Almanya’da Ekonomi eğitimi veren üniversiteler

6090
Almanya’da Ekonomi eğitimi veren üniversiteler
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Almanya’da Ekonomi eğitimi veren üniversiteler

Almanya’da ekonomi eğitimi veren üniversiteler hakkında arama yaparken geldiğiniz bu makalede, özelikle Almanya’da bu alanda eğitim planları yapan öğrencilere yardımcı olmayı amaçlıyorum

Ekonomi, mal ve hizmetlerin üretimini, dağıtımını ve tüketimini inceleyen sosyal bilimdir.

Ekonomi (ulusal ekonomi veya ekonomik siyaset bilimi olarak da bilinir) ekonomi biliminin bir dalıdır. Malların ve üretim faktörlerinin üretimi ve dağıtımındaki karşılıklı ilişkileri inceler. Ekonomi ayrıca ekonomik koşullar altında insan eylemiyle, yani insan eyleminin ekonomik olarak nasıl haklı gösterilebileceği ve hangi eylemin birey veya topluluk için mümkün olan en büyük faydayı sağladığı sorularıyla ilgilenir. Ekonomi politikası için yasaları ve önerileri aramak için kullanılır; ayrıca bireysel ekonomik süreçler mikroekonomi ve makroekonomik süreçler makroekonomi çerçevesinde ele alınmaktadır.

Güçlü ekonomisi ve gelişen iş dünyası ile Almanya, ekonomi veya işletme okumak isteyen uluslararası öğrenciler için en iyi seçimdir. Yüksek dereceli üniversiteler, öğrenim ücreti yok ve uygun yaşam maliyeti, dünyanın her yerinden öğrencileri Almanya’ya çekiyor.

İnternette bir çok web sitesinde En iyi Alman üniversitelerini bulmanıza yardımcı olabilecek çeşitli Alman üniversite sıralama tabloları bulunmaktadır. Bu yazımda, ekonomi alanına ve Almanya’da ekonomi mezunu yetiştiren en iyi işletme üniversitelerinden bazılarına bir göz atacağız.

Almanya’da ekonomi eğitimi alın

Alman üniversiteleri genellikle bilim ve araştırmaya güçlü bir şekilde odaklanır.

Çoğu kurum, tümü çağdaş ve uluslararası kapsamda olan ekonomi, işletme ve matematik kursları sunar . Uluslararası öğrencilere sunulan hem Lisans hem de Yüksek Lisans dereceleriyle Almanya, uluslararası deneyim ve iş piyasasında büyük şanslar kazanmak için lisans programları ve ekonomi bölümleri arayan iş odaklı beyinler için popüler bir destinasyondur.

Ekonomik çalışma programları, ekonomik soruların ve çağdaş ekonomik kavramların bağımsız bilimsel analizinde temel becerilerle başlar ve ardından işletme, finans, çeşitli ekonomik sektörler ve ekonomik konulara daha derinlemesine bir bakış açısına geçer.

Alman üniversiteleri, gerçek dünya deneyimine dönüşen yüksek düzeyde Ekonomi eğitimi sunmaktadır. Ekonomi dersleri için şartlar, üniversiteye ve sunulan program veya kursların türüne göre değişir, ancak genellikle yüksek öğrenim yeterliliği, İngilizce veya Almanca dil becerilerini içerir.

Aşağıda, BBA, İşletme Lisans, lisansüstü seviyeler ve Doktora Derecesi programları veya diğer ekonomi ile ilgili kurslar ve bitişik disiplinler için programlar sunan en iyi araştırma kurumları ve en iyi üniversiteler hakkında ayrıntılı bilgi veriyoruz.

Almanya’daki en iyi Üniversitelerde Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi alma hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizi arayabilirsiniz : 0 212 261 28 88

Almanya ekonomi eğitimi için iyi bir ülke mi ?

Ekonomik sorunlar günlük hayatımızda bize eşlik ediyor: ekonomik büyüme, ücret eşitsizliği ve işsizlik, medyada finansal krizler, emisyon haklarının ticareti veya küreselleşmenin etkileri kadar mevcut. Aynı zamanda, hepimiz kişisel ve profesyonel hayatımızda çok sayıda ekonomik karar vermek zorundayız. Almanya’daki üniversitelerde ekonomi alanında yapılan çalışmalarda, öğrenciler bu soruların analizi ve cevaplarıyla ilgilenmek için kaydoldular.

Almanya’da ekonomi eğitimine yönelik entegre yaklaşım , gerçek kurumsal dünyanın profesyonel iklimine dayanmak için yönteme dayalı bir yaklaşım kullanarak yoğun eğitim yoluyla becerileri ve nicel yöntemleri öğrenen yüksek kaliteli mezunlar üretir .

Alman üniversiteleri çığır açan araştırmalar yürütüyor ve Ekonomi alanında yüksek öğrenim sunan üniversitelerin dünya sıralamasına hakim. Ekonomi için en iyi Alman üniversiteleri zengin bir tarih sunar ve her fakülte, Davranış Bilimleri, Bilgisayar Bilimleri, Kantitatif Ekonomi ve Psikolojik Ekonomi dahil olmak üzere çok çeşitli kurs ve programlara sahiptir.

Almanya’da ekonomi hangi üniversiteler de okunmalı ?

Bizimle iletişime geçerek Almanya’da yaşamak istediğiniz şehirde bulunan bir Ekonomi programını veya üniversiteyi kolayca ve hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Freiburg’daki Albert Ludwigs Üniversitesi, Heidelberg Üniversitesi, Berlin Humboldt Üniversitesi, Münih’teki Ludwig Maximilian Üniversitesi ve Münih Ekonomi Enstitüsü birkaç öneridir. Bu üniversiteler, Almanya’daki en iyi on üniversite ve işletme okulu arasındadır. Her üniversite, Ekonominin tüm alanlarında yoğun öğretim ve üst düzey eğitim sunar.

Ludwig-Maximilians-Üniversite Münih

LMU 1472’de kuruldu. 2021/2022’de toplam 50.918 öğrenciden 5.269’u kadın olmak üzere 8.515 uluslararası öğrenci vardı. Üniversite sadece ekonomide değil, genel olarak yüksek öğrenimde de dünya lideridir ve dünyanın en iyi üniversitelerinden biridir.

LMU , Ekonomi, Ekonomik Pedagoji ve Ekonomik Matematik dahil olmak üzere çok çeşitli konularda 200’den fazla eğitim programı sunmaktadır  . Lisans dereceleri genellikle altı yarıyılı kapsar ve Yüksek Lisans derecelerinin tamamlanması iki ila dört yarıyıl sürer.

Bireysel kurslar için farklı kabul koşulları vardır. Doktora programları, İngilizce Yüksek Lisanslar veya çift dereceler hariç, genellikle Almanca dil yeterliliği gereklidir. Başvuru sırasında okulun fakültesi tarafından yetenek testleri istenebilir.

Yaz dönemi için başvurular 15 Ocak’a, kış dönemi için 15 Temmuz’a kadar yapılmalıdır. Uluslararası öğrenciler, öğrenci vizesi için birkaç ay önceden başvuruda bulunmalı   ve gerekli Almanya bloke banka hesabını açmak için düzenleme yapmalıdır.

Bonn Üniversitesi

Rheinische Friedrich-Wilhelms-University Bonn veya daha basit bir ifadeyle Bonn Üniversitesi, Almanya’da 13. sıradadır. 200’den fazla eğitim programı sunulan öğrenciler, üniversitede Lisans ve Yüksek Lisans derecelerini alabilirler. Ekonomi, Hukuk ve Ekonomi derslerinin yanı sıra, kayıtlı öğrenciler için ilgili öğretim dereceleri mevcuttur.

1818 yılında kurulan üniversitede, 4.500’ü Almanya dışından olmak üzere yaklaşık 38.000 öğrenci öğrenim görmektedir. Kabul kriterleri , sahip olduğunuz niteliklere, dil becerilerinize ve kaydolduğunuz kursa bağlı olarak değişir.

Almanya’daki işletme ve ekonomi üniversitelerinde birçok ders İngilizce olarak verilmektedir , bu da onları dünyanın her yerinden öğrenciler arasında çok popüler hale getirir. Bonn Üniversitesi’nde kış dönemi için başvuru süreci genellikle Haziran ayında başlar ve son başvuru tarihi 15 Temmuz’dur. Bir yaz dönemi için son başvuru tarihi 15 Ocak’ta başlar.

2019 itibariyle, Bonn Üniversitesi, diğer tüm Alman üniversitelerinden daha fazla Mükemmellik ödülleri almış bir okuldur.

Mannheim Üniversitesi

Mannheim Üniversitesi , geçmişi 1907’ye kadar uzanır. Bugün, üniversitede aralarından seçim yapabileceğiniz 60’tan fazla bölüm bulunmaktadır ve bunların çoğu Ekonomi ve İşletme Eğitimi ve İşletme ve Ekonomide Matematik gibi işletme ve ekonomi çevresinde yoğunlaşan programlardır.

Tüm lisans programları sonbaharda başlar . 15 Mayıs ile 15 Temmuz arasında başvurular açıktır. Yüksek lisans programı başvuru dönemleri  konuya ve döneme göre değişir, ancak genellikle 15 Mart veya 1 Ekim’de aralığında açıktır.

100’den fazla farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciler de dahil olmak üzere yaklaşık 12.000 öğrencisi vardır. Üniversitenin, öğrencileri Uluslararası Kampüse çekmeyi, çok dilli kurslar sunmayı ve uluslararası öğrencilere destek sağlamayı içeren bir Uluslar arasılaşma stratejisi vardır.

Almanya’da yüksek lisans derecesi için en iyi üniversitelerden biri olan Mannheim Üniversitesi, özellikle Ekonomi ve Sosyal Bilimler alanlarında çok güçlüdür.

Birkaç kez Avrupa’nın en  iyi 20 araştırma kurumunda yer aldı , işletme ve ekonomi alanında Almanya’da kesinlikle bir numaralı okuldur.

Berlin Freie Üniversitesi

Berlin Freie Üniversitesi 150’den fazla akademik program sunar ve araştırmaya güçlü bir şekilde odaklanır . 1948 yılında kurulan üniversite, dünya çapında çeşitli kurumlarla çalışarak her zaman uluslararası destek vermiş ve almıştır. Almanya’da 6. ve 2018’de dünya genelinde 130. sırada yer alan üniversite, Ekonomi ve İşletme Yönetimi dersleri de dahil olmak üzere mükemmel bir üne sahiptir.

Üniversiteye devam eden 33.000 lisans öğrencisi var. Lisans öğrencilerinin %13’ü ve yüksek lisans öğrencilerinin %27’si diğer ülkelerdendi. 4.000 doktora öğrencisinin %35’i Almanya dışından.

Aranan nitelikler, ek şartlar ve başvuru süreleri  programdan programa değişmektedir. Öğrencilerin kış dönemi için genellikle Haziran veya Temmuz aylarında başvurmaları gerekir.

Üniversitenin 9’u ev sahibi üniversite, 10’u katılımcı enstitü olmak üzere birçok ortak araştırma merkezine sahiptir .

Köln Üniversitesi

Köln Üniversitesi  veya UoC, 1388 yılında kurulmuş prestijli bir kurumdur. Bir bilim ve araştırma merkezi olarak uzun bir geçmişe sahiptir. 2017/18’de, 5.000’den fazlası uluslararası öğrenci olan yaklaşık 49.000 öğrenci vardı.

İşletme ve çeşitli Ekonomi programları dahil olmak üzere 300’den fazla kurs sunulmaktadır.

Tüm kurslar UoC’de Almanca olarak verilmektedir , bu nedenle öğrenciler dil becerilerini C1-C2 düzeyinde göstermeli veya bir Almanca hazırlık kursu almalıdır.

Başvuru dönemleri  yaz dönemi için 15 Ocak’ta, kış dönemi için 15 Temmuz’da sona ermektedir.

Heidelberg Üniversitesi

Heidelberg Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilimler Fakültesi, ülkenin en prestijli fakültelerinden biridir. Üniversitedeki iktisat fakültesi, iktisat ve ekonometrinin çağdaş iktisat kavram ve ilkeleriyle mükemmel bir karışımını sunar; örneğin, davranışsal ve psikolojik ekonomi. Ek olarak, mevcut programlardan herhangi birine kayıtlı olan öğrenciler, sosyoloji ve siyaset gibi sosyal bilimler şemsiyesi altındaki bitişik disiplinler hakkında da bilgi edinme fırsatına sahiptir. Ekonomi eğitimine yönelik bu entegre yaklaşım, daha sonraki yaşamlarında kariyerlerinde başarılı olmaya devam eden yüksek kaliteli mezunlar verir.

Bu fakültede sunulan kurslar hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitelerini ziyaret edin: www.uni-heidelberg.de/en/study/all-subjects/ economics

Heidelberg Üniversitesi devlet üniversitesi olmasına rağmen eğitim ücretlidir. Ortalama eğitim ücretleri yıllık 800 € ile 3500 € arasında değişmektedir. Başvuru yaparken bu kriterlere dikkat etmenizi tavsiye ederim.

Gördüğünüz gibi, Almanya’daki en iyi ekonomi üniversitelerinin tümü, araştırmaya ve ekonominin tüm yönlerinde yoğun eğitim sağlamaya devam etme üzerine odak üniversitelerdir.

Almanya’da Ekonomi eğitimi üzerine 136 ingilizce derece programı ile 69 üniversite ‘de İngilizce eğitim de alabilirsiniz. İngilizce eğitim için en önemli kural kesinlikle IELTS 6.5 skora sahip olmanızdır.

Almanya eğitim danışmanlığı

Almanya’da birlikte çalıştığımız tüm öğrencilerimize %100 yerleşim garantisi veriyoruz. Eğer bizimle bir çalışmanıza rağmen Almanya’da herhangi bir Devlet üniversitesine yerleşemezseniz sizden hiç bir şekilde danışmanlık ücreti almıyor ve tüm ödemelerinizi kesintisiz geri iade ediyoruz !

  • Alman üniversitelerinin eğitim standartları ve kalitesi oldukça yüksektir.
  • Üniversite eğitiminizi Alman devlet üniversitelerinde alacaksınız ve eğitimleriniz ücretsiz olacaktır.
  • Alman devlet üniversitelerinin Türkiye’de YÖK tarafından  denkliği vardır ve tüm Dünya’da geçerlidir.
  • Bilinenin aksine Almanya’da üniversite eğitimi maliyeti Türkiye’de ki üniversite maliyetlerinden daha yüksek değildir.
  • Almanya’da bir  öğrencinin konaklama dahil aylık gideri ortalama 650,- 850 euro arasındadır.
  • Türk öğrencilerin Üniversite eğitimleri esnasında çalışma izinleri vardır.
  • Almanya’da bir devlet üniversitesini bitirdikten sonra kariyerinize Almanya’da devam edebilir yada Türkiye’de iyi bir kariyer yolculuğuna başlayabilirsiniz.

Almanya’da ekonomi eğitimi veren üniversiteler, Almanya’nın en iyi işletme üniversiteleri, Almanya Devlet üniversiteleri, Almanya vizesi, Almanya dil okulları , Almanya’da mimarlık eğitimi ve diğer Almanya eğitim danışmanlığı hizmetlerimiz bizi aramaktan çekinmeyin.

Tel : 0 212 543 58 06 – 0 212 261 28 88 – 0 535 712 07 90

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.