mükemmel araştırma ve uygulama projelerini staj ve tezlerle birleştirerek mezunların çoğu, hedeflenen profesyonel ve araştırma alanlarına sorunsuz bir şekilde yerleştirilecektir. Üniversite, Mezunlar Derneği, özel etkinlikler ve mesleki veya staj değişimleri aracılığıyla yukarıda belirtilenlerle yakın bir ilişki içindedir. Dahili optimizasyon ve harici kalite kontrolü sayesinde,

GIESSEN ÜNİVERSİTESİ

Gießen Üniversitesi, Almanca konuşulan dünyadaki en eski yüksek öğrenim kurumları arasındadır. Üniversitenin tanımlanmış bir kampüsü olmamasına rağmen, binalar ve tesisler konularına göre gruplandırılmış ve Gießen çevresinde çeşitli konumlarda yer almaktadır. Psikoloji Bölümü’nde şu anda psikoloji alanında uzmanlaşan yaklaşık 850 öğrenci bulunmaktadır. Konu şu anda 15 profesör ve üç yardımcı doçentten oluşmaktadır. Böylece bilimsel psikolojinin tüm yelpazesi araştırma ve öğretimde temsil edilir. Giessen Psikoloji Bölümü de güçlü Uygulama konuları ile karakterizedir. Bunlar özellikle endüstriyel ve örgütsel psikolojiyi, klinik psikolojiyi, eğitim psikolojisini ve hukuk psikolojisini içerir.

FREIBURG ÜNİVERSİTESİ

2007/2008 kış döneminden bu yana, Freiburg Albert-Ludwigs Üniversitesi Psikoloji Bölümü, Psikoloji alanında Lisans Derecesi programı sunmaya başlamıştır. Ayrıca, psikoloji, Bachelor of Arts çalışmasında liberal sanatlar ana dal ve başka bir yan dal çalışma kursu ile birlikte yan dal olarak alınabilir. Yaygın bir yanılgı, psikolojinin öncelikle rahatsız edici davranışlar ve zihinsel sağlık sorunları ile uğraşmasıdır. Bir başka popüler görüş, psikoloji ve psikanalizin denklemidir – ünlü “kanepe” üzerindeki terapi. Bununla birlikte, her ikisi de bu bölümün sunduğu psikoloji konularının sadece birkaçıdır ve üstelik çok farklı ve çok farklı yüzleri vardır.

Ruhr Üniversitesi Bochum

Ruhr Üniversitesi Bochum veya RUB, yaklaşık 43.000 öğrencisi ve 20 fakültesi ile Almanya’nın en büyük üniversitelerinden biridir. 1.000’den fazla doktora da dahil olmak üzere 6.300’den fazla uluslararası öğrenci bulunmaktadır. öğrenciler.

Üniversite ilk dersleri 1965 yılında açmıştır ve şu anda çoğunluğu Almanca olarak öğretilen yaklaşık 200 derecelik programlar sunmaktadır. Kurslar arasında Klinik Psikoloji ve Psikoterapi ile Psikoloji ve Bilişsel Sinirbilim bulunmaktadır.

Kabul koşulları: Yurtdışında eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler kış dönemi için 1 Haziran ile 15 Temmuz arasında ve yaz dönemi için 1 Aralık ile 15 Ocak arasındadır.

Almanya’da psikoloji eğitimi alın

Öğrenciler, Almanya’daki psikolojinin tarihini, alanın temellerini öğrenecek ve ardından pratik uygulamaları inceleyeceklerdir.

Almanya’da Psikoloji Lisans ve Danışmanlık ve Psikoloji Yüksek Lisans gibi çeşitli kurslar mevcuttur. Giriş koşulları üniversiteden üniversiteye değişir ancak genellikle yüksek öğrenim yeterliliği, Almanca veya İngilizce dil yeterliliği ve güçlü analitik becerileri içerir.

Almanya, Psikoloji alanında programlar sunan birçok yüksek dereceli üniversiteye sahiptir. Berlin Hür Üniversitesi Almanya’da psikoloji alanında yüksek lisans programı popüler bir seçenektir, aynı şekilde Almanya’daki Berlin Free Üniversitesi klinik psikolojisi de son derece saygın bir psikoloji Yüksek Lisans kursudur.

Almanya’da eğitim görmekten ne bekleyebileceğiniz hakkında daha fazla bilgi için  Lisans  ve  Yüksek Lisans Dereceleri  ve  Doktoralar hakkındaki derece sayfalarımızı ziyaret edin .

Almanya psikoloji öğrencileri için iyi bir seçim mi ?

Bu konuyu Almanya’da okumak isteyen herkes, iyi derecede Almanca ve İngilizce bilgisinin yanı sıra iyi analitik becerilere ve diğer insanlarla etkileşime girmeye istekli olmalıdır. İyi istatistik, biyoloji ve kimya bilgisi, başarılı psikoloji çalışmaları için avantajlıdır.

Birçok psikoloji lisans programı, kabul kısıtlamalarına tabidir ve ayrıca özel sınav düzenlemelerine sahiptir. Bu, psikoloji çalışmaları için mevcut çalışma yerlerinin başvuru sahiplerine tahsis edildiği bir sayısal madde (NC) olduğu anlamına gelir. Buna ek olarak, birçok üniversitenin genellikle yetenek testleri gibi ek gereksinimleri vardır. NC olmadan psikoloji okumak sadece birkaç derece programı için mümkündür. Bu nedenle, seçiminizi yaparken istediğiniz çalışma programı için ilgili kabul şartlarına çok dikkat etmelisiniz.

Bununla birlikte, uluslararası bir öğrenci olarak, birçok erişim fırsatınız ve düşük öğrenim ücretleriniz (yalnızca bir dönem ücreti ödemeniz gerekir), çok çeşitli mükemmel kurslar (örn. Almanya’da psikoloji gerçekten çekici!

Almanya’da İngilizce psikoloji okuyabilir miyim?

Gittikçe daha fazla üniversite artık İngilizce lisans programları da sunuyor. Bu, özellikle Yüksek Lisans için giderek daha yaygın hale geldi. Sonuçta, çoğu Yüksek Lisans programı araştırma odaklıdır ve çok uluslararası bir yeteneğe sahiptir. Endişelenmeyin, birçok Lisans programı İngilizce olarak da sunulur ve çok çeşitli kurslar sunar.

Psikoloji Yüksek Lisansları için öğrenim ücretleri var mı?

Alman üniversiteleri için vize ve öğrenim bilgileri arıyorsanız, çok şaşırabilirsiniz: en iyi devlet üniversiteleri bile öğrenim ücreti almıyor! Bu, psikoloji için olduğu kadar diğer çalışma programları için de geçerlidir. Çok çeşitli kurslardan herhangi bir ücret ödemeden özgürce seçim yapabilirsiniz!

Lisans veya Yüksek Lisans programı için öğrenci vizesi alabilir miyim?

Avrupa Birliği (AB), Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) veya İsviçre’den değilseniz, Almanya’da okumak istiyorsanız vize almanız gerekir. Bunun için kendi ülkenizde başvurabilirsiniz. Vizenin düzenlenmesi birkaç ay sürebileceğinden, lütfen vizeye başvurmak için yeterli zaman tanıyın.

Lisans programına başvuruyorsanız, Almanya’da tanınan bir üniversite giriş yeterliliğine ihtiyacınız vardır. Yüksek lisans derecesi için, elbette üniversite tarafından da tanınması gereken Lisans diplomanıza başvurabilirsiniz.

Bir Alman üniversitesinde okumak için Almanca konuşmanız gerekiyor mu?

Hayır, Almanya’da bir üniversitede okumak için Almanca bilmenize gerek yok. Ancak, devam etmek istediğiniz eğitim programı İngilizce değilse, muhtemelen Almanca bir kurs almanız gerekecektir. Tabii ki, Almanya’daki üniversitelerde İngilizce öğretilen birçok kurs da var.

Üniversiteler uluslararası öğrencilere ücretsiz mi?

Evet, Almanya’daki devlet üniversiteleri uluslararası öğrenciler için bile ücretsizdir. Her federal eyalet üniversiteleri yönetir, bu nedenle kurallar Bundesland’a göre değişir. Devlet üniversiteleri çoğunlukla öğrenim ücretinden muaftır ve öğrencilerin küçük bir dönem ücreti ödemeleri gerekecektir. Ancak, Baden-Württemberg eyaletinde, AB üyesi olmayan uluslararası öğrenciler, öğrenim ücreti olarak dönem başına 1.500 € ödemek zorundadır.

Almanya’da psikoloji diploması kursları

Diploma dersleri, seçtiğiniz alanda ön koşullu derslere benzetilebilir. Diploma kursları genellikle öğrencilerin alanın çeşitli temel esaslarına aşina olduğu giriş programlarıdır.

Aşağıda, Almanya’daki popüler sertifika ve Diploma kurslarından bazıları listelenmiştir.

 • Liderlik ve Yönetim, Steinbeis Üniversitesi Berlin
 • Yönetmenlik – Sanat Üniversitesinden Sanatçı Folkwang Diploması
 • Siebel Teknoloji Enstitüsü tarafından Bira Teknolojisinde Uluslararası Diploma
 • Steigmann İmplant Enstitüsü’nden Estetik Bölge için Yumuşak Doku Yönetimi
 • Berlin Sağlık Bilimleri Okulu’ndan Periodontoloji ve İmplantoloji
 • Berlin Sağlık Bilimleri Okulu’ndan Endodonti Diploması
 • Berlin Sağlık Bilimleri Okulu’ndan Yüz Estetiği Uygulamaları
 • Yüksek Öğrenim Diplomasına Erişim (Sosyal Bilimler ve Sağlık) Central College for Education tarafından Biyoloji Yolu
 • Catalyst tarafından Ekran Oyunculuğu Sertifikası (HE) – Yaratıcı Sanatlar ve Teknoloji Enstitüsü GmbH
 • Catalyst tarafından Görsel Efektler Sertifikası (HE) – Yaratıcı Sanatlar ve Teknoloji Enstitüsü GmbH

Almanya’da Psikoloji Yüksek Lisans Kapsamı:

Uluslararası öğrenciler, programı okurken staj başvurusunda bulunma konusunda son derece ayrıcalıklıdır. Sadece kendinize sponsor olmanıza (ayda 450 Euro) yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda nispeten kolay bir işi puanlamada kullanılabilecek bir deneyim kazanmanıza da yardımcı olacaktır. Almanya, psikologlar ve ilgili meslekler için iyi maaşlar sunmaktadır.

Almanya’daki psikoloji mezunlarına sunulan popüler iş rollerinden bazıları şunlardır: 

Iş tanımı Ortalama Aylık Maaşlar (Euro)
Klinik Psikolog 13.300
Psikolojik Danışman 26.300
Klinik Nöropsikolog 13.300
Psikolog 9.300
Psikoloji şefi 37.200
Profesör psikolog 16.900

 

Almanya eğitim danışmanlığı

 • Alman devlet üniversitelerinin kalitesi tüm Dünya’da kabul görmüştür. Türkiye’den çok sayıda öğrenci her yıl kaliteli alman devlet üniversitelerinde ÜCRETSİZ eğitim almaktadır.
 • Alman devlet üniversitelerinin Türkiye’de YÖK tarafından  denkliği vardır ve tüm Dünya’da geçerlidir.
 • Bilinenin aksine Almanya’da üniversite eğitimi maliyeti Türkiye’de ki üniversite maliyetlerinden daha yüksek değildir.
 • Almanya’da bir  öğrencinin konaklama dahil aylık gideri ortalama 650,- 850 euro arasındadır.
 • Türk öğrencilerin Üniversite eğitimleri esnasında çalışma izinleri vardır.

Alman devlet üniversiteleri ÜCRETSİZ EĞİTİM için bizi arayın.

Tel : 0 212 543 58 06 – 0 212 261 28 88

Almanya eğitim danışmanlığı Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı ve Felix Academy Ortak girişimidir.

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.