Almanya’da eğitim hakkında merak edilenler

369
Almanya’da eğitim hakkında merak edilenler
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Almanya’da eğitim hakkında merak edilenler

Dünyanın en popüler yurt dışı eğitim ülkelerinden biri olarak bilinen Almanya’da 450.000’den fazla uluslararası öğrenci eğitim görmektedir. Uluslararası öğrenciler arasında en iyi 5 yurtdışı eğitim ülkesi listesine giren Almanya’da, dünyanın en iyi 250 enstitüsü arasına giren 20’nin ‘ün üzerinde en iyi üniversiteye ev sahipliği yapmaktadır. Bknz : Almanya’nın en iyi üniversiteleri

Dünya çapında tanınan 20.000 derslik bir müfredattan son derece düşük öğrenim ücretlerine kadar, ülke Kanada, İngiltere ve ABD’den sonra uluslararası başvuru sahipleri için mükemmel bir yurtdışı eğitim ülkesi olduğunu kanıtlamıştır. Türkiye, Hindistan, Çin’in ardından Almanya’ya en çok uluslararası öğrenci gönderen üçüncü ülke konumundadır. Economic Times’a göre, Almanya’daki uluslararası öğrenci sayısı her yıl ciddi oranda artmaya devam etmektedir.

21. Yüzyılda Almanya kendisini küresel bir güç merkezi olarak sunmuştur ve şu anda dünyanın en büyük 4. GSYİH’sine sahiptir. Bu durum, mezuniyet sonrası iş bulma fırsatları söz konusu olduğunda, yaklaşık %80’lik yüksek istihdam oranıyla da kendini göstermektedir. Bunun dışında, on yıl içinde işsizlik oranındaki kademeli düşüş, ülkeyi Almanya’da okumak isteyen yabancı öğrenciler için daha da cazip hale getirmiştir.

Almanya, uzun vadeli 2030 yılı yapılanmalarında , nüfusunun hızla yaşlanması, nitelikli çalışan eksikliği dolayısı ile gençlere büyük fırsatlar sunmaktadır. Özelikle Almanya’da lisans ve yüksek lisans eğitimleri bu ülke de tamamlayan öğrenciler vatandaşlık başta olmak üzere , bir çok önemli avantaj yakalayabilirler.

Almanya’da Eğitim: Uluslararası Öğrenciler için En İyi Üniversiteler

Almanya’da başvuru sahiplerinin seçebileceği hem kamu hem de özel sektörde çok sayıda prestijli enstitü bulunmaktadır. Bu süreçte size yardımcı olmak için, ülkedeki en saygın 10 üniversitenin bir listesini, ilgili uluslararası öğrenci yüzdeleriyle birlikte derledik.

Enstitünün adı THE Dünya Sıralaması 2022 QS Sıralaması 2022 Uluslararası Öğrenci Nüfusu
Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi #32 #64 %17
Münih Teknik Üniversitesi #38 #=50 %27
Heidelberg Üniversitesi #42 #63 %18,6
Charité – Universitätsmedizin Berlin #73 #=58 %19
Tübingen Üniversitesi #=78 #177 %14
Berlin Humboldt Üniversitesi #74 #=128 %18
Freiburg Üniversitesi #108 #172 %23
RWTH Aachen Üniversitesi #108 #165 %21
Bonn Üniversitesi #112 #=226 %13
Berlin FreeÜniversitesi #83 #127 %21

Almanya’da Ne Okumalı?

Almanya, 400 devlet ve özel üniversitesinde her birey için mükemmel bir program sunan binlerce farklı kurs sunmaktadır. Ülkedeki öğrenim ücreti dünyadaki diğer uluslara göre nispeten daha düşük olduğundan, Almanya, Doğa Bilimleri, İşletme ve Ekonomi vb. programların yanı sıra Bilgisayar bilimleri, Matematik, Mühendislik alanlarında derece arayan STEM kursları öğrencilerini büyük ölçüde çekmektedir.

Ülkedeki uluslararası öğrenciler arasında Almanya’da öğrenim görebilecek diğer popüler kurslar arasında Kimya, Psikoloji , Tıp ve Diş Hekimliği, Doğa Bilimleri ve Mimarlık da aynı derecede popülerdir.

Almanya aynı zamanda Hava Arkeolojisi, Biyonik, kaynaştırma teknolojisi gibi çok çeşitli sıra dışı dereceler de sunmaktadır . En popüler 5 akış ve bunlarla ilgili diğer bilgiler aşağıda belirtilmiştir.

Popüler Program Kurs için en iyi Alman Üniversitesi Almanya’da Kayıtlı Toplam Öğrenci
Mühendislik ( Makine Mühendisliği ) Münih Teknik Üniversitesi 71.352
İşletme Yönetimi ( MBA ) Mannheim Üniversitesi 52.168
Beşeri bilimler Berlin Humboldt Üniversitesi 37.619
Bilgisayar Bilimleri Münih Teknik Üniversitesi 20.000
Matematik Bonn Üniversitesi 10.000
Güzel Sanatlar ve Uygulamalı Sanatlar Berlin Teknik Üniversitesi 24.412

Almanya’da Nasıl Eğitim Alınır: Başvuru Süreci

Önümüzdeki oturumda başvuru yapacağınız ülkenin Almanya olduğuna dair nihai karara ulaştıysanız, mümkün olan en kısa sürede başvurunuz üzerinde çalışmaya başlamanız önemle tavsiye edilir. Bu süreçte sizlere hizmet verebilmek adına Almanya başvuru sürecine ilişkin adım adım rehber aşağıda derlendiği gibidir.

 1. Seçeneklerinizi keşfedin: Ülkede 20.000’den fazla program sunan yaklaşık 400 üniversite olduğundan , ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun alternatifi seçin.
 2. Mali durumunuzu planlayın: Almanya, milliyetlerine bakılmaksızın adaylara neredeyse ücretsiz ve uygun fiyatlı eğitim sunmasıyla ünlüdür. Ülkedeki çoğu devlet üniversitesi ücretsiz olsa da, özel ve yüksek lisans programları dünyanın diğer ünlü enstitüleriyle aynı düzeyde ücret talep edebilir.
 3. Başvurunuzu hazırlayın: Almanya’daki üniversiteler genellikle kendi başvuru süreçlerini, minimum başvuru ücretini ( 50 Euro’yu aşmayan ) ve son başvuru tarihlerini takip ederler.
 4. Başvurunuzu gönderin: Ülkenin, kendi son başvuru tarihleriyle birlikte 2 kabul sezonu vardır. Başvuru sahiplerinin, özellikle vizenin reddedilmesi vb. gibi son dakika komplikasyonlarından kaçınmak için vize başvurusunda bulunmaları gerekiyorsa, başvurularını bu son tarihlerden  en az 5 ila 8 ay önce göndermeleri önemle tavsiye edilir.
 5. Almanya’da eğitim vizesine başvurun: Kabul mektubunuzu alır almaz pasaport, sağlık sigortası ve para kanıtı gibi ilgili belgelerle birlikte en yakın Alman Büyükelçiliğine öğrenci vizesi başvurusunda bulunun. Ocak 2020’den itibaren, bir başvuru sahibinin öğrenci vizesine hak kazanabilmesi için yaklaşık 11.600 Euro tutarında fon göstermesi gerekmektedir .

Almanya eğitim danışmanlığı İstanbul

Almanya’da birlikte çalıştığımız tüm öğrencilerimize %100 yerleşim garantisi veriyoruz. Eğer bizimle bir çalışmanıza rağmen Almanya’da herhangi bir Devlet üniversitesine yerleşemezseniz sizden hiç bir şekilde danışmanlık ücreti almıyor ve tüm ödemelerinizi kesintisiz geri iade ediyoruz !

 • Alman üniversitelerinin eğitim standartları ve kalitesi oldukça yüksektir.
 • Üniversite eğitiminizi Alman devlet üniversitelerinde alacaksınız ve eğitimleriniz ücretsiz olacaktır.
 • Alman devlet üniversitelerinin Türkiye’de YÖK tarafından  denkliği vardır ve tüm Dünya’da geçerlidir.
 • Bilinenin aksine Almanya’da üniversite eğitimi maliyeti Türkiye’de ki üniversite maliyetlerinden daha yüksek değildir.
 • Almanya’da bir  öğrencinin konaklama dahil aylık gideri ortalama 800,- 9000 Euro arasındadır.
 • Türk öğrencilerin Üniversite eğitimleri esnasında çalışma izinleri vardır.
 • Almanya’da bir devlet üniversitesini bitirdikten sonra kariyerinize Almanya’da devam edebilir yada Türkiye’de iyi bir kariyer yolculuğuna başlayabilirsiniz.

Almanya’da eğitimAlmanya’nın en iyi işletme üniversiteleriAlmanya Devlet üniversiteleriAlmanya vizesiAlmanya dil okulları , Almanya’da mimarlık eğitimi ve diğer Almanya eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz bizi aramaktan çekinmeyin.

Tel : 0 212 543 58 06 – 0 212 261 28 88 – 0 535 712 07 90

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.