Paderborn Üniversitesi

2330
Paderborn Üniversitesi
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Paderborn Üniversitesi

Paderborn Üniversitesi, 63 lisans ve yüksek lisans programı sunan Bilgi Toplumu Üniversitesi olarak bilinir. US News 2021 sıralamasına göre, üniversite Almanya’daki en iyi küresel üniversiteler arasında 57. sırada. 20.300’den fazla öğrenci  eğitim almaktadır. University of Paderborn’da 255 profesör Beşeri Bilimler, Bilgisayar bilimi ve Mühendislik gibi alanlarda çeşitli kurslarda öğrencilere eğitim verir.

Kabul için her hangi bir ücret ödenmeyeceğini bilmeniz gerekir. Ancak, öğrencilerin Almanya’da yaşamanın maliyeti için her yıl 2.000 Euro ödemeleri gerekmektedir. Yaşam maliyetinden muafiyet almak için öğrenciler çeşitli burslara başvurabilirler. Her yıl, uluslararası öğrencilere hem lisans hem de lisansüstü kategorilerinde 2000-3000 Euro civarında burs verilmektedir. Öğrenciler ayrıca Almanya eğitim bursları için başvuruda bulunabilir.

Üniversiteye kabul, İngilizce dil sınav puanlarının sunulmasını içeren bütünsel bir prosedürü takip eder. Üniversite, diğer sınavlara göre IELTS’i tercih eder. En az 6 / 6.5 bant puanına sahip öğrencilerin kabul şansları yüksektir. Bunların dışında pasaport ve tercih edilen sağlık koşullarını gösteren sağlık belgesi ibraz edilmesi de zorunludur.

Paderborn Üniversitesi’nden Öne Çıkanlar

Üniversite Türü Devlet
Başvuru Ücretleri 0
Öğrenci-Fakülte Oranı 48:1
Uluslararası Öğrenciler için dönem ücreti 310 Euro
Uluslararası öğrenciler %9
Test Puanı Kabul Edildi TOEFL/ IELTS/ CAMBRIDGE ESOL
Öğrenci Kaydı 20.300
Kabul oranı %50
Uygulama Modu Çevrimiçi çevrimdışı
Resmi internet sitesi https://www.uni-paderborn.de

Paderborn Üniversitesi Kampüsü ve Konaklama

Paderborn Üniversitesi’nin iki kampüsü vardır. Paderborn Üniversitesi’nin ana kampüsü, çoğu dersin yapıldığı yerdir. Ayrıca ana kampüsün yakınında bulunan iki öğrenci yurdu vardır.

 • Bir Paderborn öğrenci organizasyonu olan Euro biz aşağıdaki hizmetleri sağlar: Spor etkinlikleri (futbol ve voleybol gibi), partiler ve diğer boş zaman etkinlikleri vb.
 • Paderborn Üniversitesi’nde büyük bir spor salonu, koşu parkuru, golf sahası ve birkaç tenis kortu bulunmaktadır. Spor programı, dans, fitness, yoga, Zumba, tenis, golf, Amerikan futbolu ve diğerleri dahil olmak üzere çok çeşitli kursları içerir.
 • Paderborn Üniversitesi, güzel bir kırsal alanla çevrilidir ve tiyatrolar ve sinemalar, klasikten caza uzanan konserler, canlı bir sanat ortamı, kulüpler ve eğlence, müzeler (dünyanın en büyük bilgisayar müzesi dahil), sanat galerileri ve sanat galerileri ile canlı bir kültür merkezidir. su sporları, binicilik ve kapalı mekan kartlarının yanı sıra paraşüt ve yamaç paraşütü de dahil olmak üzere çok çeşitli spor ve eğlence aktiviteleri.

Paderborn Üniversitesi Konaklama

Almanya’daki öğrenciler ya kampüse yakın bir öğrenci evinde ya da apartman veya apartman dairesi gibi özel konutlarda yaşarlar.

 • Özel Konaklama: Paderborn’da özel olarak kiralanan bir odanın aylık kirası (elektrik, gaz, su ve diğer masraflar dahil) şu anda 280 ile 330 Euro arasındadır. Genellikle iki aylık kira depozitosu talep edilir.
 • Öğrenci Yurtları: Studierendenwerk öğrenci yurdunda bir oda için ikamet yerine bağlı olarak dokuz aya kadar bekleme süresi beklemelisiniz. Bir üniversite yurdunda kalış süresi azami altı yarıyıldır.

Paderborn Üniversitesi Programları

Üniversite 63 lisans ve yüksek lisans programı sunmaktadır. Ayrıca üniversitede öğretmen yetiştirme programları da sunulmaktadır. Almanya’daki üniversitelerde popüler bir isme sahip olmak, bilgisayar bilimi ve uygulama alanındaki uzmanlıklarından kaynaklanmaktadır.

Derslerin çoğu Almanca dilinde verilmektedir. Bilgisayar bilimi, bilgisayar mühendisliği, elektrik sistemi, mühendislik, uluslararası ekonomi ve yönetim gibi bazı yüksek lisans programları İngilizce olarak verilmektedir. Üniversite ayrıca öğrencilerine yurtdışında eğitim programları da sunmaktadır.

Üniversite tarafından sunulan popüler derslerden bazıları aşağıda listelenmiştir.

Program IELTS TOEFL
Yüksek Lisans Bilgisayar Mühendisliğinde 6 61
Yüksek Lisans Spor ve Egzersizde Uygulamalı Nörobilimler 6 87
Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisans 6 87
Fizik Yüksek Lisans 6 87
Elektrik Sistemleri Mühendisliği Yüksek Lisans 6 87
MA İngiliz ve Amerikan Çalışmaları 7 100
Yüksek Lisans Uluslararası Ekonomi ve Yönetim 6.5 87

Paderborn Üniversitesi Kabulü

Üniversiteye kabul edilmek isteyen uluslararası öğrencilerin başvuru portalı üzerinden başvuru yapmaları gerekmektedir. Üniversitenin aynı başvuru için herhangi bir ücreti yoktur.

Paderborn Üniversitesi Kabul Son Tarihleri

Alman üniversiteleri, kış ve yaz dönemleri olmak üzere iki dönemlik bir sistem üzerinde çalışır. Alman üniversitelerine katılmak isteyen öğrencilerin son başvuru tarihinden en az iki ay önce başvurmaları önerilir. Başvuru tarihleri ​​hem lisans hem de lisansüstü dersler için aynıdır.

1. Kayıt Eylül
2. Kayıt Ekim

Uluslararası Öğrenciler için Kabul Şartları:

 • Lise Bitirme Belgesi
 • Üniversite kazandı belgesi
 • Tüm akademik yılınızın transkripti
 • Varsa üniversite diplomanız
 • Orijinal APS sertifikası.
 • Almanca veya İngilizce dışında bir dilde düzenlenmişse belgelerinizin tercümesi.
 • Pasaportunuzun bir kopyası
 • Sağlık Sigortası
 • Finansal destek
 • Bir Alman üniversitesi tarafından verilen DSH sertifikası (minimum DSH-2) o
 • TestDaF sertifikası

İngilizce Yeterlik Testi Puanları

Öğrencilerin hem İngilizce dil yeterlilik sınavlarına hem de Almanca dil yeterlilik sınavlarına girmeleri gerekmektedir. Her ikisi için de minimum gereksinimler, UG ve PG kursları için aşağıda tablolanmıştır.

Sınav Gereklilik
TOEFL-PBT 500-550
TOEFL-IBT 61-87
IELTS 6-6.5
CAE B seviyesi
FCA A notu

Paderborn Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Üniversite, öğrencilerden herhangi bir öğrenim ücreti almamaktadır. Bu nedenle, öğrencilerin Almanya’da yaşamanın maliyetini ödemeleri gerekmektedir. Aynı şeyin kısa bir temsili tabloda belirtilmiştir.

Maliyet Türü Maliyet (Euro/ay)
Dönem Ücreti dönem başına 310
Kira 260-360
Sağlık Sigortası 96
Besin 200
Boş vakit 80
Çeşitli 50-100

310 Euro’luk ek bir dönem ücretinin öğrenciler tarafından ödenmesi gerekmektedir.

Paderborn Üniversitesi Bursları ve Mali Yardımlar

Paderborn Üniversitesi, DAAD ve BMBF’nin desteğiyle öğrencilerine 2021 yılı için PROMOS burs programını (Öğrenci Hareketliliğini Artırma Programı) sunmaktadır.

 • Çalışma ziyaretlerinin olası finansmanı: 300 Euro ile 500 Euro arasında değişen aylık kısmi burs ödemeleri (hedef ülkeye bağlı olarak)
 • Eğitimle ilgili stajları teşvik etme imkanı: 300 Euro ile 500 Euro arasında değişen aylık kısmi burs ödemeleri (hedef ülkeye bağlı olarak)

Paderborn Üniversitesi aşağıdaki hibe türlerini vermektedir:

 • Kısa vadeli hibeler: 6 ay
 • Doktora hibeleri: 6 – 36 ay
 • Araştırma hibeleri: 3 – 24 ay
 • Başlangıç ​​Hibeleri: 12 – 18 ay
 • Eğitim bursları

Hibeler genellikle yaşam giderlerini karşılamak için verilir. Bu amaç için gerekli olan miktardan fazla olmamalıdır.

Siz Okurken Çalışın: Uluslararası öğrencilerin bir takvim yılında en fazla 120 tam gün veya 240 yarım gün çalışmasına izin verilir. Program, üniversite tarafından öğrencilerin Almanya’da okurken para kazanmalarına yardımcı olmak için başlatılmıştır.

Paderborn Üniversitesi Mezunları

Üniversite, öğrencilere eğitimlerini tamamladıktan sonra iletişim halinde kalmaları için çeşitli seçenekler sunar. Mezun üyeler, öğrencilere sosyal etkileşim sağlayarak yardımcı olurlar. Disiplinlerarası ağımıza veya merkezi olmayan mezun derneklerimizden birine katılabilirsiniz. Araştırma, kampüs hayatı ve mezunlar söz konusu olduğunda, bizimle çalışırken her zaman resmin içindesiniz.

Önemli Mezunlardan bazıları şunlardır:

 • Thomas Schroedter – Alman sosyolog
 • Borussia Dortmund’un CEO’su Hans-Joachim Watzke
 • Eugen Drewermann – Alman eleştirmen

Paderborn Üniversitesi Yerleştirmeleri

Üniversite kampüs yerleşimi sunmuyor. İş bulmak için iş arama motorlarını kullanmalısınız. Notları iyi olan çalışkan bir öğrenciyseniz, birçok iş fırsatınız olacaktır. Bunun dışında öğrenciler, önde gelen şirketlerde çeşitli diğer iş fırsatları için üçüncü taraf iş kuruluşlarına başvurabilirler.

Paderborn Üniversitesi, bilgi teknolojisinin ilerlemesini ve araştırmasını teşvik eder. Üniversite, öğrencilerine ekonomide başarılı olmak için ihtiyaç duydukları tüm bilgileri sağladı. Daha doğrudan bir öğretim yöntemi kullanır. Paderborn’un eğitim masrafları ve yaşam masrafları çok makul. Sonuç olarak, öğrenciler çabalarını kazanmak yerine öğrenmeye odaklayabilirler. Her şeyden önce, öğrencilerinin kişisel gelişimlerinde ilerlemelerini sağlar.

Paderborn Üniversitesi Sıralaması

 • US News & World Report 2021 tarafından En İyi Küresel Üniversiteler Sıralamasında 1006.
 • Dünya Üniversite Sıralamaları Merkezi (CWUR) tarafından 2020-21’de 1032.
 • US News 2021 tarafından Almanya’daki En İyi Küresel Üniversite Sıralamasında 57. sırada

Paderborn Üniversitesi Fakülteleri ve Eğitim

Paderborn, sunduğu farklı bölümler için toplam beş fakülteye sahiptir. Gibi :

 • Sanat ve Beşeri Bilimler Fakültesi Bölümleri arasında İngiliz ve Amerikan çalışmaları, Eğitim Bilimleri, Protestan İlahiyat, Alman Çalışmaları ve Karşılaştırmalı Edebiyat Çalışmaları, Tarih, Sosyal ve Beşeri Bilimler, Katolik İlahiyat, Sanat, Müzik, Tekstil, Medya Çalışmaları, Roman Dilleri bulunmaktadır.
 • İşletme ve Ekonomi Yönetimi Fakültesi Vergilendirme, Muhasebe ve Finans, İşletme Bilgi Sistemleri, Ekonomi, İşletme, İnsan Kaynakları Eğitimi, Hukuku birleştirir.
 • Fen Fakültesi Fizik, Kimya, Spor ve Sağlık.
 • Makine Mühendisliği Fakültesi programı , yaklaşık 60 profesör ve dört araştırma tesisi ile yüksek performanslı mühendisler yetiştirmek için bir merkez olarak gelişmektedir.
 • Ve Bilgisayar Bilimleri Fakültesi, Elektrik Mühendisliği ve Matematik Elektrik Mühendisliği ve Bilişim Teknolojileri, Bilgisayar Bilimleri, Matematik.

Toplu Taşıma

International Foundation College’daki öğrenciler, Kuzey Ren Vestfalya’daki toplu taşıma araçlarının ücretsiz kullanımı için bir bilet olan sömestr biletini alacaklardır. Paderborn’daki toplu taşıma, Paderborn’un her yerini gece geç saatlere kadar süren otobüsleri içeriyor. Hafta sonları, dışarıda bir gece geçirdikten sonra sizi güvenli bir şekilde evinize getirecek özel gece otobüsleri de bulunmaktadır.

Sosyal Hayat

 • Her ay saat 21.00’de başlayıp gece 2’ye kadar süren bir Üniversite partisi var. Ve bu partiye katılmak için biletler oldukça uygun.
 • Aynı şekilde, yılda bir kez gelen ve bir gün süren bir Üniversite festivali vardır. Bu festivalde öğrenciler çeşitli gruplara, diskoya, yeme-içme stantlarına vb. katılabilirler. Bu etkinliklerin biletleri ise 15-20 Euro civarındadır.
 • Paderborn’da alışveriş yapmak çok uygundur. Süpermarketler Paderborn’un her yerinde, özellikle üniversite ve konut komplekslerinin çevresinde yer almaktadır. Mağazaların genellikle pazar günleri kapalı olduğunu lütfen unutmayın. Bu nedenle, yiyecek önceden satın alınmalıdır. Paderborn’un merkezi birçok alışveriş olanağı sunmaktadır. Elektronikten giyime her şeyi bulabilirsiniz.

Almanya’da ücretsiz üniversite

Tüm öğrencilerimize %100 yerleşim garantisi veriyoruz. Eğer Almanya’da herhangi bir Devlet üniversitesine yerleşemezseniz sizden hiç bir şekilde danışmanlık ücreti almıyoruz.

 • Alman devlet üniversitelerinin kalitesi tüm Dünya’da kabul görmüştür. Türkiye’den çok sayıda öğrenci her yıl kaliteli alman devlet üniversitelerinde ÜCRETSİZ eğitim almaktadır.
 • Alman devlet üniversitelerinin Türkiye’de YÖK tarafından  denkliği vardır ve tüm Dünya’da geçerlidir.
 • Bilinenin aksine Almanya’da üniversite eğitimi maliyeti Türkiye’de ki üniversite maliyetlerinden daha yüksek değildir.
 • Almanya’da bir  öğrencinin konaklama dahil aylık gideri ortalama 650,- 850 euro arasındadır.
 • Türk öğrencilerin Üniversite eğitimleri esnasında çalışma izinleri vardır.

Alman devlet üniversiteleri ÜCRETSİZ EĞİTİM için bizi arayın. Tel : 0 212 543 58 06

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.