Augsburg’da eğitim ve yaşam

757
Augsburg’da eğitim ve yaşam
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Augsburg’da eğitim ve yaşam

Augsburg, 2000 yıl önce kurulmuş tarihi bir şehirdir. Şehir, geçmişte dini merkez olarak kabul edilen şehirlerden biri olduğu için çok sayıda tapınağa sahip harika bir mimariye sahiptir. Neyse ki, Augsburg savaşlardan hiçbir zaman etkilenmedi ve bu, binalarında ve anıtlarında açıkça görülüyor. Ayrıca yer, tarihçilere zihinlerini beslemek için geçmiş hakkında büyük bilgiler sağlar.

Augsburg’un Tarihsel Önemi

Augsburg şehri mimari olarak çok çeşitlidir. Sokaklarında eski ve yeni mimarisiyle kendinizi büyüleyebilirsiniz. Bir yanda, yüzyıllar boyunca doğal olarak korunmuş tüm ince detaylarıyla Rocco ve Rönesans havasını hala görebilirsiniz. Öte yandan, şehrin endüstrisinin, mevcut bir gerçeklik kontrolü olan modern geleneklere göre kendisini nasıl geliştirdiğini görebilirsiniz.

Augsburg, Almanya’nın en eski çağdaş şehirlerinden biridir.

Çok iyi huylu bir coğrafi konuma sahip olduğu için Almanya’daki en eski çağdaş şehirlerdi. Konumu, uluslararası ve ulusal olarak tatmin edici bir ekonomik sirkülasyon geliştirerek, farklı ticaret ve zanaatlarla uğraşmasına yardımcı oldu. Ayrıca, şehrin ekonomik istikrarı da tüccarların politik olarak etkili olmalarına yardımcı oldu. Zengin nüfuzlu iş adamı olarak bilinen Jacob Fugger gibi Augsburg’luydu ve ülkedeki büyük siyasi olaylarda da yer aldı. Üstelik dünyanın en eski sosyal konut varlığını inşa eden etkili tüccar ailelerden biri olan Fuggers da bu tarihi kente aitti.

Augsburg, Almanya’nın barışçıl şehirlerinden biridir

Augsburg, Almanya’da barışçıl ve geleneksel bir küçük kasaba görüntüsü veriyor. Ancak dünya tarihini değiştiren bu şehrin kalbinden krallar ve diğer büyük isimler çıktı. Örneğin Bertolt Brecht, Leopold Mozart ve Rudolf Diesel şiir, mühendislik ve müzik alanında iz bıraktılar. Ek olarak, Jacob Fugger’ın ticaret kavramında devrim yarattığı bilinmektedir.

Augsburg’daki turistik yerler ve gelenekler

Augsburg’da yaşamak, insanları büyük gelenek ve tarihe sahip olduğu için benzersizdir. Bu nedenledir ki, bu tarihi şehre en iyi eğitimi ve yaşanacak çevreye sahip olmak için gelen öğrenciler de dahil olmak üzere dünyanın her yerinden insanları kendine çekmektedir.

Üstelik şehirde aynı Venedik gibi şehri güzel ve şaşırtıcı kılan kanallar zinciri de var. Ayrıca Maximillian Caddesi, eğlenmek için en iyi kulüplere, barlara ve eğlence yerlerine sahip olduğu için insanlara harika bir gece hayatı sağlar. Bu nedenle, Augsburg’da olduğunuzda bolca eğlenin ve yerin güzelliğinin ve dinginliğinin tadını çıkarın.

Augsburg’daki En İyi Üniversiteler

Augsburg, hemen hemen her eğitim alanında en iyi okullara sahiptir . Dünyanın her yerinden öğrenciler kaliteli eğitim almak için Augsburg şehrine geliyor. Augsburg’da ayrıca DAAD Bursu sunan iki devlet üniversitesi vardır ve bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Augsburg
 • Augsburg Üniversitesi

Augsburg’da Yaşam Maliyeti

Augsburg’da yaşamak, paranızı nasıl harcadığınız tamamen size bağlı olduğundan, dünyadaki diğer şehirlerden farklı değildir. Güncel bir tahmine göre, öğrencilerin Augsburg şehrinde 600-700 avroya iyi yaşayabileceği öne sürüldü.

Augsburg’da eğitim ücretsizdir, ancak üniversiteye 100 Euro ödemeniz gerekir. Üniversite olanaklarından yararlanmak için dönemlik katkı payıdır ve zorunludur. Ancak, okurken çalışmak istiyorsanız, sadece 180 yarım gün veya 90 tam gün çalışmanıza izin verilir. Bunun dışında daha fazla çalışmak istiyorsanız ilgili ofisten izin almanız gerekiyor.

Augsburg’daki düşük bütçeli restoranda tek kişilik yemek sadece 6-7 Euro’ya mal oluyor. Ancak, lüks bir restoranda iki kişi için ödeme yapıyorsanız, o zaman size 70 Euro’ya kadar mal olabilir ki bu çok pahalıdır. Üstelik bir kafe latte fincanı 2,5 Euro’ya mal oluyor ki bu Almanya’daki diğer şehirlerle aynı.

Restoranlarda yemek yemek pahalı olabilir. Yani, evde yemek pişirirseniz ve günlük yemeklerinizi yaparsanız, elbette çok paradan tasarruf edebilirsiniz. Temel gıda maddelerinin fiyatları çok düşük olduğu için restoranda yemek yemek.

Almanya’nın Augsburg kentinde temel gıda maddelerinin fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • 1 kg elma veya portakal 2 Euro
 • Bir şişe Süt daha az 1 euro
 • Beyaz Ekmek 1 eurodan az
 • 1 euro’dan az yerli bira
 • Bir paket sigara 8 avroya mal oluyor.

Augsburg’da Konaklama Maliyeti:

Konaklama söz konusu olduğunda, yurtlar çok ucuzdur, ancak bazı öğrenciler fiyatı konuma göre değişen özel konaklamalarda yaşamayı tercih eder. Ancak, yerinizi başkalarıyla paylaşmakta iyiyseniz, o zaman çok paradan tasarruf edebilirsiniz. Ayrıca elektrik, çöp, ısıtma ve su için 200€’ya kadar mal olabilen faturaları ödemeniz gerektiği için.

Şehir merkezindeki ve Augsburg şehir merkezi dışındaki dairelerin fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • Tek kişilik oda şehir merkezinde 450 avro, şehir merkezi dışında 400 avroya mal oluyor.
 • Paylaşımlı Daire şehir merkezinde 300 avro, şehir merkezi dışında 200 avroya mal oluyor.

Augsburg’da eğlence, fitness ve giyim masrafları:

Ayrıca, eğer bir fitness delisiyseniz, fitness kulübüne üyelik ücreti sadece 20€’dur. Bunun dışında giyim fiyatları tercihlerinize göre değişir çünkü Primark’tan ucuza satın alabilir veya en iyi markaların mağazalarından pahalı kıyafetlere sahip olabilirsiniz.

Augsburg’da görülmeye değer yerler 

Aşağıdakiler gibi uluslararası ve yerel Alman gezginler için Augsburg’da görülmeye değer birçok tarihi, modern ve diğer çekici yerler vardır:

 1. MerkurBrunnen
 2. Fuggerei
 3. Weberhaus
 4. Schaezler Sarayı
 5. Augsburger Kukla Tiyatrosu Müzesi
 6. Kuhse
 7. MAN Müzesi
 8. Üç çağdaş sanat müzesine sahip Kammgarnspinnerei
 9. Bertolt Brecht Haus

Augsburg’da yapılacak şeyler 

Augsburg şehrinde çeşitli ilginç aktiviteler sizi bekliyor ve Augsburg gezinizi heyecanlı, eğlenceli ve unutulmaz kılmak için aşağıdaki listede en iyileri listeledik:

 • Eiskanal mutlaka görün
 • Büyüleyici Augsburg şehrinde Segway turunun keyfini çıkarın.
 • Kalıcı bir tiyatro oyunu “Bütün dünya bir sahne”yi izleyin, kesinlikle seveceksiniz.
 • Ekim ve Paskalya aylarında yılda iki kez düzenlenen Augsburgers Dult’ta bol bol alışveriş yapın.
 • Orta çağ kasabasında sevdiklerinizle yürüyüş yapın.
 • Tatlıları seviyorsanız, taze eriklerle pasta yapan “Augsburger Datschi”de kendinizi şımartın.
 • Augsburg’da pazar günlerinin hareketsiz olduğuna dikkat edin, bu yüzden şehir sonsuz bir sessizlik içinde olacağından planlarınızı ondan önce yapın.
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.