Almanya’da asla yapmamanız gereken 10 şey

3993
Almanya’da asla yapmamanız gereken 10 şey
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Almanya’da asla yapmamanız gereken 10 şey

Yakın zamanda Almanya’yı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, yerel dilde sadece birkaç kelime bilmenin yeterli olmadığını söyleyeyim. Kültürlerini bilmek de aynı derecede önemlidir. Bu fazladan adımı atmaktan ve herhangi bir kuralı çiğnemediğinizden veya başınızı belaya sokabilecek yerel kuralları göz ardı etmediğinizden emin olmanızdan zarar gelmez. Tüyleri karıştırmak istemiyorsanız Almanya’da uymanız gereken 10 kural var.

(Özelikle Almanya’da eğitim alacak sevgili genç arkadaşlar sıfır Almanca ile nasıl Almanya’ya giderim diyorsunuz ya . İşte bunu sakın yapmayın. En az A2 – B1 seviyeye gelmeden gitmeyin. Dil eğitimi konusunda  oldukça cüzi miktarlar içeren eğitim paketleri internette bulabilirsiniz.)

1. Nazi Selamını Yapmayın

Bu kuralın çok ciddiye alınması gerekiyor, tamam mı? Asla Nazi selamı vermeyin veya herhangi bir Nazi sembolü kullanmayın. Bunu yapmak ciddi bir suç olarak kabul edilir ve yakalanırsanız 5 yıl hapis cezası ile tutuklanabilirsiniz.

Ayrıca, konu ortaya çıksa bile, herhangi bir noktada Hitler’in adını VERMEYİN.

2. Karşıdan karşıya kırmızı ışıkta geçmekten kaçının

Kırmızı trafik ışığı varken caddeleri geçmeyin. Taksim ‘de yada Beşiktaş Barbaros bulvarında ki gibi kırmızıda geçmeyin ve bunun yerine sabırla ışığın yeşile dönmesini, yayaların geçmesini beklemelisiniz.  Pekala, karşıdan karşıya geçmek bu ülkede hoş görülmüyor. Beklemek zorundasın! Eğer yapmazsan, para cezasına çarptırılabilirsin.

3. Asla bisiklet şeridinde yürümeyin

Evet, Almanya’da arabalar, bisikletler ve yayalar için ayrı şeritler var, bu yüzden . Bisiklet şeridinde yürümek kesinlikle yasaktır. Ayrıca,  bir bisikletçi tarafından çarpılabilirsin. Bu yüzden güvende olun ve her zaman şeridinize bağlı kalmayı unutmayın.

4. Savaş hakkında konuşmaktan kaçının

Bu dünyadaki herhangi bir şey hakkında konuşun, ama elbette İkinci Dünya Savaşı ve Hitler’den değil. Bunlar, tartışmamanız gereken çok ciddi ve hassas konulardır. Almanları rahatsız edecek hiçbir şey yapmayın. Anlaşıldı?

5. Parmağınızı başınıza doğrultmayın

Çünkü baş parmağınızla işaret etmek hakaret olarak kabul edilir. Temel olarak bu kişinin deli olduğunu söylediğiniz anlamına gelir ve eminim ki birini gücendirmek istemezsiniz.

Yani, BU HAREKETTEN KAÇININ.

6. Konuşurken sakız çiğnemeyin veya elinizi cebinize sokmayın.

Biriyle konuşurken sakız çiğnemek veya ellerinizi cebinize sokmak kaba ve saygısızca kabul edilir.

7. Ayakkabılarınızla kimsenin evine girmeyin.

Bir eve davet edildiyseniz, ayakkabılarınızla girmenin uygun olduğundan emin olun. Çoğu Alman, eve girmeden önce gönüllü olarak girişte ayakkabılarını çıkarır. Bu nedenle, ideal olan arkadaşlarınızı ve ailenizi ziyaret ediyorsanız da aynısını yapmanız olacaktır.

8. Kullandıktan sonra su şişenizi çöp kutusuna atmayın.

Eğlenceli bir gerçek, Almanya’da bir su şişesi satın aldığınızda, belirtilen orandan 25 sent daha fazla ücret alıyorsunuz. Evet, bunun arkasında mantıklı bir sebep var. Boş şişeyi dükkana iade ettiğinizde 25 sentinizi geri alırsınız. Bu, şişeyi geri dönüşüm amacıyla iade ettiğinizden emin olmak için yapılır. Güzel fikir !

9. Geç kalmayın

Almanlar zamanı çok ciddiye alırlar. İster bir toplantıya gidiyor olun ister bir arkadaşınızı ziyarete gidiyor olun, tam zamanında olun. Çünkü geç kalmak karşıdaki kişiye saygısızlık olarak adlandırılır.

10. Sessiz saatlere saygısızlık etmeyin

Pazar herkes için dinlenme günüdür. Bu nedenle, evde komşularınızı rahatsız edebilecek yüksek sesle herhangi bir şey yapmaktan kaçınmalısınız. Vakumlama, delme ve yüksek sesli müzik yok lütfen. Kurallara uymazsanız komşularınız kızabilir ve hakkınızda resmi şikayette bulunabilir ve çıkmaza girebilirsiniz. Bu yüzden beladan uzak durun.

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.