Hamburg Üniversiteleri

4512
Hamburg Üniversiteleri
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Hamburg Üniversiteleri

Hamburg üniversiteleri hakkında arayışlarınıza cevap olabilecek bir yazı olmuştur umarım. Yaklaşık 1,8 milyonluk bir nüfusa ev sahipliği yapan Hamburg, Avrupa’nın en büyük ikinci limanına sahip olması nedeniyle “ dünyaya açılan kapı ” olarak biliniyor . Sadece tiyatroları, operaları ve dünyanın en büyük depo bölgesi olmasından ziyade , teknolojik üniversiteleri , Tıp Fakülteleri, Felsefe, Sanat gibi çeşitli alanlarda iyi eğitimler veren okulları ile de ünlüdür. , Dijital Pazarlama vb. Şehirde 16 akademik kurum var ve bunlardan bazıları Almanya’daki ücretsiz üniversiteler listesinde de yer alıyor . Size genel bir bakış sağlamak için, Hamburg’daki bazı büyük üniversitelere ve ünlü kurslarına ışık tutacak bir blog burada.

Hamburg’da ki en iyi üniversiteler

Farklı akademik kurumların göze çarpan özelliklerini gözden geçirmeden önce, Hamburg’daki popüler Üniversitelerin bir listesi şu şekildedir.

 • Hamburg Üniversitesi
 • Hamburg Teknoloji Üniversitesi
 • Hamburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesi
 • Helmut Schmidt Üniversitesi
 • Hafen City Üniversitesi Hamburg
 • Hamburg Müzik ve Tiyatro Üniversitesi
 • HFBK Hamburg Güzel Sanatlar Üniversitesi
 • Bucerius Hukuk Fakültesi

Hamburg Üniversitesi

1919’da kurulan Hamburg Üniversitesi , yıllar içinde büyüyerek Almanya’daki en büyük yüksek öğrenim kurumlarından biri haline geldi.  Dünya sıralamasında 214. sırada yer alan üniversite, 3.000’den fazla uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Yaşam Bilimleri ve Tıp dışında, Hamburg Üniversitesi Sanat ve Beşeri Bilimler ile ilgili eğitimleri ile de tanınır. Hamburg’un önde gelen üniversitelerinden biri olarak 8 fakülteye yayılmış 170’e yakın program sunmaktadır.

Hamburg Teknoloji Üniversitesi

Araştırma alanında kariyer yapmak isteyenler için Hamburg Teknoloji Üniversitesi’nden [TUHH] Bilim ve Teknoloji temelli dersler almak ideal bir seçim olabilir. Araştırma ve uygulamaya odaklanan TUHH, dijitalleşme, mobilite ve enerji arzındaki gelişmelere büyük katkı sağlamıştır. Makine Mühendisliği ve Yönetiminde Konular, Mikroelektronik ve Mikrosistemlerde Yüksek Lisans gibi çok çeşitli kurslar için öğrenim ücreti olmamasının yanı sıra , üniversite ayrıca Küresel Eğitim Ödülleri, Yurtiçi Burslar, Go Clean Bursları gibi burslar da sunmaktadır.

Hamburg Uygulamalı Bilimler Üniversitesi

Mühendislik, Sosyal Bilimler, Bilgi Teknolojisi , Medya ve Yaşam Bilimleri alanındaki derece kurslarıyla popüler olan Hamburg University of Applied Sciences, araştırma odaklı programlarıyla dünya çapında saygı görmektedir. 16.000’den fazla öğrencisi ve 4 fakültesi ile Hamburg’un en büyük ikinci üniversitesidir. HAW’ın sırasıyla CARPE ve UAS7, Avrupa ve Alman Konsorsiyumu üyesi olmasının yanı sıra 190’a yakın uluslararası üniversite ile ortaklığı bulunmaktadır. Lisans dersleri genellikle 7 yarıyıl sürerken, lisansüstü programlar genellikle 3-4 yarıyıl sürer.

Hafen City Üniversitesi Hamburg

Yapılı Çevre ve Büyükşehir Kalkınma Üniversitesi olarak da bilinen HafenCity, metropol şehirlerin gelişimine odaklanan istisnai derece programları nedeniyle adını Hamburg’daki en iyi üniversiteler listesine yazdırmıştır. Mimarlık Lisansları, Metropolitan Kültürü, Kentsel Tasarım Yüksek Lisansı vb. dışında, Jeodezi ve Jeoinformatik Lisansları en çok tercih edilen derece derslerinden biridir.

Bucerius Hukuk Fakültesi

Şehrin göbeğinde yer alan Bucerius Hukuk Fakültesi , 20 yıl gibi kısa bir sürede elde ettiği pek çok başarı ile tanınmaktadır. Hukuk Lisansı [ LLB ] ve Hukuk ve İşletme Yüksek Lisans programlarının yanı sıra, okul doktora ve yaz sertifikası kurslarıyla tanınır. Ayrıca, LLM programında Uluslararası Ticari Tahkim, Girişimcilik veya Hukuk Teknolojisi ve Operasyonlarında uzmanlaşmayı da seçebilirsiniz. 25:1’lik harika bir öğrenci-öğretmen oranı ile Bucerius, DAAD tarafından En İyi Özel Hukuk Okulu listesinde 1. sırada yer almaktadır .

Avrupa’nın merkezinde, Bucerius Law School dünyayı birbirine bağlar; günümüzün artan küreselleşen dünyasında öğrencilerini başarılı ve tatmin edici bir kariyer yoluna yerleştirmek için yasal eğitimi, pratik deneyimi ve uluslararası ağı sunar. Bucerius uluslararası bir eğitimin önemini kabul eder ve dünya çapında yaklaşık 100 ortak üniversitenin geniş bir uluslararası ağını ve ABD’deki kendi temsilciliğini geliştirir. Bucerius, İngilizce Yaz Programları, Hukuk ve İşletme Yüksek Lisansı ve Uluslararası Değişim Programında ders vermek için dünyanın en iyi yasal kurumlarından ünlü akademisyenler ve eğitmenleri çeker.

Brand University of Applied Sciences

Son zamanlarda marka düşüncesine odaklanan üniversite, problem çözücüler ve yenilikçiler neslini şekillendirdi. Bilimsel yöntemlerin birleştirilmesine ve pratik uygulamalarına güçlü bir Avrasya odaklı odaklanan Brand University of Applied Science, Hamburg’da güçlü marka stratejistleri geliştirmesi ve onları uluslararası bir kariyere hazırlamasıyla tanınan önde gelen üniversitelerinden biridir. Üniversite tarafından sunulan popüler programlar Tasarım ve İnovasyon, Girişimcilik ve İnovasyon ve Pazarlama ve İnovasyon alanlarında yüksek lisans programlarıdır ve bunlar üniversitenin yeni ve taze fikirlerin yaratılmasına ne kadar önem verdiğini vurgular.

Helmut Schmidt Üniversitesi

Mühendislik, Sanat ve Beşeri Bilimler, Yönetim ve Sosyal Bilimler dallarında 26 derece programları sunan Hulmut Schmidt Üniversitesi, Hamburg’daki üniversiteler söz konusu olduğunda bilinen bir isimdir. Ayrıca 50’den fazla üniversite ile olan işbirliği sayesinde, seçtikleri alanda başka bir kurumda eğitim görebilirler.

ISS International Business School of Service Management

ISS , Hamburg’daki geniş üniversite yelpazesinden projelerin danışmanlığı, değerlendirilmesi ve geliştirilmesi için gereken gerekli becerilerle birlikte güçlü bir iş zekasına sahip deneyimli profesyoneller yaratma amacıyla, öğrencilerin bu alanda hızla gezinmelerine yardımcı olmak için kapsamlı kurslar oluşturmuştur. yönetimin. Amaçları, stratejik bir uyum sağlamak ve sunulan hizmetlerin bir parçası olarak dönüşümü aktif olarak güçlendirmeye odaklanmaktır. Hizmet Yönetimi sertifika kursunda, maddi ve manevi değeri çok çeşitli olan akıllı hizmet sunarak, müşteriyi mutlu etmenin ve müşterilerin beklenti ve taleplerini karşılamanın önemini pekiştirmeye inanırlar.

Hamburg Üniversiteleri listesi

University Town
1 Universität Hamburg Hamburg
2 Technische Universität Hamburg Hamburg
3 Hochschule für Angewandte Wissenschaften Hamburg Hamburg
4 Helmut-Schmidt-Universität Hamburg
5 Hochschule für Bildende Künste Hamburg Hamburg
6 Bucerius Law School Hamburg
7 HFH Hamburger Fern-Hochschule Hamburg
8 Hochschule für Musik und Theater Hamburg Hamburg
9 HafenCity Universität Hamburg Hamburg
10 AMD Akademie Mode and Design Hamburg
11 Europäische Fernhochschule Hamburg Hamburg
12 EBC Hochschule Hamburg Hamburg
13 Hamburg School of Business Administration Hamburg
14 Kühne Logistics University Hamburg
15 Medical School Hamburg Hamburg
16 Evangelische Hochschule für Soziale Arbeit und Diakonie Hamburg
17 Brand University of Applied Sciences Hamburg
18 ISS International Business School of Service Management Hamburg

Hamburg üniversiteleri hakkında soru ve cevaplar

Hamburg Üniversitesi’ne Nasıl Başvurulur?

Kış döneminde Hamburg Üniversitesi’nde ders almak istiyorsanız, Haziran ve Temmuz ayları arasında başvurmanız gerekir. Yaz dönemi programları için zaman çizelgesi Aralık-Ocak arasıdır.

Hamburg’daki en popüler üniversite hangisidir?

Hamburg Üniversitesi, QS en iyi üniversiteler dünya sıralaması 2022 de 214. sırada yerini buluyor. Bununla birlikte, Hamburg Teknoloji Üniversitesi 250, Bucerius Hukuk Okulu, vb. gibi tanınmış başka akademik kurumlar da vardır.

Hamburg Üniversitelerine başvuru nasıl yapılır?

Hamburg’da bulunan devlet yada özel üniversitelere başvurularınız için 0 212 543 58 06

Yukarıda popüler üniversitelerin yanı sıra, farklı alanlarda çok sayıda kurs sunan çok çeşitli diğer kamu ve özel üniversiteler de düşünülebilir. Limana yakın bir bağlantıya sahip olmak, Hamburg’un bağlantısını artırmada diğer birçok yere göre bir avantaj sağlamanın yanı sıra, şehrin içinde ve çevresinde birçok yeri keşfetmesine izin vererek, orada geçirdiğiniz zamanı sadece eğitim açısından zenginleştirmekle kalmaz, aynı zamanda bir seçenek sunar. kültürel keşif için. Bu nedenle, Hamburg’un önde gelen üniversitelerinden birinde eğitim görmeyi düşünüyorsanız, seçtiğiniz üniversiteye en uygun maliyetlerle yerleşebilmenizi sağlayacak

Almanya eğitim danışmanlığı

Tüm öğrencilerimize %100 yerleşim garantisi veriyoruz. Eğer Almanya’da herhangi bir Devlet üniversitesine yerleşemezseniz sizden hiç bir şekilde danışmanlık ücreti almıyoruz.

 • Alman üniversitelerinin eğitim standartları ve kalitesi çok yüksektir.
 • Üniversite eğitiminizi Alman devlet üniversitelerinde alacaksınız ve eğitimler ücretsizdir.
 • Alman devlet üniversitelerinin Türkiye’de YÖK tarafından  denkliği vardır ve tüm Dünya’da geçerlidir.
 • Bilinenin aksine Almanya’da üniversite eğitimi maliyeti Türkiye’de ki üniversite maliyetlerinden daha yüksek değildir.
 • Almanya’da bir  öğrencinin konaklama dahil aylık gideri ortalama 650,- 850 euro arasındadır.
 • Türk öğrencilerin Üniversite eğitimleri esnasında çalışma izinleri vardır.

Hamburg üniversiteleri, Almanya üniversiteleri, Almanya dil okulları , Almanya vizesi ve Almanya eğitim danışmanlığı hakkında daha fazla bilgi için bize 0 212 543 58 06  – 0 212 261 28 88 ‘den ulaşabilirsiniz.

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.