Alman Dili ve Edebiyatı Okumak İçin En İyi Alman Üniversiteleri

3587
Alman Dili ve Edebiyatı Okumak İçin En İyi Alman Üniversiteleri
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Alman dili ve edebiyatı için en iyi Alman Üniversiteleri

Alman dili ve edebiyatı için en iyi Alman devlet üniversitelerine yer verdiğimiz bu yazıda Almanya’nın en iyi üniversiteleri de var.

Alman Dili ve Edebiyatı okumak için Almanya’dan başka hangi ülke daha uygun olabilir? Şairler ve düşünürler ülkesi, Almanya olarak anılır, bu güzel ve zengin dilde gelişmek için mükemmel bir müfredat sağlayan geleneksel Almanya devlet üniversiteleri birebirdir. Bu alanda kariyer yapmak isteyen öğrenciler için nelere dikkat ettiğini, nelere dikkat etmesi gerektiğine kadar bir değerlendirme yaparak bir liste hazırladık.

İşte bu araştırma sonucuna göre ortaya çıkan  10 Üniversiteyi sizin için derledim.

Alman dili ve edebiyatı alanında en iyi Alman üniversiteleri

Mannheim Üniversitesi

Mannheim Üniversitesi, farklı profili, iş yönelimi ve uluslararası balarıları ile tanınmaktadır. Çeşitli sıralamalar, ödüller ve değerlendirmeler, University of Mannheim‘ı Almanya’nın önde gelen üniversitelerinden biri olarak ortaya çıkarıyor. Mannheim’ın ünlü Ekonomi ve Sosyal Bilimler Programları, Beşeri Bilimler, Hukuk, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri ile yakından iç içedir. Mannheim Üniversitesi, esas olarak Almanya’nın en büyük barok sarayı olan Mannheim Sarayı’nda yer almaktadır. 2011 güz döneminden bu yana, Mannheim Üniversitesi ve Waterloo Üniversitesi (Ontario, Kanada) ortaklaşa MA ‘Kültürlerarası Alman Çalışmaları’ sunmaktadır. Öğrenciler bir yıl Almanya’da ve bir yıl Kanada’da eğitim görür ve her iki üniversitenin ortak derecesini kazanırlar.

Augsburg Üniversitesi

Augsburg Üniversitesi

Augsburg Üniversitesi kampüsü, Almanya’da eğitim görmek için en uygun yerlerden biridir. Augsburg şehir merkezinin yakınında yer alan kampüs, ezici olmaksızın geniştir. Modern binalar, işlevsel ve mimari açıdan çekici, çimenli alanlar, bir göl, çeşmeler ve çağdaş sanatçıların çeşitli heykelleri ile peyzajlı bir parka karışıyor. Augsburg Üniversitesi 1970 yılında kurulmuştur. Bavyera’daki yeni, modern üniversitelerden biridir ve yaklaşık 15.000 öğrencisi ile yönetilebilir bir boyuttadır. Augsburg Üniversitesi, bir derece programını başarılı bir şekilde ve makul bir zaman çerçevesinde tamamlamak için ideal koşulları sağlar. Kurulduğu günden bu yana, Üniversite kendini reform ve yeniliğe adamıştır. Yedi fakülte kuruldu,

Ruhr Üniversitesi – Bochum

Ruhr Üniversitesi – Bochum

Ruhr’un dinamik, misafirperver metropol bölgesinin ortasında, Avrupa’nın kalbinde yer alan Ruhr-University Bochum (RUB), 20 fakültesi, RUB 5.000 çalışana ve 130’dan fazla ülkeden gelen 36.500 öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Tüm büyük bilimsel programlar tek bir kompakt kampüste birleştirilmiştir. RUB, 21. Yüzyılın önde gelen Avrupa üniversitelerinden biri olma yolundadır. Hemen hemen tüm dersler Lisans ve Yüksek Lisans programları olarak sunulmaktadır.

Heidelberg Üniversitesi

Heidelberg Üniversitesi

1386 yılında kurulan Almanya’nın en eski üniversitesidir ve Kutsal Roma İmparatorluğu’nda kurulan üçüncü üniversitedir. Heidelberg Üniversitesi , 1899’dan beri karma eğitim veren bir kurumdur. Bugün üniversite on iki fakülteden oluşmaktadır ve 100’e yakın disiplinde lisans, yüksek lisans ve doktora sonrası düzeylerde lisans programları sunmaktadır. 130 ülkeden gelen uluslararası öğrenciler, tüm öğrenci topluluğunun yüzde 20’sinden fazlasını oluşturmaktadır. Heidelberg Üniversitesi Kütüphanesi, üniversitenin ana kütüphanesidir ve fakülte ve enstitülerin merkezi olmayan kütüphaneleri ile birlikte, yaklaşık 6,7 milyon basılı kitaptan oluşan entegre bir üniversite kütüphane sistemini oluşturmaktadır.

 

Kassel Üniversitesi

Kassel Üniversitesi

Kassel Üniversitesi, aslında endüstri Mühendisliği ve Yenilenebilir Enerji bölümlerinde Almanya’en iyi üniversiteleri arasında yer alıyor..

Üniversite teknik bir kolej, eğitim kurumu ve araştırma kurumudur.  Alman dili ve Edebiytı alanında tercih edebiyatı alanında tercih edilebilir .

“27.000 öğrencisi, 2.200 çalışanı, 18 bölümü, enstitüleri ve akademik merkezleriyle Kassel Üniversitesi, Lisans ve Yüksek Lisans gibi çeşitli kabul ve derece fırsatlarıyla akademik programlar sunmaktadır.

LMU Münih

LMU Münih

Gerçek bir “üniversite” olarak LMU Münih, disiplinler arası çözümler yaratarak insanlığın, toplumun, kültürün, çevrenin ve teknolojinin karşı karşıya olduğu her zamankinden daha karmaşık sorularla başa çıkmak için eşsiz bir fırsata ve derin bir yükümlülüğe sahiptir. Öğrenci sayısı açısından, Dil ve Edebiyat Fakültesi, LMU Münih’teki en büyük fakültedir. Uluslararası düzeyde kaliteli araştırmalar yürüten üç bölüm ve bir dizi disiplinler arası çalışma grubu, hem yaşayan hem de tarihi dilleri kapsayan, Almanya’da benzersiz olan bir dizi dil, edebiyat ve kültür sunmaktadır. Yabancı dil olarak Almanca, kitap çalışmaları ve medya didaktiği gibi araştırma ve uygulama odaklı konular,

Osnabrück Üniversitesi

Dil ve Edebiyat Çalışmaları Okulu’nun özel profili, kapsamlı Dil ve Edebiyat Çalışmaları ile klasik Latin filolojisinin ve modern İngilizce, Almanca, Fransızca, İtalyanca ve İspanyolca dillerinin birleşimi ile şekillenir. Öğretmenliğin profilini belirleyen ortak unsurlarından biri de Öğretmen Eğitimi ve çok değerlikli Çift Anadal Lisans ve Öğretmen Eğitimi lisans programlarına tüm bölümlerin katılımıdır.

Bölümler, Üniversite genelinde tüm bölümler tarafından ele alınması gereken bir görev olarak gördükleri araştırmaya dayalı Öğretmen Eğitimini teşvik etme Üniversitenin temel hedefine bağlıdır. Bu taahhüt, yalnızca bölümlerde gerçekleştirilen projelerle değil, her şeyden önce Öğretmen Eğitimi Merkezi’ne (Almanca) katılımlarıyla da gösterilmiştir. Bilimsel disiplinler ve didaktik arasında adil bir denge sağlamayı amaçlamaktadır.

Üniversite dışında, Okulun Osnabrück Şehri ve kırsal bölge içindeki tesislerle çok sayıda ilişkisi vardır. Örneğin, Okulun öğretim kadrosu üyeleri öğretmen eğitim ve öğretiminde aktif rol oynamaktadır; Öğrencilerin ve öğretmenlerin üniversite hayatıyla ve Dil ve Edebiyat Bilimleri Yüksek Okulu bölümleriyle tanıştırıldığı ve yer aldığı birçok yerel okulla projeler yürütülmektedir.

Kiel Üniversitesi

Kiel Üniversitesi

Öğrenciler diplomayı Kiel’deki Christian Albrechts Üniversitesi’nde alacaklar. Kiel, Baltık Denizi’nin güzel bir körfezinde, Danimarka sınırına yakın modern bir şehirdir. Berlin, Amsterdam veya Kopenhag kolay bir mesafededir ve bir gecelik tekne gezisi sizi Oslo’ya götürür. Yelken ve rüzgar sörfü dahil birçok su sporu mevcuttur. Müfredat, Christian-Albrechts-Universität zu Kiel, Almanya’da başlangıçtan ileri seviyelere kadar dil ve kültür kurslarını içerir. Kiel/Hamburg bölgesinden deneyimli Almanca öğretmenleri ve ana dili İngilizce olan kişiler tarafından verilmektedir. Öğrenciler ayrıca program katılımcılarını yemek pişirme, spor yapma, dışarı çıkma ve şehirdeki etkinliklere katılma gibi çeşitli ders dışı etkinliklerle meşgul eden Almanca öğretmenlerinden de (genellikle Kiel’deki Üniversitedeki öğrenciler) yararlanabilirler. Yoğun Almanca Dili programı, Uluslararası Çalışmalar ana gereksinimlerini karşılayan Uluslararası Çalışmalar Kiel programı ile birlikte yürütülecektir. İlgilenen öğrenciler her iki programdan da ders alma seçeneğine sahip olacaklardır.

RWTH Aachen

RWTH Aachen

Dokuz fakültedeki 260 enstitüsü ile RWTH Aachen, Avrupa’nın önde gelen bilim ve araştırma kurumları arasındadır. 120’den fazla ülkeden yaklaşık 5000 uluslararası öğrenci dahil olmak üzere, 2012/13 kış dönemi için 126 eğitim kursunda 37917 öğrenci kayıtlıdır. RWTH Aachen’de öğretim her şeyden önce uygulamaya yöneliktir. Bu nedenle mezunları, iş ve endüstride genç yöneticiler ve liderler olarak aranır.

Siegen Üniversitesi

Siegen Üniversitesi

Siegen Üniversitesi kütüphanesi şu anda öncelikle üniversitede öğretilen konularla ilgili stok sunmaktadır. Basılı medyaya ek olarak, dijital kaynakların yelpazesi sürekli olarak genişletilmektedir. 4 farklı sahada stok bulundurmak, ilgili departmanların uzmanlıkları ve konuları ile ilgili bilgilere doğrudan erişiminin garanti edildiği anlamına gelir. Kütüphaneler arası ödünç verme sistemi ile elde tutulmayan her türlü literatüre ulaşılabilir. Hedeflenen bilgi aramalarıyla ilgili temel beceriler, bir dizi eğitim kursu kapsamında öğretilir.

Almanya Eğitim Danışmanlığı

Almanya’da üniversite eğitimi almak istiyorsanız yerleşim garantili olarak bizlerle çalışabilirsiniz. Edu Vizyon ve Felix Academy olarak sizlere sorunsuz ve en iyi hizmeti vermeyi garanti ediyoruz. Almanya  üniversiteleri, Almanya dil okulları , Almanya eğitim danışmanlığı ve diğer yurtdışı eğitim danışmanlığı programlarımız hakkında daha fazla bilgi için bizi arayın .

Tel : 0 212 543 58 06

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.