Almanca öğrenmek zor mu dur ?

2355
Almanca öğrenmek zor mu dur ?
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Almanca Öğrenmek zor mu ?

Almanca Öğrenmek zor mudur ?

Herkese Merhaba 🙂 Şimdi bu yazımı okuyan ve şu anda harıl harıl çalışan öğrencilerimin cevabını biliyorum 🙂 Ama yine de benim kişisel fikrim şu . Lütfen Almanca konusunda ki tüm ön yargılarınızı bir kenara bırakın 🙂 Almanca öğrenmek aslında korktuğunuz kadar zor değil. Bu konu da kulakları çınlasın  Emirhan Talha , Tuna ve Ege Yuva, Sevgili İlayda, Çok değerli Ekin Deniz,  ve tabi ki söylene söylene B2 ye Türkiye gelen Tarık  …ve daha niceleri… Onlar başardılar. En azından yolun yarısını geçtiler. Siz neden yapamayasınız ? Peki Ama nasıl dediğinizi duyar gibiyim. İşte buyrun yine dopdolu bir yazıya başlıyoruz. 🙂

 

Almanca öğrenmenin zorluk seviyesi, dil öğrenme deneyiminize ve ana dilinize bağlı olarak değişebilir. Almanca öğrenmenin zorluğunu etkileyebilecek birkaç faktör:

Ana dilinizle benzerlikler: Ana dilimiz bir Cermen dili olsaydı eğer (İngilizce, Felemenkçe veya Norveççe gibi), dilbilgisi ve sözcük dağarcığı açısından Almanca’yı öğrenmeyi kolaylaştıran bazı benzerlikler bulabilirsiniz.

Ama biz Türküz. Türkler nasıl Almanca Öğrenmeli ?

Dilbilgisi karmaşıklığı: Almanca, birden çok durum, cinsiyet ve fiil çekimi içeren karmaşık bir dilbilgisi sistemine sahiptir. Bu, daha basit gramer yapılarına sahip dillere kıyasla öğrenmeyi daha zor hale getirebilir.

Telaffuz: Almanca telaffuz, diğer dillerde olmayan belirli seslerin varlığından dolayı zor olabilir. Örneğin, Almanca’daki “ch” sesine (“ich” veya “nicht” gibi) hakim olmak bazı öğrenciler için zor olabilir.

Kelime dağarcığı: Almanca geniş bir kelime dağarcığına sahiptir ve bazı kelimeler oldukça uzun ve hatırlaması zor olabilir.

Ama sorunun cevabı halen gelmedi diyenler için  işte size yardımcı olabilecek bazı ipuçları:

  1. Dilbilgisinde güçlü bir temel oluşturun: Almanca dilbilgisi karmaşık olabilir, bu nedenle sağlam bir temelle başlamak önemlidir. Vakaları, fiil çekimlerini ve cümle yapısını erkenden öğrenmeye odaklanın.
  2. Telaffuz alıştırması yapın: Almanca, Türkçe konuşanlar için ustalaşması zor olabilecek bazı benzersiz seslere sahiptir. Telaffuz alıştırması yapmak ve ana dilini konuşanları dinlemek için zaman harcayın.
  3. Almanca kaynakları kullanın: Almanca müzik dinleyerek, Almanca TV şovları izleyerek ve Almanca kitaplar okuyarak kendinizi mümkün olduğunca Almanca’ya kaptırın. Becerilerinizi uygulamanıza yardımcı olabilecek dil öğrenme uygulamaları ve web siteleri gibi birçok çevrimiçi kaynak da vardır.
  4. Bir Almancı kuzen yok mu ?: Ülkenimizin çok ciddi bir kısmı Almancı. ( Tabirimi maruz görün ) Almanya’da bulunan bir akraba, yakın tanıdık, Arkadaş, kuzen… bunlar çok lazım.
  5. Bir Almanca kursuna katılın: Bir Almanca kursuna kaydolmak, dili yapılandırılmış bir şekilde öğrenmek ve ilerlemeniz hakkında geri bildirim almak için harika bir yol olabilir. ( Yeterli bütçeniz yoksa bizden öneriler alın )
  6. Sabırlı ve ısrarcı olun: Yeni bir dil öğrenmek zaman ve pratik gerektirir. Hemen ilerleme görmezseniz cesaretiniz kırılmasın ve sürekli olarak üzerinde çalışmaya devam edin. Özveri ve pratikle, Almanca’yı akıcı hale getirebilirsiniz.

Genel olarak, Almanca öğrenmesi zor bir dil olsa da, aynı zamanda net kuralları ve kalıpları olan oldukça yapılandırılmış bir dildir. Yeterince pratik ve kendini adama ile, Almanca’da yetkin hale gelmek kesinlikle mümkündür.

Ee Mark Twain haksız mı ?

Mark Twain, Almanca öğrenirken karşılaştığı zorlukları anlattığı “Korkunç Alman Dili” başlıklı bir makale yazdı. Makalesi esprili ve yer yer abartılı olsa da, birçok dil öğrencisinin Almanca öğrenirken karşılaştığı bazı zorluklara değindi. ( Mark Twain bir Mizah ustası, Tabi ki abartacak . Kim bu herif diyenler lütfen buradan buyrun. Sonra siteye geri gelmeyi unutmayın lütfen 🙂

Ancak Twain’in “Hayat Almanca öğrenmek için yeterince uzun değil” sözünün tamamen doğru olduğuna inanmıyorum. Almanca, karmaşık dilbilgisi ve kelime dağarcığıyla öğrenmesi zor bir dil olsa da, yeterli zaman ve çabayla akıcı hale gelmek kesinlikle mümkündür.

Dil öğrenmenin uzun vadeli bir süreç olduğunu ve özveri ve sebat gerektirdiğini hatırlamak önemlidir. Almanca öğrenmek diğer bazı dillere göre daha uzun sürse de imkansız değildir. Tutarlı bir çaba ve pratikle, herkes yüksek düzeyde Almanca öğrenebilir.

Bu nedenle, Twain’in makalesi Almanca öğrenmenin bazı zorluklarını vurgulasa da, eğer ilgileri varsa, hiç kimseyi dili öğrenmeye çalışmaktan caydırmamalıdır.

Almanya eğitim danışmanlığı

Almanca öğrenmek zor mu , Almanya dil okulları , Almanya üniversiteleri ve Almanya eğitim danışmanlığı hakkında daha fazla bilgi için bizi arayın. 0 212 261 28 88 – 0 212 543 58 06

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.