Almanya’da Hukuk Eğitimi Veren Üniversiteler

6676
Almanya’da Hukuk Eğitimi Veren Üniversiteler
Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı

Almanya’da Hukuk Eğitimi

Almanya’da hukuk eğitimi veren üniversiteleri sizler için bir araya getirdik. Siz de Almanya’da hukuk lisansı yada yüksek lisans eğitimi istiyorsanız bu yazı tam size göre.

Kimler Almanya’da Hukuk Fakültesinde Eğitim Alabilir ?

Almanya’da lisans düzeyinde hukuk eğitimi alabilmeniz için mutlaka Türkiye’de bir hukuk fakültesini kazanmanız gerekir. Bunun yanında Hukuk fakültesine başlayabilmeniz için Almancanızın mutlak suretle C1 bitirmiş olmanız ve bunu belgelendirmeniz gerekir. Hukuk fakültelerinin bazıları sıfır Almanca ile Şartlı kabul verebilmektedir.

Aynı şekilde Almanya’da hukuk yüksek lisans yapmak için Türkiye’de bir Üniversitenin hukuk fakültesinden mezun olmanız ve 4 yıllık lisans ortalamanızın 4 üzerinden en az 3 ve üzeri olması gerekir.

Hukuk için en iyi Alman devlet üniversiteleri

Hukuk alanında Almanya’daki en iyi 10 üniversiteye girmeden önce, kursu anlamak çok önemlidir. Kanun, mevzuatın oluşturulmasını ve uygulanmasını ifade eder. Bunun dışında adaleti sağlama bilimi ile ilgilenir. Buna ek olarak, hukukun ana alanları arasında ceza hukuku, sözleşme hukuku, mülkiyet hukuku, uluslararası hukuk, anayasa ve idare hukuku bulunmaktadır. Ayrıca, Alman üniversiteleri uluslararası kabul görmüş LLM dereceleri sunmaktadır.

Almanya’da hukuk eğitimi veren üniversiteler

Augsburg Üniversitesi

Augsburg Üniversitesi, Almanya’nın Augsburg kentinin Universitätsviertel bölümünde bulunan bir üniversitedir. 1970 yılında kurulmuş ve 8 Fakültede organize edilmiştir.

Bavyera Alpleri’nin eteklerinde yer alan, zengin bir tarihe ve aktif bir sosyal ve kültürel hayata sahip olan Augsburg, eğitim almak için ideal bir Alman şehridir. Hukuk fakültesinde 2000’den fazla öğrenci ve yaklaşık 100 öğretim ve araştırma personeli bulunmaktadır.

Ludwig-Maximilians-Üniversitesi (LMU) Münih

Ludwig-Maximilians-Üniversitesi de Baden – Wüttemberg de yer almakta olup Almanya’nın en büyük ikinci üniversitesi unvanını taşımaktadır. Ortalama 45 bin öğrencinin eğitim aldığı bu üniversite hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz; https://www.lmu.de/en/

Bayreuth Üniversitesi

Bayreuth Üniversitesi, çalışma ortamı ve öğrencilerinin seviyesi açısından Almanya’nın önde gelen destinasyonlarından biridir.

Hem yasal hem de ekonomik argümanları takip edebilecek uzmanlara yüksek talep var. Yeni lisans programı “Hukuk ve İş” bu amaçla tam olarak doğru, geniş ve köklü bir eğitim sunar ve öğrencileri bankalar veya vergi danışmanlığı ve denetim şirketleri gibi ticari kuruluşlarda çalışmaya hazırlar.

Berlin Humboldt Üniversitesi

Berlin Humboldt Üniversitesi, Almanya’da 9. ve Dünya 2022 genel sıralamasında 153. sırada yer aldı ve ayrıca 183 akademik konuda EN İYİ %50’yi aldı.

Kurs, Avrupa ve uluslararası perspektiflere güçlü bir şekilde odaklanmaktadır. Araştırma ve öğretimin özel bir vurgusu, çağdaş hukuk tarihinin analizidir. Fakülte ayrıca hukuk müşavirliği ve mevzuat perspektifini de vurgulamaktadır. Üniversite, 1810 yılında ortaya çıktı ve çok yönlü hümanist eğitim sağlamayı hedefliyor. Hukuk alanında Dünya’da 276, Avrupa’da 93 ve Almanya’da 5 puana sahiptirler. Ayrıca kayıtlı 36.222 öğrenciden 6.220’si yurt dışından gelmektedir.

Berlin Humboldt üniversitesi , Hukuk Fakültesi, Avrupa ve karşılaştırmalı hukuk, uluslararası uyuşmazlık çözümü, ticaret, kamu ve ceza hukuku, fikri mülkiyet hukuku ve uluslararası ticaret hukuku gibi alanlarda etkili dersler sunmaktadır. Henüz öğrenim ücreti olmamasına rağmen 320EUR/sem’lik bir dönem katkısı zorunludur.

Bremen Üniversitesi

2012-2019 yılları arasında Bremen Üniversitesi, gelecekteki konsepti “Hırslı ve Çevik” ile “Mükemmellik Üniversitesi” unvanına sahip on bir üniversiteden biriydi.

Hukuk alanında derece kursu (sosyal ve ekonomik bilimlerle birlikte), öğrencileri hem özel hem de devlet alanında ulusal ve uluslararası düzeyde uzmanlık ve liderlik kariyerlerine hazırlar. Üniversite, 1971 yılında ortaya çıktı ve Alman mükemmellik üniversitelerinden biridir. Hukuk alanında Dünya’da 282, Avrupa’da 95 ve Almanya’da 6 puana sahiptirler. Ayrıca, kayıtlı 19.163 öğrencinin %13’ü yurt dışından gelmektedir. Bunun dışında sunulan çeşitli hukuk dersleri arasında kriminoloji, kamu hukuku, medeni hukuk, ceza bilimi, çevre ve ekonomi hukuku, sağlık ve tıp hukuku yer almaktadır. Henüz öğrenim ücreti olmamasına rağmen, 380EUR/sem’lik bir dönem katkısı zorunludur. Genel olarak, harcamalar 800EUR/ay civarında olacaktır.

Albert Ludwigs Freiburg Üniversitesi

On dokuz Nobel Ödülü sahibi üniversite ile ilişkilidir ve üniversitenin akademisyenlerinin çoğu, üniversitede yaptıkları çalışmalardan dolayı en yüksek Alman araştırma ödülüne layık görülmüştür.

1457 yılında kurulan  Freiburg Üniversitesi, Almanya’nın en eski 5. üniversiteleri arasındadır. Popüler olarak Freiburg Albert Ludwig Üniversitesi adıyla anılır. Dünyanın dört bir yanından 24.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapmanın yanı sıra, onlarla ilişkili 22 Nobel Ödüllü uzun bir geçmişe sahiptir. Ayrıca hem öğretim hem de araştırma alanındaki mükemmelliği ile nesillere ilham kaynağı olmuştur. Ayrıca 11 fakülte ve 19 araştırma merkezinden oluşmaktadır.

Hagen Üniversitesi

Hagen’deki FernUniversität – Hagen Üniversitesi – Almanca konuşulan ülkelerde ve bölgelerde devlet tarafından yönetilen tek uzaktan eğitim üniversitesidir.

Hagen Hukuk Lisansı size iş hukuku odaklı bir lisans derecesi sunar. Hagen Üniversitesi, uzaktan eğitime odaklanan bir kamu araştırma üniversitesidir. Ana kampüsü Hagen, Kuzey Ren-Vestfalya, Almanya’da olmakla birlikte, üniversitenin Almanya ve Avrupa’da 50’den fazla çalışma ve araştırma merkezi bulunmaktadır.

Hamburg Üniversitesi

Hamburg Üniversitesi bir devlet üniversitesidir. Bu üniversite 1 Nisan 1919 tarihinde kurulmuş olup günümüzde yaklaşık 40 bin öğrencisi mevcuttur. Üniversite her ne kadar kırsal bir bölgede yer alsa da Almanya’nın en iyi üniversiteleri arasında yer almaktadır. Bu üniversite hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz; https://www.uni-hamburg.de/

Köln Üniversitesi

Almanya’nın en büyük üniversitelerinden biri olan Köln Üniversitesi, 50 bin öğrenciye sahipliği yapmaktadır. Derslerin yanı sıra sosyal aktivite konusunda oldukça gelişmiş olan bu üniversite hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz; http://uni-koeln.de/

Almanya’da Hukuk Okumak !

Almanya’da hukuk fakültesi kaç yıl ? Almanya’da nasıl hukuk okunur ? Almanya’da hukuk eğitimi zor mu ? gibi daha fazla bilgi için bizi aramaktan çekinmeyiniz.

Almanya’da Hukuk Fakülteleri

Almanya’da hukuk eğitimi veren üniversiteler hakkında  daha fazla bilgiye ihtiyaç duyuyorsanız bizi 0 212 543 58 06 ‘dan arayabilirsiniz.  Almanya eğitim danışmanlığı olarak bu süreç içerisinde bizim danışmanlık hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Edu vizyon yurtdışı eğitim danışmanlığı
Almanya Eğitim WhatsApp Görüşmesi
1
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Edu Vizyon - Felix Academy
Merhaba ;
Almanya'da eğitim hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak istiyorsanız şimdi bizimle ÜCRETSİZ bir WhatsApp Chat yapabilirsiniz.
WhatsApp Çağrınız , 24 Saat içinde mutlaka Almanya eğitim danışmanlığı için Edu Vizyon ve Felix Academy şirketleri tarafından cevaplanacaktır.