Almanya’da Endüstri mühendisliği eğitimi

5681
Almanya’da Endüstri mühendisliği eğitimi
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Almanya’da Endüstri mühendisliği eğitimi veren üniversiteler

Almanya’da endüstri mühendisliği, mühendisliğin en çok yönlü alanlarından biridir . Endüstri mühendisleri, endüstriyel üretim süreçlerini yönetmek için entegre sistemlerin tasarlanması, geliştirilmesi, test edilmesi ve değerlendirilmesinden sorumludur. Ayrıca kalite ve envanter kontrolü, lojistik, malzeme akışı, maliyet analizi ve daha pek çok şeyden sorumludurlar. Aslında diğerlerine göre daha az teknik bir mühendislik alanıdır çünkü daha çok süreçlerle ve süreçlerle ilgilenir. Bir endüstri mühendisi olarak, ister uygulamalı ister bilgisayar tabanlı olsun, farklı işleri keşfetme seçeneğiniz vardır. Aşağıda, Almanya’da Endüstri Mühendisliği okumak için en iyi 5 üniversitenin bir listesini bulacaksınız.

Almanya saygın bir eğitim sistemine sahiptir ve bazı üniversiteleri dünyanın en üst sıraları arasındadır. Bu nedenle, her yıl Alman üniversitelerine çok sayıda uluslararası öğrenci kaydolmaktadır: dünya çapında değer verilen bir derece kazanmak, çoğunlukla (ücretsiz) eğitime erişmek, benzersiz Alman deneyiminin tadını çıkarmak ve çok daha fazlası . Endüstri mühendisliği söz konusu olduğunda, bunun bir tür olduğu kabul edilebilir. Çok sayıda Alman üniversitesinde Endüstri Mühendisliği lisans programına kayıt olabilirsiniz.

Almanya’da Endüstri Mühendisliği okumak için en iyi 5 üniversite:

1. Clausthal Teknik Üniversitesi

Technische Universität Clausthal

Clausthal Teknik Üniversitesi, Mühendislik için en iyi Alman üniversitelerinden biridir. Clausthal-Zellerfeld, Aşağı Saksonya, Almanya’da bulunan küçük bir devlet üniversitesi. Bu üniversitedeki mühendislik lisans programları, türünün tek örneği, kapsamlı ve nitelikseldir. Almanya’da son derece saygın bir üniversite olan Clausthal Teknik Üniversitesi, olağanüstü öğretme ve öğrenme ortamları ve lisans programları sunmaktadır. Bu üniversitedeki Endüstri Mühendisliği Lisans-Yüksek Lisans dersi, hem teknoloji hem de iş söz konusu olduğunda eleştirel düşünebilen ve çözümler üretebilen endüstri mühendisleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Yüksek lisans derecesi, öğrencilere profesyonel yaşamlarında karşılaşabilecekleri her türlü zorluğa uyum sağlamayı ve yaratıcı çözümler bulmayı öğretmeye odaklanır.

Yüksek lisans programındaki öğrencilere üç çalışma alanındaki güncel araştırma alanları tanıtılır: Üretim ve Prosesler, Enerji ve Hammadde Yönetimi ve Malzeme Teknolojisi. Ayrıca, her çalışma alanı, çalışma alanı için özel olarak hazırlanmış bir ekonomi bilimi programı da içerir. Ekonomi programı seçmeli dersler ve bir seminer ile tamamlanabilir. Kurs ayrıca ticari veya teknik ön staj olarak tamamlanabilen 8 haftalık bir staj programı da sunmaktadır.

2. İlmenau Teknik Üniversitesi

Technische Universität Ilmenau

Bu üniversite, öğretimdeki mükemmelliği ve mesleki başarısı ile tanınır. Teknik Üniversite Ilmenau’nun bir öğrencisi olarak, endüstri mühendisliği alanında ihtiyacınız olan becerileri edinecek ve hayalinizdeki kariyeri sürdüreceksiniz. Bu, öğrencilerine en iyi olasılıklardan bazılarını sunan bir üniversitedir. Kaliteli öğretim, verimli uygulamalı deneyim ve tüm bunları misafirperver ve rahat bir çalışma ortamında sunarak – farklı ve benzer görüşlere sahip bir toplulukta benzersiz bir öğrenci deneyimi yaşayacaksınız.

Bu üniversite, mühendislik lisans programları ile tanınır, ancak sadece değil. Mühendislik programları boyunca öğrenciler, becerilerini ve bilgilerini geliştirmeleri için desteklenir ve teşvik edilir. Amaç, yaptıkları işte iyi olmaları, iş piyasasında başarılı olmaları ve üniversitede öğrendikleri becerilerle kendilerine kariyer fırsatları yaratmalarıdır. Technische Universität Ilmenau, 1894’te kuruldu ve öğrencileri için en iyi eğitim koşullarından bazılarını sunan oldukça küçük bir üniversitedir.

3. Braunschweig Teknik Üniversitesi

Technische Universität Braunschweig

Braunschweig Teknik Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği öğrencisi olmak, hem teknolojiyi hem de işi bir araya getirerek daha büyük bir resim oluşturma fırsatına sahip olacağınız anlamına gelir. Teknik konulara mı yoksa ekonomik konulara mı daha fazla dikkat etmek isteyip istemediğiniz size kalmış. Ancak ilk yarıyılda elektrik mühendisliği ve ekonomi ile ilgili konulara sahip olacak, görevleri verimli bir şekilde çözmenin yollarını düşünecek ve farklı düşünme biçimleri, farklı yaklaşımlar ve teknik diller hakkında bilgi edineceksiniz.

Bu üniversitenin endüstri mühendisliği alanında sunduğu derece programlarının disiplinlerarası profili sayesinde, kalıpların dışında düşünme ve konfor alanından çıkma becerilerini kazanacaksınız. Ayrıca sunum teknikleri, proje yönetimi, ekip çalışması ve işbirliği ve diğerleri gibi yumuşak becerilere odaklanacaksınız. Braunschweig Teknik Üniversitesi aşağıdaki dereceleri sunar:

 • Endüstri Mühendisliği Elektrik Mühendisliği (Lisans)
 • Endüstri Mühendisliği Elektrik Mühendisliği (Yüksek Lisans)
 • Endüstri Mühendisliği Makine Mühendisliği (Lisans)
 • Endüstri Mühendisliği Makine Mühendisliği (Yüksek Lisans)

4. Duisburg-Essen Üniversitesi

Universität Duisburg-Essen

Duisburg-Essen Üniversitesi, Almanya’nın en genç üniversitelerinden biri olmasına rağmen, mühendislik dereceleri ve yüksek kaliteli eğitimi ile tanınmaktadır. Bu üniversitede Endüstri Mühendisliği lisans eğitiminizi tamamladıktan sonra, mühendislik kadar ekonomi alanında da becerilerle donanacak ve her iki alanda da kapsamlı bilgi sahibi olacaksınız. Kurs, çok çeşitli uzmanlık seçeneklerine sahiptir ve öğrencilerin teknik ve ekonomik konularla aynı anda ilgilenirken ihtiyaç duydukları problem çözme becerilerini kazanmalarına yardımcı olur.

Modüllerin kombinasyonu, makine mühendisliği, elektrik mühendisliği veya bilgi teknolojisi arasından seçim yapabileceğiniz %40 iş ve %60 mühendislik olacaktır. Kayıt sırasında, aşağıdaki üç disipline karar vermelisiniz:

 • Enerji ve Ekonomi
 • Seçilebilir uzmanlıklarla Makine Mühendisliği ve Ekonomi
 • Bilgi Teknolojisi ve Ekonomi

Endüstri Mühendisliği yüksek lisans programına kayıt yaptıran öğrenciler, disiplinler arası derslere girme ve zorunlu derslerden oluşan içerik hakkında bilgi edinme şansına sahip olacaklardır. Bu üniversitede Endüstri Mühendisliği lisans programları şunlardır:

 • Endüstri Mühendisliği, Lisans Derecesi (B.Sc.)
 • Endüstri Mühendisliği, Yüksek Lisans (M.Sc.)

5. KIT – Karlsruhe Teknoloji Enstitüsü

KIT – Karlsruher Institut für Technologie

Sizi hem ekonomik hem de teknik ilgi alanlarına uygun bir derece elde etmek istiyorsanız, Karlsruhe Institute of Technology’de Endüstri Mühendisliği lisans programını seçebilirsiniz. KIT, bu kursun mezunlarının istihdam şansının yüksek olmasını sağlayan üç şeyi listeler: Almanya’nın yeniliğe dayalı bir yüksek teknoloji ülkesi olduğu gerçeği, Endüstri Mühendisliği dersinin öğrencileri donattığı güçlü nicel ve metodolojik dikkat gibi. günümüzün dijital toplumunda ve sadece Almanya’da değil, iyi düşünülmüş veriye dayalı kararların öneminin her geçen gün arttığını.

KIT’de Endüstri Mühendisliği okurken kendi kurs içeriğinizi seçebilirsiniz. Bunun anlamı, teknik bir konuya bağlı değilsiniz. KIT’deki temel programdaki zorunlu dersler, öğrencilere konuya genel bir bakış sağlar. Ek olarak, lisans programının uzmanlık bölümünde teknik ve ekonomi konularındaki ders içeriğini seçebilirsiniz.

Almanya eğitim danışmanlığı

Tüm öğrencilerimize %100 yerleşim garantisi veriyoruz. Eğer Almanya’da herhangi bir Devlet üniversitesine yerleşemezseniz sizden hiç bir şekilde danışmanlık ücreti almıyoruz.

Almanya üniversite başvurusu için istenilen evraklar

 • Lise transkript ( ıslak imza ve mühürlü, aslından Almanca yeminli tercüme edilmiş, Noter onaylı, Apostil yapılmış  olmalı)
 • Lise diploma (  Aslından, Almanca yeminli tercüme edilmiş, Noter onaylı, Apostil yapılmalı)
 • ÖSYM sonuç belgesi (Aslından, Almanca yeminli tercüme edilmiş, Noter onaylı, Apostil yapılmalı
 • Almanca yeminli tercüme edilmiş, Noter onaylı, Apostil yapılmalı )
 • 2 adet akademik referans ( Referans kişinin adı soyadı, görevi , tel numarası, email adresi , İngilizce , Almanca olabilir )
 • CV ( İngilizce yada Almanca )

Almanya’da ücretsiz üniversite okuyun !

 • Alman devlet üniversitelerinin kalitesi tüm Dünya’da kabul görmüştür. Türkiye’den çok sayıda öğrenci her yıl kaliteli alman devlet üniversitelerinde ÜCRETSİZ eğitim almaktadır.
 • Alman devlet üniversitelerinin Türkiye’de YÖK tarafından  denkliği vardır ve tüm Dünya’da geçerlidir.
 • Bilinenin aksine Almanya’da üniversite eğitimi maliyeti Türkiye’de ki üniversite maliyetlerinden daha yüksek değildir.
 • Almanya’da bir  öğrencinin konaklama dahil aylık gideri ortalama 750,- 950 euro arasındadır.
 • Türk öğrencilerin Üniversite eğitimleri esnasında çalışma izinleri vardır.

Almanya’da eğitim hakkında daha fazla bilgi almak için bizi 0 212 543 58 06 dan arayabilirsiniz. Almanya eğitim danışmanlığı olarak size Almanya eğitim yolculuğunda rehberlik etmekten memnuniyet duyacağız.

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.