Aachen Üniversiteleri

3660
Aachen Üniversiteleri
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Aachen Üniversiteleri Listesi

Aachen Üniversiteleri hakkında bir makale yine karşınızdayız. Türk öğrencilerin ilk tercihlerinden olan Aachen Üniversitelerinden önce sizlere Aachen şehri hakkında biraz bilgi vermek isterim.

Barok tarzı mimarinin karakteristiği olan Aachen şehri, Alman etkisinin yanı sıra Roma etkisi de taşıyor. Sınırı hem Belçika hem de Hollanda’ya dokunuyor ve onu Almanya-Batı Kuzey Ren Vestfalya’nın en batı sınırı yapıyor. Aachen, Aken veya Aix-la-Chapelle olarak adlandırın , şehrin amansız bir yağmur mevsimi vardır, 1.200 yıldan daha eski Aachen Katedrali’ne ev sahipliği yapar – UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ilk Alman kültür binası ve dünya çapında ünlü Aachen Noel Pazarı’na ev sahipliği yapar. Her yıl 1,5 milyona yakın ziyaretçi! Aachen’deki üniversiteler, kaliteli eğitim sunma konusunda eşit derecede tanınmaktadır., öğrenci dostu bir ortam ve diğerlerinin yanı sıra Mühendislik, Lastik Üretimi, İlaç alanlarında çok uluslu işletmeler. Almanya’da eğitim almanın uygun maliyetini hesaba katan Aachen, dikkate değerden daha fazla bir destinasyon haline geliyor.

İki ülke sınırlayan, konumu, prestijli üniversiteleri ve uyumluluğu, Aachen’i uluslararası öğrencilerin sıcak noktası haline getiriyor. Dünyaca ünlü bilim ve teknoloji kursları kazançlı, uygun fiyatlı ve öğrencilere birçok kariyer fırsatı sunuyor. Aachen’de birkaç üniversite olmasına rağmen, öğrencilere çeşitli disiplinleri kapsayan kurslar aracılığıyla sundukları eğitim kalitesi dünya çapında saygı görmektedir.

Aachen’deki Üniversitelerin Listesi

  • RWTH Aachen University
  • Aachen University of Applied Sciences
  • Catholic University of Applied Sciences
  • University of Music

Aachen’de Yüksek Dereceli İki Üniversite

Aachen’de ki iki üniversite, akademik mükemmellik konusunda dünya çapında ün kazanmıştır: RWTH Aachen Üniversitesi ve FH Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi. Her ikisinin de göze çarpan özellikleri aşağıda açıklanmıştır.

RWTH Aachen Üniversitesi

RWTH Aachen Üniversitesi

620 dönümlük devasa kampüsünde 45.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapan RWTH Aachen Teknoloji Üniversitesi veya Ren-Vestfalya Teknik Üniversitesi, Aachen’deki en büyük teknoloji odaklı Alman üniversiteleridir. 1870 yılında kurulan üniversite şu anda QS 2021 Sıralamasında 145. sırada yer almaktadır . STEM kurslarına odaklanması TU Münih ve LMU Münih ile karşılaştırılabilir olsa da, Sosyal Bilimler, özellikle Ekonomi alanındaki lisans programları için de takdir edilmektedir. Odak alanı, 260 enstitü ve profesörlük ile birlikte 170 farklı araştırma konusunu kapsamaktadır. Üniversite, Tsinghua Üniversitesi, IIT Madras ve Alberta Üniversitesi gibi tanınmış akademik kurumlarla ortaklık kurmuştur ., diğerleri arasında.

Fachhochschule (FH) Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

İşletme, Hukuk, Sağlık Bilimleri, Mimarlık ve Tasarım ile birlikte Mühendislik ve Teknoloji ile ilgili derslere daha fazla odaklanan FH Aachen Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, hem tam hem de yarı zamanlı 90’ın üzerinde lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır. Aachen’deki belli başlı üniversiteler arasında, aynı zamanda dünyanın en iyi kurumlarıyla işbirliği içinde on adet çift diploma programı yürütmektedir. 50 yıldan daha kısa bir süre önce kurulan, 1000 kişilik bir öğretmen ve destek personeli kadrosu tarafından desteklenen öğrenci gücü 11.000’e yükseldi. TU Eindhoven , Coventry Üniversitesi , San Francisco Eyalet Üniversitesi vb. ile ortaklıklara sahiptir .

Aachen’de Kampüsü Olan Kurumlar

Aachen’de ki yukarıdaki üniversitelere ek olarak, şehrin dışında bulunan ve çok sayıda derece ve kısa süreli kurslar sunan enstitülerin kampüsleri vardır. Onlar hakkında daha fazla bilgi için okumaya devam edin.

Katolik Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Aachen ile birlikte Köln, Munster ve Paderborn’da kampüsleri bulunan Katolik Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Almanya’daki en büyük kilise destekli özel ve devlet onaylı üniversitedir. Yaklaşık 3.500 öğrenciye ve 400 tam zamanlı ve yardımcı profesöre ev sahipliği yapan üniversite, İlahiyat, Sosyal Hizmetler ve Sağlık Bilimleri bölümleri aracılığıyla lisans programları sunmaktadır. Aachen’deki önde gelen kampüs üniversitelerinden biri olarak kabul edilir.

Müzik Üniversitesi

Resmi olarak “Hochschule für Musik und Tanz Köln” olarak bilinen Müzik Üniversitesi, dünya çapında sahne sanatları eğitimi ile tanınmaktadır. 1927’de kurulan Aachen’deki kampüsü, Köln ve Wuppertal’daki iki şube tarafından desteklenmektedir. Aachen’deki üniversiteler listemizde bir başka önemli söz. Ayrıca, programları çok disiplinli yapıları nedeniyle değil, aynı zamanda modern pratik görünümleri için de yüksek puan almıştır.

Aachen’de ki Üniversitelere Kabul Almak.

Aachen’de ki üniversitelere başvuru prosedürü Almanya’da ki diğer okullara çok benzer . Ön koşullar bir enstitüden diğerine değişebilse de, aşağıda bazı Ortak uygunluk gereklilikleri verilmiştir:

Aachen’da ki üniversitelerde hangi alanda eğitim almak istiyorsanız o alanı Türkiye’de ki bir üniversitede kesinlikle kazanmış olmanız gerekir.
Almanca seviyenizi gösteren sertfikalar ve sınav sonuçları
GRE / GMAT ve IELTS / TOEFL puanları.
Diğerlerinin yanı sıra Amaç Beyanı ( SOP ), Tavsiye Mektupları ( LOR ) ve finansman makalesi.
Herhangi bir burs aldıysanız, Burs Kanıtı.

Almanya Öğrenci Vizesi

Ancak, aday adaylarının seçtikleri üniversitenin şartlarını en az altı ay önceden gözden geçirmeleri tavsiye edilir. Burslar ve finansmanla ilgili bilgiler için DAAD Bursu hakkındaki blogumuza bakın .

Aachen hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları

RWTH Aachen ücretsiz mi?

Diğer herhangi bir devlet Alman üniversitesi gibi, RWTH Aachen de öğrencilerinden herhangi bir öğrenim ücreti talep etmez. Bu, uluslararası öğrenciler için de geçerlidir ve onu dünya standartlarında eğitim fırsatları sunan uygun ve uygun fiyatlı bir seçim haline getirir. Ancak, öğrencinin ödemesi gerekebilecek bazı nominal ücretler vardır.

RWTH Aachen iyi bir üniversite mi?

RWTH Aachen, 2002 yılında QS Sıralaması tarafından üst sıralarda yer aldı. Dünyanın önde gelen üniversiteleri ile liglere girerek 138. sıraya yerleştirildi. Ayrıca öğrencilerin incelemelerinde yüksek puan almıştır ve STEM kursları dünyanın diğer büyük üniversiteleri ile aynıdır.

RWTH Aachen’e girmek zor mu?

Avrupa’da en çok tercih edilen okullardan biri olan RWTH Aachen, oldukça seçicidir ve bu nedenle kabul oranı düşüktür. Bu rekabet gücünü arttırır ve sadece en iyilerin üniversiteye girmesini sağlar.

RWTH Aachen için GRE zorunlu mu?

Öğrenci, profilinin diğer yönleri temelinde değerlendirildiği için GRE zorunlu bir gereklilik değildir. Programların çoğu için GRE temel bir gereklilik değildir.

Aachen’de ki üniversitelerde İngilizce eğitim için IELTS skorum ne olmalıdır?

Sanılanın aksine Almanya’da ki bir çok devlet üniversitesi ve özel Alman üniversiteleri Türk öğrencileri programlarına İngilizce olarak da kabul etmektedirler. Burada bilmeniz gerekene en önemli şey ingilizce  eğitim veren Alman üniversiteleri size bir şartlı kabul vermez. IELTS skorunuzun en az 6.0 / 6.5 olmasını ister ve direkt başlangıç için başvuru kabul eder. Dolayısı ile Almanya’da ingilizce eğitim veen üniversitelerde eğitim almak istiyorsanız İngilizce IELTS skorunuz 6.0 / 6.5 den aşağı olamaz.

İster Aachen’de bahsedilen üniversitelerde ister Almanya üniversiteleri yada yurtdışında eğitim almak isteyin , başvuru, kabul süreci , Almanya vizesi boyunca yanınızda olacak Edu Vizyon ve Felix Academy uzmanlarına danışarak eğitim programlarınızı planlayabilirsiniz.

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.